Je povinná kontrola úniku tepla termovizí?

Od: Datum: 24.03.14 06:53 odpovědí: 71 změna: 12.06.14 17:18

Dobrý den, přišel nám do schránky papírek, že si musíme(?) nechat udělat kontrolu úniku tepla termovizí (firma NanoTrend Brno). Týká se to zateplených i nezatep. domů. Fotka je placená. Majitel je má kontaktovat do urč. dne. Je to postižitelné, když toto neuděláme - nemáme prostě zájem. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 24.03.14 07:39

podle mne nemusíte. proč také. pokud zjistí, že teplo uniká, tak Vám nařídí zateplit? to asi ne. navíc věřím tomu, že pokud někdo vhodí do schránky papírek s tím, žemusím, tak věřím tomu, že budete mít na foto s termovize únik jako prase, i kdyby nebyl, aby Vám mohli vnutit další služby a jestli tolik chtějí, tak ať si to vyfotí za své peníze a ani o tom nebudete vědět

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.03.14 07:56
avatar

Je to nabídka reklamy. Právně nemusíte "nechat udělat kontrolu úniku tepla termovizí (firma NanoTrend Brno

za ten odkaz já nemůžu!

doplněno 24.03.14 09:40:

Doplním, ..nikde nečtu, že tazatel napsal, že je to povinné, další věc je to, že se musí měřit v zimě. Kdy se topí a venku je zima, aby byl rozdíl velký. Příklad v pátek a v sobotu 21-22.3 to nikdo nezměří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 08:04
avatar

nemusíte. Termovizní snímek není povinná, ale užitečná věc. Tepelné úniky totiž nejdou přes stěny, ale hlavně okny a kolem oken. Tam jsou nejslabší místa.

A zadruhé, nenechte se vyvést z klidu, protože na termovizní snímky je trochu pozdě. Termovizní snímky se mají dělat ve chvíli, kdy je mráz a topení jede naplno. Pak mají svůj smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 08:07

Postižitelné je to, že Vám někdo napsal, že je to povinné.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 24.03.14 11:05
avatar

http://www.termo-kamery.cz/energeticky-prukaz Také nám na chalupu nabídka přišla, hledala jsem zákon, který mi povinnost nařizuje, z odkazu jsem pochopila, že pokud chalupu neprodávám tak se mě to netýká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 11:41
avatar

Liduš, dobrý den.

I kdybyste prodávala chatu, nemusíte mít termosnímkování. V létě to nelze udělat a to pak neprodáte chatu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.03.14 11:16

Jistě na ten papírek uvedli, kde je ta povinnost stanovena, že? Jinak ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 12:51
avatar

Vážení, tak jednoduché to není. Cituji:

Podle novely zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií, která byla schválena poslaneckou sněmovnou v záři 2012, bude nutnost mít od 1. ledna 2013 zpracovaný průkaz energetické náročnosti budovy pro každou nemovitost, která bude předmětem prodeje nebo nákupu. Průkaz informuje o celkové energetické spotřebě budovy (údaje v KWh/m2 za rok). V celkové spotřebě je zahrnuta nejen spotřeba energie na vytápění objektu (podle čehož byly budovy hodnoceny doposud), ale i za chlazení, přípravu teplé vody, vzduchotechniku, osvětlení a provoz zařízení zajišťující chod jednotlivých systémů.

O co jde si přečtěte tady, nebo tady.

Platí to teoreticky od ledna roku 2013, ale mám dojem, že s touhle částí zákona pro nekomerční budovy bylo tolik problémů, že se to jaksi zametlo pod koberec. Aspoň zatím. Je to další z mnoha paskvilů vytvořených naší slavnou stranou a vládou (napříč politickým spektrem) na podnět EU.. V současné době bych se s tím nevzrušoval a onu firmu bych s její nabídkou bych poslal do zadele.

doplněno 24.03.14 13:10:

Milancukrar - dobře vynecháme teda otázku, zda je to jednoduché, či složité, ale asi se shodnem v tom, že v současné době bych na nějaké měření hodil bobek (pokud teda nejde o komerční budovu).

V otázce sice není přímo psané, že je to povinné, ale tazatel píše, že mu kdosi píše, že si měření musí nechat udělat. Takže se mu v podstatě snaží namluvit, že to povinné je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 12:59
avatar

Vážený kolego, jednoduché to je.

Pokud tedy odpovídáme na stejný dotaz tazatele. Pokud se bavíme o něčem jiném, jako energetický štítek při prodeji pronájmu, rekonstrukci, tak to je složité obzvláště, páč nežli dojde k platnosti novela, tak jiná novela novelu upraví v drobnosti, přidá se nařízení vlády a je z toho guláš, ve kterém, (když to umíte), tak lehce vybruslíte. (někdy stačí faktury na spotřebu energií)

doplněno 24.03.14 13:20:

Magdone, souhlasím, stejně se to teď již nedá změřit. Až v zimě.

