3x

Jak chytit myš

Od: Datum: 10.03.14 07:57 odpovědí: 16 změna: 10.03.14 15:55

Máme doma myši, ale jak je chytit, otravu dávat nechci, nestojím o překvapení, kde tu myš najdu mrtvou, jak kdysi manželka pod mikrovlnkou a na plechu v troubě. Pořídil jsem domeček na odchyt živé myši, ale tam ty potvory nevlezou, natáhl jsem pasti, návnadu přivázal, aby ji nemohli stáhnout, ale stejně ráno přijdu a návnada sežraná a pas nesklaplá a to jsem ten plíšek už i přihýbal, aby si na tu past hůř dostávala a já zvýšil šanci na chycení,ale stejně to nepomohlo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.14 08:06

Kup tu plastovou pasticku to je jistota,kousek ořechu nebo osmahly chléb a je tam.

Ohodnoceno: 0x

Od: ivpe®
Datum: 10.03.14 08:13

Tu mám taky a i z té to je ta myš schopná vytáhnout tak, aniž by ta past sklapla, já to nechápu, jak to ty myši dělají.

Datum: 10.03.14 08:19

Pastička funguje dobře. Ale je potřeba ji opravdu naladit na maximální citlivost, tak to chce dost trpělivosti a bacha na prsty. Pokud je dobře nastavená, tak ji bez sklapnutí musí být problém i položit na zem. Ten drátek v dírce musí být úplně na hraně a musí být dobrý sklon, aby hladce vyklouzl. Klidně vemte špejli a do návnady malinko klepněte. Musí sklapnout.

doplněno 10.03.14 10:51:

Jak píši, ten drátek musí být úplně na okraji a mít správný sklon, aby z dírky snadno vyskočil. Také na opačné straně závlačky je dobré drátky natvarovat tak, aby páka byla co největší, tedy aby síla kterou se opírá drátek o "houpačku" s návnadou byla co nejmenší. Pastičku chápejte jako polotovar, oni nemají čas si s tím hrát a dolaďovat to.

doplněno 10.03.14 11:07:

U některých pastiček je drátek v místě kde prochází dírkou ohnutý do "U". Pokud je to U moc hluboké, tak je síla nutná k odjištění vysoká při okusování k němu vůbec nedojde. Pak je dobré kleštěmi to "U" narovnat.

Ohodnoceno: 2x

Od: ivpe®
Datum: 10.03.14 08:52

No přesně toto mě taky napadlo, že je potřeba maximální citlivost, ale jak toho docílit, jak tu pastičku správně doupravit.

Datum: 10.03.14 11:13

Koukám, že už to tu bylo. Koukněte na fotky úplně dole, ty jsou správné.

https://www.poradte.cz/domacn…3383-mys-v-rodinnem-dome.html

Datum: 10.03.14 08:30

Promiňte,ale dáváte návnadu správně?Viděl jsem známí,jak kousek opečeného chleba (asi jim chutná nejvíc) do pastičky jen pokládali.Musí se tam pořádně připíchnout a do plastové prostrčit očkem a to očko stáhnout.Neberte to tak že bych chtěl z vás dělat blbce ,ale už jsem to viděl tak mě to napadlo ,když se nechytnou a vše odtáhnou.Pastičky bych pokládal tam kde je největší výskyt myších bobků

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.03.14 08:33

Přesně- správně nastavená kovová sklapovací to řeší rychle, návnadu dávám tvrdší topinku .A na chatě jsem vyrobil takové sklapovací ramínko do kýblu s vodou(velice úspěšné) , z důvodu že zůstane stále nalíčená když tam nejsem a vychytá jich víc najednou.

Doufám že mne milovníci myší neukamenují za tento postup.

Ohodnoceno: 3x

Od: livie
Datum: 10.03.14 09:51

Zřejmě chytrá myš) Né vážně my taky jednu potvůrku chytli do klasické dřevěné pastičky s kovovou kontrukcí, kam jsme jí zcela klasicky dali kostičku sýra a chytla se hned - je to teda pohled pro mě nepříjemný, ale co se dá dělat no...

Od: olaf71*
Datum: 10.03.14 10:29

nejlépe mi šly na vlašský ořech, který jsem přivázal nití k pastičce

Datum: 10.03.14 10:39

Dobrý den,nejlepší způsob ( pokud nechcete číhat se vzduchovkou či použít jed ) je ( jak popisují jiní ) klasická a dřevěná pastička a kus dobře upevněného a opáleného ( stačí zapalovačem ) chleba. Je to možná náhoda,možná ne,ale do pastiček,které jsou vyrobeny z plechu se mě myšku nepodařilo chytit nikdy! Tak použijte tu klasickou,dřevěnou.Mnoho úspěchu při lovu.

Datum: 10.03.14 10:58

Tak možná u mne byly primitivnější myši , bylo jim jedno zda dřevěná nebo kovová , ale kovová se mi lépe čistila (po delším používání) a také byla bezúdržbová , u dřevěných se stává po čase že se uvolní uchycení mechanismu(a musí to člověk spravovat) a pod. , kovové mám roky a je to OK.

Datum: 10.03.14 11:26

Zásadně vyhazuji pastičku i s úlovkem,čistit se mě to nechce.Je však pravdou,že se mě jednou uvolnily ty dvě skobičky,co držej rámeček s pružinou a od té doby asi vím,jak to tu myš bolí.

Datum: 10.03.14 11:38

No když je dobrá úroda tak by se to prodražilo , jo a na prsty si člověk musí holt dávat pozor.

Datum: 10.03.14 11:53

Já jsem z paneláku,takže pastičky jsem měl nastražené jen v garáži :)

Datum: 10.03.14 14:40

Na chytrou myš to chce "modení past"

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.