Malíři/natěrači jak postupovat

Od: Datum: 08.10.14 11:10 odpovědí: 15 změna: 18.10.14 10:15

Dobrý den, potřebuji poradit, koupili jsme starý dům a po prvním zatopení se nám za nábytkem objevila plíseň - tu jsme jako první krok postříkali savem proti plísním. Na zdech zůstaly po plísni ale veliké fleky. Kdybychom plánovali zdi "přemalovat" jak postupovat. Manžel se bojí seškrabávat původní nátěry na omítku, protože je to stará písková omýtka, která se drolí a bojí se že budou zdi hrozně hrbolaté. Obouchat na cihly a dělat omítky nové nechceme také. Jak by tedy postupovali odborníci? Je pravda že se malba na některých místech loupe a opadává a zdi jsou "hrbolaté" jak to bývá ve starých domech... jsou na nich takové výstupky, bublinky... prostě to nevypadá jako po fajnové, snad pochopíte Moc děkuji za rady

doplněno 08.10.14 11:36:

Zjistila jsem na internetu že existuje i broušení zdí, které tyto staré zdi vyhladí a vypadají jako po nové omítce - tuto službu ale podle internetu dělá pouze nějaká firma, která se nachází 170ks od našeho bydliště :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.14 11:22

Nejprve bych se zaměřil na to, aby ke vzniku plísní nedocházelo. Jinak riskujete, že to sice nějak "opravíte", ale za pár dní nebo týdnů to budete řešit znova. Opravit zeď je to nejmenší.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.10.14 11:34

Plíseň se již neobjevuje, dům nebyl dříve několik let vytápěn, jelikož jsme se nastěhovali v létě - kdy se dal nábytek ke zdem a až v zimě se zatopilo - za nábytkem se srážela voda a tak plíseň vnikla. Teď už víme že máme mít nábytek dál od zdí takže ty zdi potřebujeme opravit

Datum: 08.10.14 12:10

Ze stěn odstraňte staré nátěry,nebojte se starých omítek.Pak znovu aplikujte Savo.Po zaschnutí zeď srovnejte finální stěrkou.Pokud je stěrka příliš hustá,dá se naředit interierovým nátěrem(primalexem).Na nanesení se použije široké nerezové hladítko.Po dokonalém vyschnutí je možné zeď přebrousit brusnou síťkou.Není to příliš složité.Pak už není problém stěnu vymalovat.

JABRAKA

Datum: 08.10.14 12:41

Staré nátěry máme odstraňovat špachtlí?

Datum: 08.10.14 13:08

mi se po Savu plíseň vrací (na dřevěném nábytku a někde i trochu na zdech). Je to proto, že po Savu zůstanu sůl, která přitahuje vlhkost a plíseň má vlhké ráda. Nevěděla jsem, dokud jsem si nepřečetla https://www.poradte.cz/domacn…754-jak-se-zbavit-plisne.html Pročtěte si příspěvky od "zebryzebry"...dává tip na dražší, velmi účinný odstraňovač plísně

doplněno 08.10.14 19:37:

nevím, jestli se dá koupit SOS přípravek v kamenném obchodě. Na netu se dá koupit ve více e-shopech, též jsem si objednala z e-shopu

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.10.14 13:45

Dobrý den, o tom Savu jsem něco zaslechla a po přečtení příspěvků od zebryzebry jsem se zhrozila. Savo už nekoupím a radši investuji do zmíněného SUS. Také jsem zjistila že špatně větrám. To že se větrá dokořán pár minut vím, ale při teplých dnech jsem nechávala i otevřené ventilace celý den - a to už je špatně. A také jsem nikdy nevětrala za deště - a to se má. Zajímavé. Moc děkuji - mám se co učit

Datum: 08.10.14 13:53

nevíte prosím zda se SUS odstraňovač plísní dá koupit v bežných obchodech? nebo je to pouze přes zmiňovanou stránku?

Datum: 08.10.14 14:17

Skutečně je po namočení povrchu nejlepší široká špachtle.

