Poradit jak se to dá řešit

Od: Datum: 21.02.14 13:48 odpovědí: 7 změna: 21.02.14 19:55

Dobrý den.Mám asi 5-6 let starý model myčky nádobí AEG.Slouží bez problému.Bohužel dnes se mi prvně stalo že mi nejde zavřít uzávěr od zásobníku na mycí prášek případně tablety.Prostě plastové zaklapávátko je už oběhané a zasobník už zavřít nejde to je nevratné.Myslíte že mohu myčku používat tak dál? Že budu prášek sypat do zásobníku ale protože nejde zavřít tak po dovření hlavních dveří se logicky prášek vysype volně do prostoru myčky.Ptám se proto že nevím jak systém mytí funguje.Ale když byl zásobník funkční tak se otvíral třeba po 10 minutách po zapnutí...Z toho usuzuji že asi proběhlo nějaké před mytí voda se odpustila a pak se teprve otevřel dávkovač s práškem.Nyní se prášek vysype po zavření hned do myčky a možná?(moje dedukce) odteče hned v ůvodu a myčka pak už meje bez prášku.

Muže mi někdo poradit jak to funguje nebo jak to vyřešit.Nový zásobník jsem koukala stojí asi + - 1tis. plus servisu za práci...to jsou skoro 32tis.Investice do staré myčky..Jak to řešit?
Zdroj: https://www.poradte.cz/domacn…-zasobnik-na-myci-prasek.html


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 14:18
avatar

Děláte si z nás srandu, že sem kopírujete dotaz z roku 2011? *sok*

doplněno 21.02.14 14:21:

https://www.poradte.cz/domacn…-zasobnik-na-myci-prasek.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 14:29

S otevřeným zásobníkem to nezkoušej umývat nádobí.

Prášek se vyklopí do vody, která se používá na první oplach nádobí od hrubých nečistot. Je to pouze studená voda, která se proběhnutí prvního oplachu vypustí do odpadu. Takže ty bys opláchla nádobí ve studené vodě s práškem a ten pak vypustila do odpadu. Pak už by myčka žádný prášek něměla, takže by "umývala nádobí pouze ohřátou vodou bez chemie. A to by vůbec nefungovalo.

Jako český kutil bych ti na dveře myčky doplnil kontrolku. Ty bys při rozsvícení kontrolky otevřela dveře myčky a nasypala tam prášek na mytí. Už by to nebyl automat ale ještě by fungovala, než by tě to přestalo bavit.

Lepším řešením by bylo obejít sběrné dvory s elektroodpadem a nebo kovošroty, jestli tam není podobná myčka a z ní si vymontovat potřebný náhradní díl.

Já si ale myslím, že ten mechanismus nemůže být natolik poškozen, aby se nedal opravit. Chce to mít doma někoho, kdo to opatrně vymontuje, najde tu závadu a zkusí to opravit.

Já jsem si v prosinci objednával náhradní řídící elektroniku na myčku Bosch, která je dvanáct roků stará, a bylo mi líto ji vyhodit. V servisu mi řekli, že životnost je do 10 roků a náhradní díl by stál více než polovinu ceny nové myčky. Tak jsem to risknul a myčka ještě pár roků pojede.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: milanpancho1
Datum: 21.02.14 17:31

Když používám tablety,tak zásadně je pokladám na dno myčky a zasobník na prašek,nebo gel,nechavám otevřený.Několikrát se mi stalo,že tableta ze zasobníku vypadla na nějaký -třeba hrnek-,a po domytí jsem našel tabletu takřka celou.Rozhodně se tableta při prvotním oplachnutí nerozpustí.V pruběhu mytí můžete myčku klidně zastaviit,otevřít a stav tablety překontrolovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 19:55
Datum: 21.02.14 19:46

děkuji mockrát za radu

Datum: 21.02.14 14:43
avatar

saxik, když jste dokázal přesně zkopírovat otázku, která byla vložena 30.08.2011, tak proč si také nepřečtete odpovědi? Že Vám to stojí za tu srandu...Nebo si myslíte, že je zde málo otázek? Alespoň kdybyste to nějak změnil, abychom se na ten špek chytli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 19:44

ano máte pravdu ale jelikož jsem měla ten samí problém tak bych to určitě lepši nenapsala,takže proto...a odpovědi kterou jsou potrebovala jsem nenašla,,,,tak proto jsem se opět zeptala...nevím s čím vy máte problém

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.