Jak zamezit znečišťování

Od: Datum: 24.11.14 20:36 odpovědí: 3 změna: 26.11.14 21:35

Ahoj. Problémy se špiněním nového zateplování tu byly zmiňovány už několikrát. Můj dotaz na zateplovače je tento.

Když se objekt klasicky zateplí namontováním zateplujícími systémy s drsnou povrchovou úpravou, po krátkém čase se na něj začnou chytat nečistoty a mechy. Je nějaké technické řešení, jak tomu zabránit? Ten povrch se jeví teplý a tím se na něj tyto věci lépe chytají. Pomohlo by, kdyby se na ty zdi přidělaly nějaké vrstvy, se studeným a hladkým povrchem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.11.14 21:15
avatar

Dobrý den, obecně - je-li nějaký povrch hrubý, porézní nebo s výstupky, tak se musí počítat s tím, že se bude špinit a zanášet více, než povrch hladký. A to stejné platí i o údržbě takového povrchu. Asi netřeba vymýšlet dodatečné "ohlazování" fasády, ale udělat ji hladkou hned. Nebo si potom nestěžovat na přírodu. Jenže, ta hladká fasáda není asi nyní moderní. Zdravím!

P.S. Zde máte příklad (asi) z interiéru - moderní, ale nepraktické.

https://www.poradte.cz/domacn…28537-velmi-hruba-omitka.html

doplněno 24.11.14 21:42:

No jo, to je fakt, ža na "břízáku" se nic moc nedrží. Ale, ty nové fasády mají ty "drážky" snad hlubší a "břízák" jsou spíše oblé "ďubky", kde se ta špína (semínka a voda) tolik neudrží.

doplněno 26.11.14 21:41:

To jsem zase já, no. Ale, nejsem "zateplovač", tak to není problém můj. Navrhuji oblé "ďubky" místo drážek a rýh. Nebo povrch hladký.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 21:37

Jó Bene, máš pravdu. Ale třeba takový břízák, taky byl nějak drsný, ale já ho mám na baráku asi 80 let a je to držák. Sice na něm jsou znát, nějaké ty povětrnostní vlivy, ale pořád i po těch letech, to nevypadá hnusně, jako ty 5 let porostlý povrchy tý moderny.

Datum: 26.11.14 21:35

Teda chlapi, co je? Čekal jsem více aktivity. Vždyť to je docela problém. Šlo by něco, na to zateplení přidat, něco jako byl ten břízolit? Tak, a teď do toho. Dík.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.