Jak zateplit dřevěnou stavbu

Od: Datum: 02.11.14 20:48 odpovědí: 8 změna: 04.11.14 11:23

Čím se provádí venkovní zateplení a fasáda dřevěné stavby (garáž/dílna z hranolků130x130 obitých deskami 2,5 cm.

Cílem je fasáda shodná s fasádou na hlavní budově , tedy EPS desky stěrkovací hmota a síťovina , nísledně omítka .

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 20:50

Asi nerozumím dotazu, normálne se přilepí EPS, tak jak to píšete.

EPS desky stěrkovací hmota a síťovina , nísledně omítka .

Ohodnoceno: 0x

Od: standa*
Datum: 03.11.14 08:30

Zdravím.

Děkuji za odpověď, ale dovolte abych se ujistil , že si rozumíme. Postup s EPS deska mi , stěrkou , síťovinou a následně omítkou je aplikovaný na hlavní budově, která je zděná cihlou. U dílny neřeším ani tak zateplení, ale chtěl bych dosáhnout stejného vzhledu s hlavní budovou, tedy aby obě stavby ladily pohledově. Ale nevím zda stejný postup můžu aplikovat na dřevěnou konstrukci z hranolků, obitých relatívně čerstvými deskami. Nebude vadit , že se desky budou sesýchat, nebude se na dřevěných deskách po zakrytí EPS srážet voda. Uvažoval jsem, že vnitřek dílny nebudu zakrývat a nechám ho volný, tedy bez parozábrany a sadroše, abych nezmenšoval vnitřní prostor.

Děkuji za radu.

Datum: 03.11.14 10:01

Zatím si rozumíme..(i když jste asi z Moravy?)

Teď to bude již horší.

Pokud v dílně nebudete topit, nebude se nic srážet. Pokud budete topit, a to že budete, se musí objekt zeteplit. Proto na "obitých relatívně čerstvými deskami" přilepíte EPS bez problému. Musíte dát ale takovou vrstvu EPS, aby se rosný bod přesunul do izolantu.

čerstvými deskami myslíte čerstvá prkna po česku, nebo tam máte opravdu čerstvé desky? A jaké?

https://www.poradte.cz/domacn…evostavby-levne.html#posledni

Od: standa*
Datum: 04.11.14 09:44

Zdravím.

Tak se pomalu dostávame k "jádru pudla". Na konstrukcí z hranolku jsou nabitá relatívně čerstvá prkna. Vnitřek bude v chladném období vytápěný po určitou dobu(dobu práce - slouží jako dílna ) přímotopem. Proto jsem vnitřek nechtěl zateplovat. Jaká tloušťka EPS bude tedy vhodná, aby se rosný bod nevysrážel na prknech. Popřípadě je tato obava opodstatněn?

Děkuji za odpověď.

Datum: 04.11.14 10:51

již kvůli práci od 5cm výše to bude OK,

Od: jmlc*
Datum: 04.11.14 09:56

mám RD, který jsem si zateplil a k němu "přilepil" garáž - samostatná konstrukce ze železa a OSB desek. Na desky jsem přišrouboval polystyren a uděla shodnou fasádu...

kdyby to bylo v rovině, mezi dvěma budovami by bylo hodně vidět, že se dělá "puklina" - tak jsem tu garáž obouchal o 3 cm menší vrstvou - je tam přechod, který kryje případnou mezírku... ta prostě vznikne bez ohledu na perlinku, silikon nebo jiné pokusy to spojit... - ale pokud se nejdete z metru podívat přímo, nikdo to nevidí, zejména při vstupu do budovy je to "za soklíkem"

doplněno 04.11.14 10:04:

jestli jsem to dobře pochopil :)...

viz. foto

Datum: 04.11.14 10:50

OK, v pořádku, jen jste zapoměl na dilatační lištu..

doplněno 04.11.14 12:09:

jmlc, zedník, mechanik, obkladač, štukatér, řezník, a další, všichni vědí, že to ten před nimi udělal špatně. Ale pokud někdo přijde po nich a něco kritizuje, tak je nemehlo co nic neumí. "Páč já to dělám 30 roků a nikdo si nestěžoval" to jsou jejich argumenty..

Od: jmlc*
Datum: 04.11.14 11:23

njn, to mne tenkrát nenapadlo...

Já mám v okolí totiž tolik super řemeslníků... každý ví, že ten před ním to udělal špatně :)

Stavěl jsem v podstatě svépomocí, protože dvě původní firmy buď něco udělali špatně a "to prý se ohledí" nebo jeden vykuk sebral zálohu a už ho nebylo...

Takže vlastně jsem se stavbou učil..

A zeptat se zedníka, obkladače, malíře... kdokoliv měl plno keců, že to nejde, neexistuje, nedělá se,... takže jsem většinu problémů řešil čistě mojí logikou...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.