Zaseklé dveře

Od: Datum: 07.08.14 10:03 odpovědí: 10 změna: 07.08.14 18:43

Zdravím, chtěl bych se poradit jak mám otevřít dveře ze kterých se vysypal mechanismus a ten čudlík který ovládá klika je vysunutý do futer. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.14 10:57

Na začátek bych zkusil tyto dvě věci:

1. Zkusil bych vysadit dveře z pantů. To bude spíš problematické, ale někdy se to může podařit.

2. Když to nepůjde, zkusil bych mezi dveře a futro, z té strany, na kterou se neotvírají. zastrčit kreditku, pokud možno prošlou, ona to nemá ráda. Ta střelka, co zajelada futra a drží ji tam pero, je na té straně šikmá a vhodnou manipulací (jak, to si musíte vyzkoušet) se ji může podařit zatlačit a dvěře otevřít; znáte to z filmů

(Vlastně postup 1 a 2 bych možná zkoušel v opačném pořadí, ale na tom zas tak nezáleží.)

Pokud se ani jeden postup nezdaří, pak bych uvažuval dál, ale to už bude složitější.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.14 11:20

Mate tam nejakou mezeru a kovova futra? Ja jsem to vtomto pripade prerazil, myslim, ze sroubovakem + kladivo. Kreditka mi nepomohla, protoze to bylo cele zasekle. Srelka je vetsinou krehka. Uz jsem to koukam zde jednou radil :))

https://www.poradte.cz/domacn…-zapadla-strelka-u-dveri.html

doplněno 07.08.14 11:23:

Dobra rana tam je, kdyz vse selze odvrtat pod stitkem.

doplněno 07.08.14 12:53:

V tom prade by jsem sel do toho odvrtani pod stitkem. Rozeberte nejdriv stejne dvere se zamkem a podivejte se kam vrtnout. Nebo odrezat panty a koupit nove.

Od: rr®
Datum: 07.08.14 11:32

mezera tam není a futra jsou dřevěné

Datum: 07.08.14 11:25

Pokud se opravdu rozpadla střelka, tak kreditkou to nepůjde...

Záleží co je to za dveře a jak jsou osazené futra.

- můžete rozbít dveře

- roztáhnout futra

- uříznout panty, což je asi nejlevnější varianta.

Datum: 07.08.14 12:24

Varianta 1 - uříznout panty (pokud lze, třeba se k nom ani nedostanete)

Varianta 2 - pokud je rozpadlá střelka, tak kreditka, ani jiné vyhmatání nepomůže - pružina to tlačí do futer.

Doporučuju rozebrat identické dveře (pokud lze a jsou k dispozici) a podrobit zkoumání mechanismus zámku.

Pružina, která tlačí střelku do futer je navlečená na dílku, který je rozepřený mezi stěny pouzdra zámku. Na identickém zámku zjistit polohu kotvicích otvorů toho dílku od středu kliky, tuto vzdálenost přenést na zablokované dveře a vyvrtat díru cca 6 mm. Pokud se podaří odvrtat tento doraz pružiny, pružina uvolní tlak na střelku a dveře potom lze buď vycukat nebo vyhmatat plátkem pilky, kreditkou apod. U většiny zámků se tenhle otvor schová pod kování a tak není ani nic vidět (kování a kliku buď sundat - jde - li, nebo obětovat.

Datum: 07.08.14 13:08
Kreditka funguje jen v americkejch filmech, jinak to je nesmysl.
Jelikož jsou futra dřevěné, je v podstatě jediná možnost, kromě řezání pantů tedy a to je, sundat štítek a mezi klikou a klíčem rozvrtat dveře i se zámkem. Pak se dostaneš na onen jazýček, kterej tam je zaseklej a ten už lehce šroubovákem posuneš. Otevreš dveře, dáš nový zámek a štítek lehce schová onu díru ve dveřích.
S kafem práce na půl hodinky.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.08.14 14:03

Kreditka je slabá, ale princip funguje. Mám v pojistkový skříni za dveřma kus silnějšího podobnýho plastu a zabouchnutý dveře s tím otevřu. Netvrdím, že všechny - Záleží na vůlích a typu futer. Na ty naše to funguje. Akorát to trvá spíš minuty než desetiny vteřin a ten maník co to dělá je zpocenej až tam, co už záda nejsou záda. ;) Plast to vždycky odnese, takže z kreditky by byl salát - nepřenese potřebnou sílu. Samozřejmě nejdůležitější je, aby ten úkos na střelce zámku byl trochu utopenej. Takže v tomhle případě metoda nepoužitelná, dokud střelka jen nevisí těsně před tím, než se jí zmocní gravitace, tzn. pružina už musí bejt pryč. Ale v tom případě je rychlejší dveře rozvibrovat (aby spadla), než se mořit s kreditkou nebo kusem planžety a odřít při tom ještě futra.

Datum: 07.08.14 14:04

Nesouhlasím. Kreditka docela dobře funguje i v české praxi (vyzkoušeno), i když ne vždy. A pokud ne, tak to není tím (nebo jen tím), že pružina tlačí střelku do futer, to je právě smysl té manipullace, pružinu přetlačit. A v každém případě je to nejméně invazivní metota, za zkoušku nic nedáte (tedy pokud si nezničíte platnou kreditku).

Datum: 07.08.14 14:14

Otázkou je, jak hluboko je střelka utopená. Dle mé zkušenosti - otvíral jsem takto rozbité dveře 2x, ale vždy shodný typ zámku, je to tak, že střelka je zabořená příliš hluboko ve futrech (hlouběji než u standardně zavřených dveří), takže není na co tlačit, je tam jen rovná plocha, úkos je celý schovaný ve futrech. Pokud není, pak je s kreditkou šance, ale pokud dveře fungují jak mají, nemusí tam místo na kreditku vůbec být.

Datum: 07.08.14 18:43

Na tyto účely se vyrábí plastové karty 0,35mm, stojí kolem 70Kč, lze koupit např. Lockmith.cz.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.