To víte, každý chce práci, a dělá co může..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.14 10:48
"která bude předmětem prodeje či nákupu". Řekl bych že tazatel prodávat ani kupovat nechce. Jen mu přišla reklama a on se prostě ptá jestli musí. A nemusí pokud nechce.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 16:52
avatar

Pro budovy,u nichž je požadováno zateplení a majitelé chtějí nějaký státní příspěvek,je požadován energetický audit.V rámci tohoto auditu je možné uplatnit i termovizní měření.Ale nutné není, pokud je stanovení úspor tepla zjištěno jinak.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 24.03.14 21:37

Zdravím

Energetický audit se dělá výpočtem. Nikoliv měřením. Měření je jenom doplňující informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirik1902
Datum: 24.03.14 21:42

Dobrý večer,

také nám tato "nabídka" dnes přistála přilepená na schránce. Hned letěla do koše, protože jak je psáno výše, v současném počasí to vůbec nemá smysl a to, že náš dům má úniky tepla, vím i bez termosnímku

Jirka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzazbrna
Datum: 26.03.14 07:27

dobře si název této firmy "NanoTrend Brno" zapamatujte, zařadila se věrně po boku největších šmejdů naší doby. Ten manažer, co to vymyslel by potřeboval zavěsit za kulky do průvanu. Je to formulované tak, že zvláště senioři jim chudáci skočí na špek. Jestli toto od nich někdo čte, pak vzkazuji jste ODPAD naší společnosti a zasloužíte si hluboké pohrdání svojí činností.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea80*
Datum: 29.03.14 16:00
Nevim jak vy, ale já mám uz analýzu doma. Navíc jsou všude v rádiích. To co jsem potřebovala videt tam mám. Chci prodávat dum takže to musím. Jinak si myslím ze důchodci asi těžko budou tuto službu ve velké míře využívat. Navíc po me nikdo nechtěl žádné kódy na karte, asi spoléhají na slusnost. Ptala jsem se i na teploty, a pokud není na to pocasi maji i podzimní termíny. Blby je ze tu akci opakovat uz nebudou. Fakt si nemůžu na ne stěžovat, ale chápu ze pokud to dělají v tak velkém měřítku, par rejpalu se určité najde ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzazbrna
Datum: 30.03.14 11:22

podívejte paní Andreo, vy také někdy budete senior. Jde mi jen a pouze o formu a formulaci jejich reklamy, kterou vylepují na schránky. Běžný člověk, který se orientuje v dnešním prostředí s tím nemá problém, stejně jako Vy. Ale nesuďte podle sebe. Toto slušná firma nedělá a já bych si od nich nenechal prověřit ani kurník. Nejste nakonec zaměstnanec?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.04.14 18:36

prodávat dum takže to musím. Můžete, jste schopna ocitovat, kde je tato povinnost uvedena? Co je v médiích je pro ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.14 10:52
A vsadím se pokud je to dělané v tomto období že skoro nic nenašli takže jste nad míru spokojená
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jawa590
Datum: 03.04.14 00:00

Je to zřejmě pokus o podvod neboť:

- termovizní snímky domu za účelem odhalení tepelných mostů (úniků tepla) lze provádět jen při dostatečně velkém rozdílu teplot uvnitř/vně domu, tedy v zásadě jen v zimě

- firma nabízí na svém webu spoustu jiných nesmyslů

- korunu tomu dává osoba jednatele firmy, resp. adresa jeho bydliště = adresa radnice, tedy zřejmě bezdomovec

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guitarman
Datum: 03.04.14 09:46

Taky mi přišel ten leták. A taky se mi zdálo, že je to povinné, ale není. Je pravda, že za 100kč s dph je to lidovka, ale teď když se netopí to nemá smysl. Chtěl jsem si to nechat udělat jen pro svou informaci, ale nikdo tam nezvedá telefon

Ohodnoceno: 0x
 
Od: santa
Datum: 04.04.14 13:53
stovka je sice lidovka, předpokládám, že máte dům o 4 stranách, tzn 400,- za věc, která je informativní, nikoli nutná, natožpak povinná (snímek sice hezky vypadá, ale nic z něj do energ. průkazu budovy neodečtete, kromě lokalizace tep. mostů) Formulování lístku "nabídky" silně zavání pokusem o podvod, každopádně jde o nekalou soutěž. Nenechte se klamat šmejdy. Santa
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 04.04.14 15:00
avatar

Jak už tu napsali, měření temokamerou má smysl jen v zimě a to ještě prakticky jen za určitého počasí. A když budu chtít, tak ji stejně oblbnu. Měření temokamerou jako důkaz čehokoliv je k ničemu.

doplněno 04.04.14 15:02:

Proč mi u termokamery vždycky vypadlo "r"? Lumpárna!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dumej
Datum: 05.04.14 11:10

Je to jen další pokus ,,šmejdů" jak dostat z občanů nějaké peníze za zbytečnost.Stačí se podívat na jejich stránky a je vám hned jasné oč tu běží.

