Jak odstranit staré lepidlo ze schodiště

Od: odpovědí: 8 změna:

Prosím o radu jak se zbavit starého lepidla (téměř centimetrová vrstva) ze schodiště, které zůstává po strhnutí PVC, které bylo lepeno někdy cca před 25 lety, Navíc PVC, které bylo kdysi k dostání lez velice těžko strhnout. Potřebuji poradit čím by šlo lepidlo odstranit.nebo rozpustit.

Díky za radu.

8 odpovědí na otázku

 

 


0x
Mechanicky - chemicky - nebo mozna UV zarenim, spalenim. Nejbezpecnejsi: mechanicky, mozna by neuskodilo s priklepem z pujcovny, pak by si to asi vzalo i jemnou vrstvu betonu, takze dat na to pak betonovou sterku na zarovnani.

 


0x
avatar jabraka

Na schody se lepilo lino alkaprenem.Po ztvrdnutí a vyschnutí se alkapren jen velmi těžko rozpouští,byla by to sysifovská práce.Pokud na schody přijde jiné krytí,stačí to jen zarovnat,třeba flexou a lepit krytinu na to lepidlo.Druhá možnost je opálit to plamenem za současného škrabání.

JABRAKA

Na suchý alkaprén zabere Etyl-Metyl-Keton, je to dost agresivní rozpouštědlo a odmašťovadlo. Nutno dost dobře větrat.

doplněno 20.11.11 11:10:

Po navlhčení se z Alkaprenu stane něco jako rosol a jde pak lehce seškrábat.

BMBX,už jsi to někdy zkoušel? Toluen je nejjístější rozpouštědlo a starý alkapren nerozpustíš.A kdo má čuchat dva dni v baráku páry toluenu?Znám rozpouštědla,která by to zvládla,ale smrad je ještě horší.

Jedině plamenomet!

JABRAKA

doplněno 20.11.11 11:28:

On totiž starý alkapren a dnešní chemopren je podstatný rozdíl v chemickém složení,nebo spíšm v konfiguraci složek.

JB

Osobně bych zkusil mechanicky, ostrou tuhou škrabkou nebo dobře naostřeným širokým stolařským dlátem. Asi bych si zkusíl i pomáhat horkovzdušnou pistoli. Toluen nebo výše uvedené rozpouštědlo bych nezavrhoval. Vystřihnul bych pokusně čtverec z nejaké silnější textilie na rozměr schodu, napustil rozpouštědlem a něčim přikryl aby se neodpařovalo, za nějakou hodinu by mohlo změknout. Smrad z toho je tedy slušný a nutnost větrání samozřejmá.

Starý zaschlý Chemopren jsem rozpouštěl, jen to dlouho trvá. Tedy se nerozpustil, jen změknul a šel lépe odškrábnout. Mám osobně vyzkoušené, používám toluen, tedy známý chemik mi vysvětlil že to ředilo je již něco trochu jiného ale funguje to.

Doufám, že nám autor dotazu po čase napíše pro poučení jakou metodu použíl.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]