JB

Datum: 08.10.14 13:48

Nejdříve bych důkladně seškrábal starou omítku. Pak bych inkriminovaná místa postříkal savem, po zaschnutí bych to jednou opakoval. Pak bych aplikoval protiplísňový nátěr, případně před ním ještě provést odmaštění, pokud na stěně byly fleky způsobené mastnotou či cigaretovým kouřem. Pak možné zvážit penetrační nátěr a pak teprve natřít barvou, ve vašem případě asi nejdříve bílou a pak až se to osvědčí nebo neosvědčí při dalších nátěrech bych třeba zvolil i barvený nátěr.

doplněno 08.10.14 13:54:

Jo kdyby někoho zajímala moje práce na pokoji, který byl zamořený plýsní, před a potom:

http://dekorativni-malby-havi…azcich-nize-je-zachycena.html

Datum: 08.10.14 16:13

Ještě prosím... kdybych se opticky potřebovala zbavit plísně rychle s tím, že by se oprava zdiva provedla příští rok, myslíte že by byla řešením... cca na ten necelý rok tapeta přes zasažené místo? Že bych postižené místo postříkala postřikem proti plísni - tím SUS dražším, které neváže vodu a poté postižené místo přelepila tapetou...? bylo by to opravdu asi na necelý rok.

Datum: 08.10.14 17:20

Se zdivem to nemá nic společného. Plýseň je na malbě a v malbě a pravděpodobně i na omítce. Tzn. že když ji postříkáte savem, ale neodstraníte tu omítku, tak se objeví znova. Je to jako kdybyste se zbavovala plevelu tím, že ho pokosíte, místo abyste ho vytrhala i s kořeny.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.10.14 08:22

takže jak bylo v předchozích příspěvcích uvedeno, seškrábat pouze malbu by nestačilo? Musíme tedy udělat i nové omítky? To právě moc nechceme :(

Datum: 09.10.14 10:31

Právě že stačí seškrábat malbu. Omýtku jen postříkáte savem, necháte nějakou dobu na zaschnutí a potom uděláte protiplýsňový nátěr. Můžete ještě uvažovat o penetračním nátěru, ten nemusí být vždy nutný. Pak jen vymalujete.

Datum: 17.10.14 10:33

Prosím ještě naposledy... kdybych to naplánovala takto : odděláme nábytek :-D...trošku nastříkáme stěnu napadenou plísní, aby se plíseň nedostala do ovzduší a oškrabeme malbu s plísní... poté naneseme nějaký postřik.. nebo nátěr proti plísni a necháme působit ... no a když to takhle ošetřené poté přelepíme tapetou na zeď ... nezaviníme že se pod ní.. nebo přes ni zase objeví?

Jde o to že nebudeme opravovat celou místnost ale pouze ten zničený kus a jelikož máme vymalováno na fialovo tak jsem si říkala že v tom zničeném místě dáme takovou tu moderní folii, abychom pokoj trochu oživili a neměli například ten kousek jenom vymalovaný na bílo Děkuji za reakce

Datum: 18.10.14 10:15

"Prosím ještě naposledy... kdybych to naplánovala takto : odděláme nábytek ...trošku nastříkáme stěnu napadenou plísní, aby se plíseň nedostala do ovzduší a oškrabeme malbu s plísní... poté naneseme nějaký postřik.. nebo nátěr proti plísni a necháme působit ... no a když to takhle ošetřené poté přelepíme tapetou na zeď ... nezaviníme že se pod ní.. nebo přes ni zase objeví?"

neměla by. Po provedení nátěru proti plísni čekáte až nátěr a stěna dokonale uschnou. Pak nalepíte tu tapetu. Já bych ještě použil nějakou penetraci nebo Duvilax BD20 (zředěný 1:4) které snižuje propustnost vody, zajišťuje penetraci, ale poradil bych se o tom taky ve ve specializované prodejně abych měl 2x takovou jistotu. Duvilax BD20 je vlastně lepidlo na papír a bez ředění je možné ho použít přímo na lepení tapet.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.