Cituji:

Ekologicko-ekonomický projekt

E-unik je projekt dotovaný společností NanoTrend s.r.o., určený pro všechny, kteří si chtějí ověřit kvalitu a provedení zateplení domů nebo bytů, či mají zájem se dozvědět o tepelných ztrátách a únicích tepla ze svých domovů. Cílem našeho projektu je nalézt cestu, jak si zefektivnit bydlení a náklady na něj, zjistit rezervy a navrhnou případná řešení problémů s energetickými ztrátami. Ekologická stránka je pro nás klíčovým faktorem, a proto chceme nabídnout tuto službu všem, kteří nemohou nebo nechtějí platit standardní cenu od 3500 až 4000,- Kč. Pokročilá technologie "termofotografie" dokáže odhalit sebemenší uniky tepla, najít problematické oblasti a navrhnout Vám kvalitnější řešení zateplení Vaší domácnosti.

Normálně bych to asi ani nečetla,ale když nám včera k večeru zastavilo auto před vjezdem na dvůr (což se normálně nedělá) a stálo tam půl hodiny,opsala jsem si značku auta a čekala co nám přistane ve schránce za nabídku.Na mladíka jsem si počkala i když začalo pršet.Ten se tedy omluvil a popojel o kus dál.Takže jsem si řekla,že se podívám na nějakou diskuzi na netu o této firmě a teď jdu papír s klidem hodit do koše

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maruska*
Datum: 07.04.14 21:00

NO taky mi to pristalo ve schrance ale uz je to dyl, tak jsem se divala ma internet, kolik tatoto sluzba stoji, je docela draha, prodavam totiz dum a potrebuju ten debilni energeticky stitek, takze jsem tam volala abych zjistila jestli to neni zase nejaky dalsi podvod, slecna byla mila, vysvetlila i to ze zapisuji do podzimnich okruhu, protoze ted uz se to neda delat, ze by to bylo skreslene, coz je pochopitelny, no tak jsem si to objednala, jestli za to mam dat 5 tis nebo 400 je alespon pro me dost velky rozdil cenovy...co uvidim na fotkach jsem se taky dozvedela, pry se k tomu da doobjednat i balicek ve kterym je 1 snimek, kompletni rozbor problemovych mist,navrh na reseni a remeslnik, ktery vam s tim pomuze,no premyslim ze si ten balicek doobjednam abych zjistila co to je za remeslnika :)) utracim za vetsi ptakoviny..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokerqueen*
Datum: 20.04.14 16:51

K prodeji nemovitosti potřebujete přímo PENB, toto jednoduché měření Vám v žádném případě PENB nenahradí. Určitě bych se ve Vašem případě obrátila na "skutečné odborníky".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aja*
Datum: 09.04.14 09:12

Dobrý den,

píšu, abych napsala naši čerstvou zkušenost s firmou NanoTrend. V lednu v naší obci probíhla nabídka měření termokamerou, inzerovanou naší kabelovou televizí. Zaujala nás cena 100,- kč za snímek a protože jsme řešili únik tepla vchodovými dveřmi, kontaktovali jsme je. Objednali jsme si tuto službu, ačkoliv nás prý údajně bylo málo a cenu museli navýšit na 500 Kč za první snímek a každý další 100,-. I tak se nám cena zdála dobrá, proto jsme zaplatili fakturu, čímž jsme objednali. Nejdříve slíbili termín do deseti dnů /než jsme zaplatili fakturu/ a protože se po uplynutí této lhůty nic nedělo, znovu jsme je kontaktovali a byli ujištěni, že měření proběhne (to už byla téměř půlka března) a znovu že se ozvou do 10-14 dnů, nicméně ani poté nikdo nekontaktoval. V současné době s nimi řeším vrácení kupní ceny, dělají si z lidí akorát blázny, protože po mém posledním opravdu naštvaném telefonátu mi bylo sděleno, že nestíhají, přesný termín mi bohužel nesdělí, ale nic se neděje, protože za tuto super akční cenu máme předplaceno na podzim, kdy začnou znovu měřit! Jinak měření prý provádějí v noci, kdy je rozdíl teplot nejvyšší. Budu ráda, pokud se ozvou další lidé s podobnou zkušeností, myslím, že rozhodně nebudeme jediní. Hezký den všem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikol25
Datum: 09.04.14 13:14

