Septik, žumpa hrozně smrdí, poradte?

Od: Datum: 20.11.14 21:33 odpovědí: 11 změna: 21.11.14 11:04

Dobrý den, mám problém, máme župmu u RD a nemáme napojenou kanalizaci, hrozně moc nám poslední dobou smrdí, jde to z umyvadla a je to hrozný zápach, až štiplavý, prostě šílený. Nevím, zda je žumpa plná, ale i kdyby byla, tak je to divný, byla vybrána před 4 měsíci, možná je ucpaný, nebo špatný trativot, nebo jsou špatné odpadní trubky nevím, prosím poradtě čím to může být, děkuji moc za vaše názory a zkušenosti, díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.14 21:47

jde to z umyvadla, hmm, tak v prvé řadě asi nefunguje správně umyvadlový sifon, nebo je tam nějaká netěsnost, do žumpy jste se nedíval, aby jste se přesvědčil, zda je plná nebo ne, z jiných míst není zápach cítit? možná to není z umyvadla, ale pokud máte na odpad napojený kanálek v podlaze (podlahovou vpusť), tak ten mohl vyschnout (voda v sifonu) a smrdí to přes něj, zalijte ho vodou a uvidíte

doplněno 20.11.14 22:20:

jasně, odvětrání, já mám odvětrání na střechu, je vyvedeno z odpadní trubky připojených WC (mám dvě WC v každém patře), dále třeba někdy může zapáchat žumpa, když je nízký barometrický tlak, každopádně tu flexi hadici zkontrolujte, zda je v ní voda a plní tedy funkci sifonu, a nebo jí nahraďte sifonem

Ohodnoceno: 1x

Od: daviddd
Datum: 20.11.14 22:13

No jde o to, že máme RD-dvoupatrový a v druhém patře na chodbě smrdí z umyvadla župma a v kuchyni v umyvadle v druhém patře to v kuchyni nesmrdí, jen v umyvadle na chodbě...do žumpy jsem se nedíval, ale i kdyby byla plná, tak je to moc brzo, navíc smrdí kanálek v domě v přízemí odkud to jde pak ven do septiku, moc tomu nerozumím...v umyvadle kde to smrdí nemám žádný sifon, ale mám tam flexi-hadici, takže mám vyměnit flexi hadici za sifon?. V prvním patře to nesmrdí, jen ve sklepě a v druhém patře na té chodbě, ze záchodu to nejde...

Od: ben®
Datum: 20.11.14 22:14

Dobrý den, kolega již odpověděl správně, tak já jen doplním, že septik by měl mít i své odvětrání - možná tam není nebo není funkční. Každopádně, pokud se tam tvoří plyny, tak musí odcházet mimo byt. Zdravím!

doplněno 20.11.14 22:16:

Pokud máte někde odpad bez vodní zátky (sifon), tak to musí smrdět.

doplněno 20.11.14 22:24:

Může to být tím, že si ten zápach najde svou cestu a tou uniká - jinde už není nebo je slabší.

Ale, chce to odvětrávat a mít v odpadech vodní zátku. Je fakt, že někdy i ten venkovní tlak (počasí) umí "prorazit" i tu vodní zátku. Určitě jste si všiml, že na ulici někdy kanál smrdí a jindy ne.

doplněno 20.11.14 23:08:

davidd - ty tablety do septiku jsou poměrně drahé a fungují jen za teplejšího počasi. A není to stejně řešení úniku zápachu do bytu. Dejte si tam sifon nebo tu flexi hadici musíte prohnout tak, aby se v ní stále držela voda (do tvaru U).

Od: daviddd
Datum: 20.11.14 22:20

flexi hadice je napojena na umyvadlo, žádný sifon tam není, tak to bude tím?...a proč tedy nesmrdí i to druhé umyvadlo. Jinak když se vypouští vana, nebo se pere, tak to smrdí úplně hrozně, pokud se nepere a nevypouští voda, tak je to někdy mnohem lepší, ještě jednou dík

Datum: 20.11.14 22:23

zkontrolujte napojení flexi hadice, zda není někde netěsnost, to by pak šel zápach tou netěsností

flexihadice musí být prověšená, aby plnila funkci sifonu !

Od: davidd*
Datum: 20.11.14 22:58

Takže flexi hadice je jako sifon?...kouknu na to, dík moc, ještě jsem uvažoval o tabletách do septiku...

Datum: 20.11.14 23:47

samozřejmě, že flexi hadice, pokud je prověšená a je v ní voda, funguje jako sifon, používá se tam, kde se sifon nepasuje, např. kvůli nedostatku místa a tak, lepší je vždy klasický sifon, tuhle harmoniku nemám rád - zanáší se, prověšuje se, nevypadá dobře atd

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.11.14 10:48

daviddd"Jinak když se vypouští vana, nebo se pere, tak to smrdí úplně hrozně, pokud se nepere a nevypouští voda, tak je to někdy mnohem lepší"další možností je chybějící ventil přisávání vzduchu - voda při vypouštění z vany vysaje vodní uzávěr umyvadla (ve flexi hadici) a tím vznikne místo pro průchod zápachu do bytu podobné řešeno zde https://www.poradte.cz/domacn…-z-odpadu-i-pres-ventily.html

na ukázku ventily např. zde http://www.rexcom.cz/15278/prisavaci-ventily/

Datum: 21.11.14 07:08
Ten septik je nejak extremne spatne pristupny? Ja bych se predevsim podival do nej, jestli se tam nedeje nejaka nepravost. Tablety do septiku davam a zda se, ze to pomaha. Az na obcasne pricpani prepadu (nejlip funguje proplachnuti vodou) vse jak ma byt.

Od: hito
Datum: 21.11.14 10:57

a nebyl u tebe náhodou šaman? nebo Mužik

Datum: 21.11.14 11:04

zkuste WC NET aktivátor septiků. Nám od smradu pomohl

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.