Myčka smrdí

Od: Datum: 04.05.14 14:49 odpovědí: 8 změna: 04.05.14 21:55

Ahoj,

mám probém s myčkou - smrdí Vím, že s tím bojuje dost lidí, ale můj problém je specifičtější. Po ukončení mytí a otevření je to v pohodě - myčka nesmrdí. Stačí ale otevřít okno a myčka začne smrdět. Dokonce pokud myčka myje večer, otevřu ji a nesmrdí. Ráno otevřu okno a myčka začne smrdět... Takže smrdí jen ve spojení s venkovním vzduchem.

Má někdo tušení čím to může být? Nějaká chemická reakce? máte stejné zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.14 14:54
avatar

Nám smrdí koupelna ze stoupaček, když otevřu okno. Ve dveřích prostoru s vodoměry jsou skuliny a vzduch začne proudit od větráku směr okno, takže smrad z cigaret a velké potřeby. Máme, zdá se, podobný problém :D ještě otázka, jestli je do myčky nějaký přístup vzduchu odjinud než zvenčí, budete mít jasno. Omlouvám se, že jsem neodpověděla, co s tím, jen mě napadlo, že jsme na tom podobně :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.14 15:36

Jak máte připojený odpad myčky? Zůstává v myčce v tom odtokovém košíčku stát voda nebo je prázdný?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelhr*
Datum: 04.05.14 15:47

Odpad je připojený do dřezu (před sifon). V odtokovem košíku zůstává trocha vody.

Datum: 04.05.14 15:37
avatar
Je myčka do odpadu zapojena přes sifon? Pokud ne tak to smrdí odpadní trubky.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.14 17:11

Problém hledej ve vnitřním prostoru myčky.

Vyndej z myčky koše na nádobí, vem do ruky zrcátko (a možná i baterku) a podívej se do prostoru kde dvířka myčky přechází na pevnou část myčky. Tam je pant a těsnění. Pokud se okolo těsnění, na spodní straně dveří usadí nečistoty (mastnota která plave na hladině), tak se po čase začne rozkládat a to může být ten smrad.

Pokud by se do myčky dostával smrad z odpadního potrubí, tak stačí nalít do vypnuté myčky asi 2 litry vody. To musí zaplnit ohtokovou hadici.

Předpokládám, že všechny vyjímatelné sítka máš vyčištěné od nečistot.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.14 18:10

To dolní těsnění dvířek se dá objet vatovou tyčkou na čištění uší nebo přeloženým kulatým kosmetickým vatovým tamponem. Jde to zvládnout jen pohmatem, bez zrcátka. Bez čištění tam je několikamilimetrová závěj hnědočerného hnusu.

Ale tady z popisu soudím, že se nějak otevírá odpadní potrubí. Asi se vysrkne sifon v myčce nebo dřezu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 04.05.14 20:11
avatar

To už tu jednou bylo. Tady pán tvrdil, že za to může ozon *smich* Pak teda přišel s dalším špekem, že za to může blízká přehrada, potažmo zápach z ryb.

A jinak si jako ostatní myslím, že to smrdí z odpadu, pravděpodobně poškozené některé těsnění. A při otevření okna to chytne průvan a tím víc to smrdí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelhr*
Datum: 04.05.14 21:55

Pánovi s ozonem začínám věřit Resp. jaký je rozdíl mezi vzduchem doma a venkovním? zejména předpokládám v koncentraci co2/kyslíku, tj doma je vydýchaný .

Spodek dveří myčky jsem kontroloval, dole žádný nános bordelu není.

Nevím jestli smrdí samotná myčka nebo i nádobí (resp nádobí z myček obvykle specificky "smrdí" - i v jiných domácnostech, restauracích...

Po dalším mytí chci zkusit vyndat nádobí, myčku zavřít a zkusit vyvětrat. Pokud smrdí něco v myčce, tak by se to projevit tentokrát nemělo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.