Podle plánu má fasáda zasahovat do mého poz

Od: Datum: 25.07.14 11:54 odpovědí: 6 změna: 25.07.14 17:29

Ještě jeden dotaz - podle předložených plánů má fasáda sousedovy přístavby zasahovat do našeho pozemku. Má na toto právo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.14 13:07
avatar

Podle níže uvedeného takové právo soused nemá.

NA HRANICI POZEMKU I BEZ UDĚLENÍ VÝJIMKY Právní úprava stanoví v § 25 odst. 5 vyhlášky: "Z důvodu zachování stávajících hodnot zástavby a v souladu s nimi je možno umístit až na hranici pozemku rodinný dům, garáž a další stavby a zařízení související s užíváním rodinného domu. V takovém případě nesmí být ve stěně na hranici pozemku žádné stavební otvory, zejména okna, větrací otvory; musí být zamezeno stékání dešťových vod nebo spadu sněhu ze stavby na sousední pozemek; stavba, její část nesmí přesahovat na sousední pozemek." http://pravniradce.ihned.cz/c1-36806840-odstupy-staveb

Ohodnoceno: 3x
 
Od: johanna
Datum: 25.07.14 13:41

Díky.

Datum: 25.07.14 14:45
avatar

Kimba to sice napsal hezky,ale nevíme zda-li je to "černá stavba" pak viz výše,ale pokud je na to stavební povolení tak je vše OK neboť je povinností sousedů se k tomu vyjádřit a ještě ve schvalovycím řízení vznést své námitky!Takže pokud jste s přístavbou souhlasili,tak asi máte smolíka a pkd je černá má smolíka soused a Vy se obraťte na stavební úřad /odbor či instituci se tímto zabývající/

doplněno 25.07.14 18:47:

sry zase jsem špatně četl-v tom případě tedy souhlas nedat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 25.07.14 15:00
avatar

@diesel: Podle Johaniny předchozí otázky to černota nebude. A vypadá to , že souhlas ještě podepsán nebyl.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: johanna
Datum: 25.07.14 16:19

Nic jsem zatím neodsouhlasila, projektant tvrdí. že je to detail, že se to upraví. Ale nechápu, proč bych mu měla odsouhlasit takové plány, ať to teda nakreslí znova. Na úřad to prý dal už před víc než 14 dny, nic mi ale nedošlo.

Od: pcmani*
Datum: 25.07.14 17:29

hlavně nic nepodepisovat

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.