Dobrý den, dnes jsem volala do firmy nanotrend, která slíbila měření za 100kč, též se částka vyšplhala na 500kč. Slíbili že měření proběhne v březnu nic se nekonalo..Dnes jsem jim volala a ničeho jsem se nedočkala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aja*
Datum: 09.04.14 15:11

Nikol, včera jsem jim mailem poslala odstoupení od smlouvy. Dnes mi přišlo potvrzení, že objednávku stornovali a dokonce peníze vrátili (jsou skutečně na účtě) Tedy na nic nečekejte, bůhví jak dlouho budou ochotní peníze vracet.Hodně štěstí.A.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikol25
Datum: 09.04.14 18:02

Ajo, ja jim dneska volala a pěkně jim vyčistila žaludek, řekli mi nejdříve, že jsem první klient který si stěžuje a pak se hloupě přiznali že ne...firma se asi hodně díva na české komedie a nejspíš si myslí, že takových " Nováků " bude..ale tvrdě narazili..řekla jsem jim, že je nás hodně a že jestli tak míní pokračovat, bude to mít dohru..Na tož mi pán sdělil, že dohru budou mít oni pro mě, tak jsem se ho zeptala jestli tak vyhrožuje každému, který hají své peníze a pravdu! Proto prosím všechny poškozené, aby jsme se spojili a nedovolii, takovým lumpům ždímat peněženky.
Zdroj: https://www.poradte.cz/domacn…ni/25209-firma-nanotrend.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aja*
Datum: 09.04.14 21:26

To jste dobře udělala! Ta slečna v zákaznickém servisu sice za nic nemohla, ale už jsem na ni byla také nepříjemná a bohužel jako zástupce této firmy s tím musí počítat. Také ona přiznala, že nejsem jediná, že tam toho mají moc, atd, atd a stále se jen vymlouvala, jak zaseknutá gramofonová deska - na to už jsem přímo alergická. Já pevně věřím tomu, že se začnou ozývat další lidé, kterým Nanotrend nesplnil co slíbil, a když jsem dneska hledala nějaké recenze, narazila jsem pouze na tuto diskuzi, takže lidé co budou hledat to tady určitě najdou. Zkuste také poslat mail jako my, že odstupujete od smlouvy a požadujete vrácení peněz. Čím dříve, tím lépe.A.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aja*
Datum: 11.04.14 21:17

ještě abych to doplnila: do telefonu jsem slečně řekla, že podle občanského zákoníku mám právo odstoupit od smlouvy.

http://business.center.cz/bus…akonik/cast4h1d7.aspx#par2004

§ 2002

(1) Poruší-li strana smlouvu podstatným způsobem, může druhá strana bez zbytečného odkladu od smlouvy odstoupit. Podstatné je takové porušení povinnosti, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala; v ostatních případech se má za to, že porušení podstatné není.
(2) Strana může od smlouvy odstoupit bez zbytečného odkladu poté, co z chování druhé strany nepochybně vyplyne, že poruší smlouvu podstatným způsobem, a nedá-li na výzvu oprávněné strany přiměřenou jistotu.

Není tedy pravda, že vám peníze vrátit nemůžou, co tvrdili paní níže a pokud to mají součástí obchodních podmínek (ty nemají ani na webu zveřejněny) pak je toto ujednání neplatné.

Hodně štěstí a nedejte se!

A.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlcek79
Datum: 14.04.14 22:51

Dobrý den,

děkuji za potvrzení toho, co jsem si myslel, dnes jsem našel leták a hned tam volal, ceny jsou opravdu dobré, ale ve chvíli, kdy mi paní řekla, že musím zaplatit dopředu jsem tušil podvod, paní jsem vysvětlil, že jí peníze dopředu nedám a ona aspoň zálohu, říkám mně v práci taky nikdo nedá peníze dopředu. Jsem rád, že se mi to tady potvrdilo. Díky, zítra jí zavolám a ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gliderman
Datum: 09.04.14 10:15

Dobrý den,
také jsme v obci Rokytno dostali do schránek tento leták. Trochu jsem si tuto nabídku proklepnul a vypadá to vše hodně podezřele. Cena 100 Kč je nereálná a sama o sobě již podezřelá. Firma NanoTrend s.r.o. je provozovatel pochybného e-shopu www.nanotrend.cz. Na stránkách e-unik.cz jsou Obchodní podmínky, kde se zmiňují o nějakém vrácení zboží, dárcích. Pravděpodobně to bude navázáno na vnucování nějakého zboží ve stylu Šmejdů. Při googlování jsem narazil na spoustu stránek obcí, kde se tato firma "vnucuje" s měřením.

