Jak se zbavit plísně

Od: Datum: 03.10.14 15:06 odpovědí: 6 změna: 06.10.14 08:41

Už několik let se mi vždy, když začne zima vytvoří plíseň na zdi. Dříve bývala nad oknem ve výklenku. Ale od loňska je ta plíseň v rohu u stropu. Loni v létě jsme malovali a od té doby je ta plíseň v zimě horší a dokonce se udělala vypouklina na zdi (asi z vody nebo malování). Ale možná je to horší taky díky tomu, že tak cca 2 roky nad našim bytem v podkroví nikdo nebydlí, netopí... Už nevím co s tím. Savo nepomáhá a nevím jak se toho účelně definitivně zbavit. Děkuji.

doplněno 25.10.14 13:08:

http://www.dropbox.com/sh/p17…ADEuGXLkHuZgdJQuIuwCetga?dl=0 Takhle to teď vypadá. Plíseň jsem za mokra odstranila s tím, že potom se to nějak dodělá. A nyní se začíná plíseň zase tvořit, takový bílý chloupky a zeď se zase loupat. Asi tam i zatejká z horejšího bytu, nevím.Tak nevím jestli stačí to odstranit za mokra a použít nějaký ty prostředky, jak tu píšete a nebo jestli i ještě něco jiného udělat, pokud do tý zdi zatejká...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.14 15:18
avatar

dobrý den

musíte odstranit příčinu plísně, nikoliv následek. Couvněte s foťákem a vyfoťte větší plochu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 20:59

Ahoj. Pro začátek, by šlo udělat něco pro jakési potlačení toho následku. Pro bujení té plísně. Doporučoval bych, zásadně oškrábat veškerou barvu v inkriminovanom místě. Je to většinou dost dobré prostředí pro bujení plísní. Místo bych po přestříknutí savem z rozprašovače přetřel vápeným mlékem. Bude to bílé a hlavně na tom nebude tak lehce něco chtít žít vlastním životem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zebryzebry*
Datum: 05.10.14 19:35

Kde je voda, tam je plíseň. Kde voda není (kde je sucho), tam plíseň nevznikne ani není.

Osobně si myslím, že se jedná o následek vlhkosti, kdy na chladném podkladu (rohu zdi = tepelný most) kondenzuje vlhkost obsažená ve vzduchu. Za předpokladu, že do místa postiženého plísní nezatéká voda, potom musíte snížit relativní vlhkost vzduchu v místnosti trvale na max. 55%. Kupte si správný měřák na měření relativní vlhkosti vzduchu a teploty a "hlídejte si maximální vlhkost". Správně větrejte, návod: http://www.ensan.cz/aktuality/zit-ve-zdravem-prostredi-bez-plisne/ . Měřák vlhkosti - například: http://www.meteostanice.cz/zb…ovy-vlhkomer-s-teplomerem.htm . Když to nepomůže, tak nezbývá nic jiného, než zvýšit povrchovou teplotu místa, kde vzniká vlhkost = vznikají plísně. To se dá dosáhnout například nalepením izolačních a sanačních desek z křemičitanu vápenatého na místa výskytu plísní, další informace na: http://www.redstone.cz/reseni-pri-konstrukcnich-nedostatcich-stavby-tepelne-mosty-spatne-zatepleni/system-clima-plus/

Pozor, Savo je dobrá věc, ALE - Savo je rychle účinný prostředek proti plísni. Hlavně opticky, chlór okamžitě vybělí skvrny tvořené plísní. Savo má bohužel nevýhodu, o které se moc neví: Savo obsahuje chlornan sodný. Savo se po aplikaci rozkládá na chlorid sodný a vodu. Chlorid sodný (kuchyňská sůl) je silně hydroskopický (váže na sebe vzdušnou vlhkost a vodu z okolí aplikace). Kde je voda, tam je plíseň. Sebereme-li plísni vodu, přestane existovat. Cílem je tedy mít místo aplikace Sava následně suché. Po aplikaci Sava proti plísním sice plíseň krátkodobě odstraníme, ale místo aplikace bude trvale vykazovat zvýšenou vlhkost a tím se následně vytváření ideální podmínky pro vznik nové plísně. Čím intenzivněji budeme Savo na postižené místo aplikovat, tím více bude vznikat chloridu sodného a vody, tím více bude místo mokré.

Ironie? Odstraňujeme plíseň protiplísňovým prostředkem, který nám po jeho aplikaci vytváří ještě příznivější podmínky pro růst plísně.

Je proto dobré, zvážit zda Savo proti plísním použít v případech, kdy se nám jedná o trvalé odstranění plísní. Savo proti plísním je prostředek osvědčený a dobrý pouze v případech nevyhnutelné nutnosti plísně odstranit krátkodobě a chránit tak jiné priority jako je například lidské zdraví ... situace po povodních, hrozby epidemií ...

Obvykle při třetím použití Sava se stává cca 30% plísní na ploše proti Savu rezistentní – následovně odolávají očekávaným účinkům Sava.

Hodně zdaru!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zampach
Datum: 05.10.14 19:48
Dobry vecer.Jaky pripravek by jste prosim pouzil na odstraneni plisne? Je potreba misto zasazene plisnemi oskrabat od barvy? Dekuji
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zebryzebry*
Datum: 06.10.14 06:11

Dobrý den,

já na odstranění plísně používám a doporučuji přípravek pod názvem Odstraňovač plísní a spor redstone SUS. Zdůvodnění proč najdete na odkazu: http://www.ensan.cz/aktuality…kratkodobe-odstraneni-plisni/ .

Odstraňovač plísní a spor redstone SUS je na bázi kyseliny ovocné s peroxidem vodíku v koncentraci od 1% do 5%. Skupina těchto odstraňovačů je velice příjemná v tom, že se nejedná o nebezpečnou látku, nepodléhá bezpečnostnímu značení. Není nebezpečný zdraví člověka ani zvířat. Neobsahuje chlór (chlorid sodný, chlornan sodný), hydroxid sodný, uhličitan sodný, formaldehyd, stříbro, kationty amoniaku ani alkohol. Mechanismus působení odstraňovače zajistí fakt, že se plíseň nemůže stát rezistentní na tento odstraňovač. Odstraňovač plísní a spor ničí plísně, deaktivuje alergeny a mykotoxiny, má desinfekční účinky. Odstraňovače jsou uživatelsky příjemné a při používání jsou bezpečné, což ocení hlavně domácnosti s dětmi. Odstraňovač plísní s spor SUS od firmy redstone je na českém trhu dostupný. Daní za výše uvedený komfort a účinnost je vyšší cena, která se pohybuje mezi 500 až 600 Kč za balení 0,5 litru postačující na plochu 6 – 7 m2. SUS je odzkoušen na účinnost a nezávadnost Státním zdravotním ústavem.

Na Vaší otázku: Je potřeba misto zasažene plísněmi oškrábat od barvy? je má odpověď - ano, je lepší oškrábat barvu. Škrábání provádět vždy "za mokra". Aplikovat Odstraňovač plísní a spor redstone SUS nebo v nouzi navlhčit vodou a oškrábat. Proč "za mokra". Když plíseň navlhčíme, tak se z plísně neuvolňují spory plísně. Spory plísně způsobují zdravodní problém - jsou zdrojem mykotoxinů = toxin = jed = nebezpečné pro rostliny, živočichy ... člověka.

Hodně zdaru!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zampach
Datum: 06.10.14 08:41
Moc Vam dekuji za odpoved,urcite to udelam timto zpusobem.Preji hezky den
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.