Jak vyhladit stěnu?

Od: Datum: 09.12.13 14:11 odpovědí: 5 změna: 15.12.13 02:14

Dobrý den,

prosím o radu.

Stěhuji se do nového bytu, stěny jsou "fušersky" vymalovány na bílo. Chci to přejet sněhobílou a pak nějakou pastelovou barvou. Problém je v tom, že povrch stěn (malby) je nerovný, jsou tam různé výstupky a "výďubky" nejspíš vyloženě z odbytě proveného malování. Je možné malbu (nikoli omítky) nějak vyrovnat nebo vybrousit do hladka? Ideální stav by byl, kdyby stěna byla hladká jako sádrokarton ale stačí alespoň trochu zarovnat. Nechci dávat drahou barvu (cca 1500 Kč/pokoj) na škaredou stěnu a omítky dělat nebudu, jsou tam OK. Škrábat původní malbu se mi taky nechce.

Dá se to nějak zbrousit nebo případně použít stěrku či něco podobného?

Předem děkuju za rady

Aďas


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: poradte
Datum: 09.12.13 15:23

Budto budete škrábat, nebo máte smůlu, nic jiného Vám nezbývá, hlavně je to rychlejší a nejlevnější varianta, než vymýšlení hovadin ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 09.12.13 16:06

Dobrý den, oškrábat, zdi umýt (Stačí štětkou), hrboly může trochu zbrousit smirkem, pokud jsou někde menší dírky, trošku máznou sádrou, případně akrylátem. Následně vymalovat, pokud budete malovat barevně, menší nerovnosti se sjednotíí.

doplněno 09.12.13 16:07:

Pokud jsou stěny hodně nerovné, oškrábat a přeštukovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: moto®
Datum: 09.12.13 17:31
avatar

Já to srovnám hrubými brusnými kameny do svislé brusky (říká se tomu beletr). Dají se ze zkrachovalých kolbenek a firem levně občas koupit i na Aukru. Jde o to, aby měl brusný kámen dostatečně hrubé zrno které se i vydroluje. Prodávají se i různé brusné mřížky, je to ale hodně drahé. Potom to srovnám vnitřní stěrkovou hmotou, používám nějakou Finesu. Tu širokou stěrkovací špachtli nanesu a po zaschnutí ještě přebrousím, to již dělám tou brusnou mřížkou.
Zdroj: https://www.poradte.cz/domacn…lepidla-na-vnitrni-stenu.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.13 18:15
avatar

Velice hrbaté stěny přebrousím brusnou síťkou.Pokud zůstanou prohlubně,pomocí širokého hladítka nanesu finální stěrku,kterou seškrábnu na co nejslabší vrstvu.Po zaschnutí znovu přebrousím.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 02:14
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.