Leták vypadá takto. Já mám verzi ještě s vypsaným paragrafem. Měření samozřejmě není povinné, i když se to leták snaží vnutit.

Ruce pryč od této nabídky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janinka99
Datum: 10.04.14 18:10

Lidi nebuďte blázni, já jsem sama naletěla, měření jsem objednávala asi tak před víc jak měsícem. Napřed mi řekli, že se bude měřit 10.3., protože sem měla domluvené, že je musím pustit do dvora, čekala sem jak blbec cca do 3 hodin ráno. Za celou noc se u nás nikdo neobjevil. Druhý den sem volala, jak to teda je, bylo mi sděleno, že mi operátorka řekla špatný termín a mám počkat 14 dní. Za dalších 14 dní se zase nic nedělo. Znovu sem několikrát volala a že prý toho mají moc, tak mám ještě počkat 14 dní. Zase nic. Když sem tam dnes volala, řekla mi jakási slečna, že se měřit vlastně vůbec nebude a měření bude na podzim. Když sem po ní chtěla mých 700,- zpátky, tak se vymlouvala, že to nejde, že mi to na podzim změří a že mi peníze vrátit nemůžou podle obchodních podmínek nebo co. Prý na to mají celý rok než mi to změří. Paní tady přede mnou měla štěstí, když jí to vrátili. Zítra budu volat znova a jestli se zase budou vymlovat podám stížnost na ČOI a policii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikol25
Datum: 11.04.14 10:42

presne jak pise janinka99, uplne stejny problem máme..ty data měření nám dali vsšm uplne stejny..že by se umeli rozkrajet? Blbost! I my s manželem chceme podniknout podobné kroky, proto prosím opětovně, vy všichni, kteří jste naletěli ozvěte se..myslím, že je nás dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janinka99
Datum: 14.04.14 10:51

Takže sme nepochodili, manžel právě sepisuje stížnost na ČOI a zvažujeme podání trestního oznámení pro pokus o podvod. Jestli do zítra nedorazí finance na účet, budeme to muset udělat. Je to v podstatě "hloupých" 700 Kč, ale kolik z nás takhle naletělo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.04.14 21:32

Bože lidi, proč jste tak naivní, to si nemůžete nějaké tvrzení ověřit? V době internetu? Snímeček za 100 Kč, a jak se k vám asi dostanou, teleportují? Dyť by to to bylo prodělečné podnikání! No ale na blbosti se vydělává.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.04.14 22:18

Bože lidi, proč jste tak naivní, to si nemůžete nějaké tvrzení ověřit? V době internetu? Snímeček za 100 Kč, a jak se k vám asi dostanou, teleportují? Dyť by to to bylo prodělečné podnikání! No ale na blbosti se dobře vydělává.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: podvodpodvod
Datum: 17.04.14 20:40

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxcc
Datum: 18.04.14 19:33

U nás v ulici taktéž ve schránkách.Chtějí 600 Kč už nyní s tím, že na podzim to budou realizovat. Někteří starší lidé už si to objednali. Slyší na to, že normálně to stojí 5000 Kč a od nich za 600 Kč. Je neuvěřitelné, jak jsou někteří lidé nepoučitelní. Je toho plná televize, přesto se nechají lidi napálit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: francz*
Datum: 19.04.14 23:04

Kdo dokáže činnost této "firmy" zastavit. My obyčejní lidé sice tím ,že nebudeme objednávat a reagovat na podobné nabídky,ale je to dostačující? Jak to poznat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michael*
Datum: 04.05.14 12:19

Rodiče si to také objednali (za 500,-) se snímkováním začátkem tohoto roku. A před pár dny jim ten snímek skutečně dorazil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susienka*
Datum: 04.05.14 13:13

To ano ale ti co to roznesli nic nedostali.. a to je ten problém. Za 1. Nanotrend "odrbalo" mnoho lidí a taktéž těch brigádníků co se snažili.. já sice měla dostat "jenom" 200 kč ale i tyto peníze hodně potřebuju.. někteří co měli přes 1000 letáku museli být hodně naštvaní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: francz*
Datum: 19.04.14 15:29

