Velmi Hrubá omítka

Od: Datum: 24.11.14 19:12 odpovědí: 5 změna: 25.11.14 17:31

jak docílit takovéto velmi hrubé týhované struktury omítky a z jakého materiálu...poradí někdo zkušený?..děkuji)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.14 19:36

Dělá se to ručně, bez fortelu to nedáš.

http://archbla.cz/tradicni-fasada-rucne-ryhovana-omitka/

Ohodnoceno: 0x

Od: lokotko
Datum: 24.11.14 19:43

hujer: z tama to právě mám tu fotku...ale není mi jasné jakým materiálem to pan Mirek dělal...píše něco o jádrové..ale to jsem moc nepochopil,zda obě vrstvy jsou jádrová nebo jakou omítku myslel..

Datum: 24.11.14 20:13

pkd budete číst řádně tak máte jasně napsáno jaké to jsou omítky.Buďto se dělá v jedné vrstvě jádrové omítky ,která pak musí být tlustší ,nebo ve dvou tenších vrstvách jádrové omítky!

Postup je takový-ohodí se zaď jádrovou omítkou a pak se vyškrabávají dané vzory ,třeba jak je na fotopkd jedn vrstva-dávat pozor na proškrábnutí až na cihlu (postřk-špryc) pkd dvě vrstvy tak druhá až po zatvrdnutí první a škrábání po zavadnutí!

doplněno 25.11.14 17:14:

Nemějte obavy pkd je to normální zděná stěna (ať již na "kandku" s plných cihel popř i ytyngová 7,5 cm příčka) tak to udrží s přehledem a nejen to občas se taky (při rekonstrukcích!) stane že kvůli srovnání se hází i 10cm malty.Štuk bych raději seškrábal .Nrmálně hodíte jednu vrstvu cca2cm ,necháte zavadnout,raději trochu víc,resp dle teploty,v tomto počasi s teplotami kolem 5-10°C třeba 2 hodiny,a pak vyškrábete vzor dle své představy .Na to drásání si třeba do prkénka natlučete hřeby s cca 1-2cm roztečí nebo prostě něco stvořit. a tím to projet.

Ohodnoceno: 2x

Od: lokotko
Datum: 25.11.14 01:12

diesel..aha a když udělám jednu silnější vrstvu jádrové ,např .2 cm ,tak udrží to ta zed? je na ní štuk..malováno zatím nebylo...a taky čím vydrásat nepravidelné ,různé velké rýhy aby to pusobilo hodně plasticky a hrubě-...dá se to pak natřít barevně? a čím.děkuju

Datum: 25.11.14 17:31

Já bych použil tapetu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.