Jaký druh lepidla na vnitřní stěnu

Od: Datum: 09.12.13 06:34 odpovědí: 4 změna: 09.12.13 19:11

Dobrý den.Potřebuji zdi na horním WC(docela velká místnost)nechat srovnat.WC je užíváno ale pan zedník při práci asi před 35 roky nebyl tenkrát ve "formě" takže jsou vidět nervnosti.Chci to dát ted do pořádku..Byli tu dva zednící a oba řikali stejný postup.Oškrábat,pentrace,lepidlo,perlinka,štuk.Chci se zeptat zda je to tak správně a hlavně jaký konkrétní druh lepidla pro vnitřní stěny.Jde mi o to aby zed dýchala.V domě nikde,nikdy žádná plísen nebyla ale radši se zeptám.

děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: poradte
Datum: 09.12.13 10:30

Osobně jsem proti perlince a lepidlu do interiéru, každopádně u novostaveb z Ytongu se to tak běžně používá. Milan namítne, že stěny nedýchají. Sám jsem zvědavý, co Vám poradí ostatní a co si nakonec vyberete. Já dávám normální omítku, popř. sádrovou.

Ohodnoceno: 0x

Od: moto®
Datum: 09.12.13 11:10

Osobně bych sundal malbu na živou omítku a znovu přeštukoval. Případné menší nerovnosti srovnal vnitřní stěrkovou hmotou, používám nějakou Finesu.

S tou perlinkou u zedníků mi to přijde již jako nějaké náboženství. Samozřejmě má ve stavebnictví své využití, oni ji ale mají jako všelek. Možná i proto, že to vypadá vědecky a mohou si naúčtovat větší dardu.

Datum: 09.12.13 13:33

Děkuju za odpovědi.Tak to jste mi moc nepotěšili.Pro zedníky je to asi? nejrychlejší řešení.Když jm řeknu že to tak nechci a chci aby to bylo tak a tak..tak mi řeknnou že mi na to ser...No nevadí ten záchod je tak 30let tak bude dál..

Ted jen tedy ještě závěrečná tázka. Proč je lepidlo,perlinka a štuk špatně proti jiným technologiím?(cenu neřešme)

děkuju

Datum: 09.12.13 19:11

Jani, zdravím Vás,

"Proč je lepidlo,perlinka a štuk špatně proti jiným technologiím"*** kdopak to říkal? Jen je to dražší řešení pro investora.

Máte křivou zeď, nevím jak hodně. Použíjí lepidlo perlinku a lepidlo, na to pak štuk.

Máte křivou zeď, nevím jak hodně. Použíjí štuk.

Co je levnější a snažší?

Kolik si vydělá zedník za štuk a kolik za lepidlo, perlinu lepidlo a pak štuk?

A penetrování, to je další zbytečná položka (často)

Stěny nedýchají, to je blud. Kdyby dýchaly nemusí se větrat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.