Také až ve Vimperku slibují měření. Jednal jsem s nimi a samozřejmě jsem okamžitě obdržel zálohovou fakturu. Po prostudování jejich obch.podmínek jsem došel k názoru ,že se nejspíše jedná no podvod. Od smlouvy jsem odstoupil a fa vrátil raději doporučeným dopisem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strategie
Datum: 20.04.14 09:28
Jen pro vase info, pokud vam mailem nebo postou dojde faktura, objednavka a obchodni podminky tak si snad ty obchodni podminky proctu a pokud s tim nesouhlasím tak to zrusim a pokud to zaplatim tak si hlidam tvrde terminy dodani a vyhotoveni, v tech jejich vseobecnych podminkach je uvedene ze pokud do roka neprobehne foceni tak vy mate pravo obdrzet celou vyfakturovanou castku , zajimal by me nazor lidi co jim ty snimky uz nekdo udelal, muze se stat ze to proste v terminu nestihnou, a to ze je to levne no boha tak je, oni vam totiz nabidnou pokud si vezmete ten balicek za tech 500 jejich produkty, nic neni zadarmo a to co je levne je levne protoze se da na tom vydelat jeste nekde jinde.uvedom te si taky ze tady probiha tvrdy konkurencni boj,nikdy nevite jestli to co je napsane je opravdu pravda, pokud se podivate na jejich stranky a produkty tak pochopite ze firma nabizi technologii ktera jeste nedavno byla dostupna pouze v americe,ja si ten nanosprej co tam predvadi chtela objednat pres ebay minuly rok, jsem totiz vodacka a toto by se mi siklo, ale abych se vratila zpet k tematu, prodavaji produkty na bazi zatepleni pokud jsem to dobre pochopila, a oni nechteji vydelat na nejakych termosnimkach ale chteji prodat ty produkty...si to konecne uvedomte a prestante se chovat jako ovce, pokud zavolate na jejich infolinku tak vas upozorni ze mereni se bude provadet na podzim, coz je dle meho logicke, ze chteji zaplatit alespon pul faktury je tez logicke, protoze za pul roku si to zakaznik muze rozmyslet a az se to nafoti tak zk. Odmitne sluzbu a oni v teto chvily opravdu prodelaji, a ze to maji tak levne?kurnik lidi rvete se o kazdou slevu v kauflandu a to jsou teprve srajdy na pochodu, kupujete prosly salaty a ani o tom nevite a tady budete frflat?zkuste se nad tim zamyslet, podivat se na jejich stranky a pochopit proc to delaji.ne protoze chteji vydelat na termosnimcich ale na produktech, ktere maji v nabidce.a propo nejsem zamestnanec firmy, jsem jen logicky myslici clovek, ktery se zajima o strategie podnikani, a dovolim si tedy i podotknout ze o tom tedy logicky asi neco vim.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxcc
Datum: 20.04.14 10:08

Ok, ale pokud chtějí vydělat na produktech, tak pak mi ten snímek musí logicky vždycky dopadnout špatně. Jinak nevydělají. Co jsem se ptala, tak lidi, kteří jim na to kývli taky nechtějí dělat nějaké radikální zásahy do baráku, jsou to vesměs staří lidé. Chtějí si to nechat udělat je proto, že je to nabízeno levně a že si myslí, že to dobudoucna bude nutné. A za další si myslím, že ten snímek, respektive měření musí dělat nějaký odborník a ne brigádník (firma stále hledá brigádníky). Myslím, že jejich strategie je založena na tom, že vyberou zálohy, občas někomu pak něco vyfotí, a zbytek nechají.Někdo se na to vykašle, protože ta pětistovka za nějaký soud nestojí, a kdo bude urputný, tak mu holt ty peníze vrátějí, protože jejich pětikilo firmě za tu dobu vydělala minimálně dvojnásobek... a to si troufnu říci, že nemyslím nelogicky!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strategie
Datum: 20.04.14 19:41
Troufam si podotknout ze delaji snimky i bez toho aniz by musel byt s balickem, je me jasne ze se snazi balicek vnutit, co se tyce brigadniku tak hledaji brigadniky na telefoni linky, na roznos letaku, uz jsem se totiz informovala, kdyz totiz chci neco vedet tak si to obvolam a obepisu, a myslim ze jejich strategii neco nafotit a zbytek nechat ze se kvuli tomu lidi nezblazni, zblazni, lidi jsou schopni se soudit o kazdou korunu, a kdyby na firmu padlo spatne svetlo uz by nemohla nadale propagovat a prodavat svoje vyrobky, coz asi neni ucelem zadne normalni firmy, jo a jak pisete ze na foceni musi byt odbornik, to je pravda, ale urcite to nebude nejaky brigadnicek z horni dolni.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vrrr
Datum: 27.04.14 21:26

