Velky tah kominu

Od: Datum: 14.12.13 07:25 odpovědí: 11 změna: 25.12.13 23:34
Dobry dem mame lilinovou vlozku. problem je ze drevo celkem rychle zhori i kdz prisun vzduchu i komin.klapku uzavru!zda se mi ze teplo utece kominem!chci se zeptal jestli se to da vyresitt tak ze nahoru na komin dam kovovou plotnu treba pres ctvrt prumeru? Komin je novy ciko 20 cm delka neco kolem 7 m dekuji za rady
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: celp®
Datum: 14.12.13 08:04

Dobrý den.Upřesněte prosím termín ,, celkem rychle".Redukce tahu navrhovaným způsobem může zapříčinit větší zanášení sopouchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 14.12.13 12:14U nás, když otevřu přívod vzduch, hoří vložka jako výheň. Stačí uzavřít a plamen se okamžitě zmenší a hoří pomalu. To přece musíte vidět. Možná by to chtělo opravit těsnící šňůry u popelníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.13 15:27

Žádnou desku na komín ! Míte pravděpodoně na ose pootočenou komínovou klapku a netěsná popelníková dvířka. Když obě tyto armatury fugují, tak při jejich uzavření musí oheň na roštu chcípnout !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.13 15:29

jestli má komin velký tah tak dát regulátor komínového tahu,tim se to seřídía je i uspora paliva,kor když fouká dělá to esreko třeba,mám doma a super

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 14.12.13 20:09

Zkuste těsnost dvířek .Vezmete proužek papíru - cca 5cm šíře. A přivřete je do dvířek . Neměl by jít vytáhnout . To uděláte okolo celého obvodu dvířek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fanos45
Datum: 25.12.13 21:37
Tak jsem koupil do dvirek nove tesneni ale tah je porad velky!
Drevo rychle zhori ,teplo krb da ale hodne utece do komina! Kdyz to srovnam s krbovkama u kamarada -on tam da polinko a to dlouho a pomalu hori a da hodne tepla!ja spalim zav den velke kolecka tvrdeho sucheho dreva!
Od: stread
Datum: 25.12.13 21:59

velkej přívod vzduchu do kamen máte uzavřené všechny přívody vzduchu do kamen? topíte poprvé nebo máte zkušenost s topením? komín nemá vliv na to jak hoří plamen v kamnech tam je velkej přívod vzduchu kterej musíte regulovat ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 25.12.13 22:09

Rychlost hoření je ovlivněna vzduchotěsností . Třeba u topeniště jako má jotul F 3TD není problém dosáhnout delky hoření cca 8-10h . (nebavíme se zde o čistotě spalování) .Takže stále vám tam jde hodně vzduchu , když vám to shoří rychle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bh
Datum: 25.12.13 22:19
Netopim poprve! Mam vse zavrene a tesne! Ohen presto hori rychle! Myslim zecje to opravdu koninem . Dum je samostatne stojici na kopci a fouka tu jak..
Od: jendad
Datum: 25.12.13 23:24

Pokud by jste měl vzduchotěsně uzavřené topeniště , tak vám plamen uhasne. Jinak je to u ohništ s cb spalováním .Ty jsou konstruované tak , aby i když zavřete topeniště , tak tam jde určité množství vzduchu , jak primáru , tak cb . Americké testy (EPA) začínají na rychlosti hoření do 0,8kg /h (splní pouze topeniště s kat.), další rychlost je 0,8-1,25kg /h , třetí rychlostí je 1,25 -1,75 kg/h a potom na maximum . Ve všech rychlostech co zvládnou se musí vejít do emisních limitu . Testuje se s plným topeništěm.

U nás se tetuje na nominál a tudíž se netestuje se zavřeným ovládáním . Proto když zavřete , mělo by to zhasnout . Něco takového

.


Pokud by jste měl cb spalování , tak ty musí čistě hořet i zavřená a vypadá to takto


Já mám s cb a když to přivřu , začne to pomalu hořet a do komína jde pomalu kouř (chladne) a ztrácí tah . Jsou vychlazené spaliny . Proto kdybych chtěl přiložit , je lepší otevřít primár naplno , aby komín chytl tah a nezakuřovalo to při přikládání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 25.12.13 23:34

Jinak ještě mě napadlo , jestli máte utěsněné sklo . Řešilo se to dnes zde

https://www.poradte.cz/domacn…708-netesne-sklo-krbovek.html

Pokud ani zde není netěsnost musí byt problém v topeništi . Netěsné spojení mezi litinovými deskami topeniště . Litina taky nevydrží vše a už jsem viděl na fotkách utavené deflektory a díry v plášti. Desky se mužou zkroutit a oběvit se trhliny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.