Odstranění lepidla ze schodů

Od: Datum: 11.09.14 13:57 odpovědí: 12 změna: 13.09.14 16:48

Čím odstranit lepidlo,kterým bylo přilepené původní lino na schodišti?Typ nevím,ale je do červena.Obkladač mi tvrdí,že se musí dát pryč,než se bude lepit dlažba.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.14 14:04
avatar

Záleží na tom, co to je za lepidlo. Některá podlahářská lepidla jdou horkou vodou. Pokud je to chemoprén, tak jedině toluenem (ale to bych to snad radši vyboural a udělal nové schody :-D ).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.09.14 14:51

Hezký den,

snad by to šlo i ohněm (samodujka nebo plynový hořák), Opálit a "škvarky" už půjdou špachtlí. Smradu jak ve výtopně ale když ředidla nepomůžou !?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 14:08

Troufám si tvrdit že dnešním lepidlům na dlažby je úplně jedno na co se to lepí.

Odstranil bych špachtlí pouze to co nedrží, zbytek vyluxoval, natřel adheznim můstkem a v klidu lepil flexibilním lepidlem.

Pokud chcete můžete na lepení použít PU lepidlo na dlažbu a tam už je to pak celkem jistota.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kono
Datum: 13.09.14 16:48

@requied -mate pravdu, oškrábu, co jde, použiju Eco Prim Grip od fa. MAPEI a za 30 min lepím dlažbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.09.14 14:14
avatar

Dobrý den, patrně bych panu obkladači řekl, že s odstraněním lepidla ze schodů souhlasím a ať to tedy udělá. Rozhodně bych mu v tom nebránil - je to odborník, tak ať si poradí. Zdravím!

P.S. Nemám rád tyto "odborné pindy", které řemeslníci trousí a znervózňují zákazníky.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: rad*
Datum: 11.09.14 19:24
Toho lepidla je tam jen tenka vrstva-film.Nejde seškrábnout.Prý jedině brousit.To ale nechci.
Datum: 12.09.14 10:45
avatar

Původní lepidlo by mohlo vadit jen v tom případě,že tvoří výčnělky,které by se později prošlapaly do nového lina.Pokud se najde způsob,jak je zarovnat,pak se na ně dá lino jakýmkoliv kontaktním lepidlem nalepit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 12:03
avatar

Přečtěte si znova otázku. Na schody nepřijde nové lino, ale dlažba. A ta by asi na vrstvě starého alkaprénu moc nedržela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rad*
Datum: 12.09.14 12:04

Na schody chceme přilepit keramické dlaždice určené na schodiště.Proto jsem byl překvapen reakcí obkladače,že na tom lepidle to nebude držet.

Datum: 12.09.14 19:19
avatar

Zkuste dát foto!Osobně si myslím že se mu do toho nechce nebo se bojí dát záruku proto to tvrzení!

Myslím že je to tvrzení jako tvrzení jak laiků tak i profíků,že třeba polystyren se musí ještě kotvit hmoždinkami-to tvrdí jen ten kdo nesundaval zřeba jen týden přilepený polyš! Zrovna jako třena normální lepidlo na umakart (lepidlo na obklady!)Ani jedna obkladačka se neutrhla od umakartu bez jeho štípnutí nebo vlastního rozbití!

doplněno 13.09.14 18:32:

Okd bych to dělal sám pro sebe (dlažbu a obklady nedělám pro druhé!ani v práci ani melouchem!),tak bych zkusil jednu přilepit a po cca týdnu odstranit (pkd by to nespěchalo) a dle toho jak drží bych postupoval dále!

Asi bych zkusil špahelkou,pdk ne tak ocelový kartáč do flexy nebo diamant brus na dlažbu a trochu to "porajtovat" a pak teprve obložit to pkd by to extra nedrželo.jinak rovnou lepidlo bez jakéhokoliv kontaktního můstku.

K tomu umakartu.nejprve jsem jej proje hadrem s nějakým odmaštovadlem,pak přejel šmirglem-aby se neřeklo, a nakonec natáhnul film st.lepidla.po cca týdnu jsem se pustil do obložení-to již klasika-zubákem nátáhnout lepidlo a klepat obklady,po letech při likvidaci jádra viz výše!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rad*
Datum: 13.09.14 10:49
Ano,asi se kryje,že kdyby náhodou,tak za to neručí.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.