No já se dnes dozvěděl,že neplatí ani brigádníkům co roznáší letáčky do schránek.Takže v naší rodině jsme už dvá co naletěli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filomena
Datum: 02.05.14 19:10

bohužel výplaty nedostali ani zaměstnanci...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokerqueen*
Datum: 20.04.14 17:12

Super osvícený názor - jediný který tu je, jinak samé hloupé tlachy, naprosto s tímto příspěvkem souhlasím. Každý hledá kde ušetřit a ani si neuvědomuje, že ve skutečnosti kolikrát utratí o mnoho více peněz, než bylo na akčním letáku nebo nějaké super prezentaci uvedeno. Cena je tu většinou za nějakou měrnou jednotku, na kterou se naláká spousta lidí, ale ve skutečnosti je potřeba koupit několik jednotek nebo dílčích modulů, aby výsledek byl k něčemu. Navíc následné použití nano-produktů je podstatou této "měřící akce". Ty nano-produkty jsou ale opravdu super. Navíc proto je letáku telefonní a e-mailový kontakt na firmu, aby si každý mohl dále zjistit, co ho konkrétně zajímá. Že telefon nikdo nezvedne nebo na e-mail nedostanete žádnou odpověď už souvisí s následující větou. P.S. hájím zde pouze náhled na cenu nabízené služby a způsob prezentace činnosti firmy, nikoli následné způsoby jednání firmy a kvalitu provedení služby, kterou firma prezentuje, to je opravdu velmi diskutabilní a individuální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: francz*
Datum: 21.04.14 10:41

Zdravím. Pěkně jste se jich zastala. V něčem máte možná pravdu Já osobně nekupuji věci nebo zboží ,které je levné,Kaufland a podobné zařízení téměř nevyužívám. Nabízené měření jsem si objednal ne proto ,že je levné. ale proto,že jsem měl zájem zjistit úniky tepla. Vzápětí jsem od smlouvy odstoupil,protože mé životní zkušenosti mě varovaly. Například: Proč by tato firma měla mít moje peníze do příští topné sezony? Těch ALE je tam více. Viz komentáře zájemců o toto měření.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strategie
Datum: 21.04.14 13:09
Proc bych se jich zastavala, po pravde vim o co firme jde, znam jejich strategii...co je na tom spatneho, to tady musim nadavat jako ostatni?proc?me je to uplne jedno kdo si co nakupuje, objednava, me zajimala nanotechnologie...a novinkam se nebranim..a propo pokud o to nekdo zajem ma at si to objedna..jen rikam proc firma ktera prodava vyrobky nano proc asi dela termovize...jen tak?ze srandy?ne chce nekde vydelat, a kdo z vas vi kolik opravdu stoji termovizni snimek...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aja*
Datum: 21.04.14 22:13

Nadávat nemusíte, ale trochu mě překvapuje, že máte potřebu tady obhajovat firmu, se kterou očividně nemáte osobní zkušenost narozdíl od spousty dalších - nespokojených lidí. Nebo snad máte? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strategie
Datum: 22.04.14 09:04

Porad me omilate jedno a to stejne dokola, ze se nekoho zastavam, ja vam tady pisu o co firme jde, ze nejde o nejaky termosnimky ale o to ze chteji nadale prodavat svoje produkty a co se tyce vasi otazky, ano mam s firmou zkusenosti, sice jsem si termosnimky nenechala delat, a to z duvodu ze je prozatimne k nicemu nepotrebuji, ale mam od nich produkty, se kterymi jsem spokojena, a to co jsem dopredu zaplatila jsem dostala, ja v tom nevidim problem, a propo moje matka si nechala od nich udelat termosnimky, ma je doma,vsecko probehlo v terminech jak melo...a pokud mate na nejake dotazy ohledne firmy tak mi sem napiste svuj mail a jsem schopna zodpovedet nektere vase dotazy, pokud nebudou technickeho razu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alan44
Datum: 20.04.14 19:03

Povinnost podle zák 318/2012 nemají rodinné domy a rekreační objekty. Audit musí být pouze při prodeji domu, při žádosti o dotace na zateplení. Fotky však tento audit nenahrazují a audit může provádět osoba - Autorizovaný energetický specialista. Jejich seznam je na internetu. Podle mě Nano trend není autorizovaná osoba. Jednatel Ing. Adamec má trvalé bydliště uvedeno na Městském úřadě v Kroměříži, asi bezdomovec?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: francz*
Datum: 21.04.14 22:34

Doufám,že každý soudně myslící člověk pochopí proč p. Adamec má bydliště na úřadě v K. Co dělá ČOI.Doufámm,že už ji někdo z nespokojených zákazníků upozornil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.14 23:45
avatar
Kdyby se ČOI měla zabývat každou podobnou ptákovinou, tak by nedělala nic jiného.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 22.04.14 02:56
avatar

Tady je více informací o té akci. Jako, třeba, že 100 kč je jen za tu fotku a další, jako rozbor nebo analýza stojí 350-500kč. Nebo že snímky dělají brzo ráno. To je sice venku chladno, ovšem i v domě už není takové teplo, jako když se topí naplno.

...

Ale stejně to s těma letákama nevychytali

http://zlin.cz/513426n-kromer…varuje-pred-pochybnymi-letaky

http://www.rozhlas.cz/zpravy/…se-zateplovanim-domu--1334144

http://pvnovinky.cz/mereni-te…tovku-v-pripade-velkeho-zajmu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gliderman
Datum: 24.04.14 14:21
Ohodnoceno: 0x
 
Od: susienka*
Datum: 28.04.14 17:56

dělala jsem u nich brigádu a využili mě a nezaplatili mi. Půjdu s něma za právnikama.. protože to nenechám jen tak. Ale rozhodně to neplaťte ani se jim neozývejte. Je to od nich sviňské že to píšou aby to vypadalo že musíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misa16*
Datum: 29.04.14 20:38

Dobrý den, pošlete mi, prosím, kontakt, přidávám se k vám. Bohužel jsem byla vedena na úřadu práce, ale brigádu na roznos letáků jsem vzala pro svou 14cti letou dceru. Chuděra se nalítala a těšila se, že bude mít nějakou kačku - má velký ho... a je zklamaná. Jo jo a pak mám děcka nějak vychovávat, když už tak mladí zjišťují, že nejlepší je podvádět... michaela.a.jiri@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marianmarian
Datum: 30.04.14 10:39

Dobry den...taky jsem letaky roznasel, zacal jsem v unoru a v breznu vyplata po drobnem urgovani dorazila na ucet. No ta breznova stale nedorazila a slecna asistentka Michaela Zlochova mailem uvedla ze se vyskytnul problem a predpokladam ze ne na moji strane protoze jsem letaky peclive roznes a pro blizsi cislo mam zavolat na cislo ktere uvedla...a nik telefon nezveda.

Takze asi si najdu cas na osobni navstevu, a zjistim si jak je to s vymahanim mzdy za dohodu o pracovni cinnosti

Marián

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susienka*
Datum: 30.04.14 13:23

To byste byl hodný, pak se mi ozvěte jak to dopadlo. Ono totiž ani můj zaměstavatel co mi dával smlouvu se neozývá. Takže aby jsme to zarazili dalo by se na ně vypsat trestní stíhaní. Je to zneužití a to se taky trestá. Fotky daného pana Hajdu který mi dával smlouvu mám takže by to nebyl problém. Takhle bych nahlásila všechny kteří tam podvádějí.

email: juchi.t@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marianmarian
Datum: 22.05.14 07:35

Tak musim rict ze mi firma Nanotrend po dvou castkach a po dlhem urgovani mailami a telefonatmi penize poslala, ale byl to boj. Nevim jak vy ostatni...skuste jich slusne bombardovat, asi to na nich trosku plati. Kazdopadne, teto firme nedavam moc velkou budoucnost, jejich povest je asi znacne poskozena.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k
Datum: 12.05.14 20:04
Pridavam se, take jsem za brigadu nedostala penize.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: schurelink
Datum: 12.06.14 17:18

taky jsem jim rozvezl plno letáků a nezaplatili.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: marzvys
Datum: 30.04.14 21:07

Pozor!

Nic není povinné. najímají si brigádníky pro roznos těchto letáků, se kterými sepíší dohodu o provedení práce (myšlen roznos letáků nabízející právě toto měření) a těmto lidem pak bohužel ani jednomu odvedenou práci nezaplatí. jsem jednou z poškozených z Ostravy a není jich málo. Působí po celé republice. Dááál od těchto lidí, dááál od NANOTREND.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahaa
Datum: 19.05.14 18:02

Měla jste dohodu o provedení práce? A můžete naskenovat, jak vypadala?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susienka*
Datum: 19.05.14 22:09

Já mám doma licensi.. je to dobrý důkaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susienka*
Datum: 12.05.14 15:53
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja299
Datum: 18.05.14 21:43

Dobrý den , hlavně ne firmu nanotrend. Jsou to podvodníci , po telefonu mě ujistili že měření bude do 14 dnů tak jsem jim to zaplatil dle dohody a oni mi poslali e-mail že se měřit bude nejdřív na podzim a když jsem chtěl vrátit peníze za nedodržení dohody přestali komunikovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.