Jak zapnout vafky

Od: Datum: 30.11.13 21:50 odpovědí: 4 změna: 14.02.15 23:07

Dobrý den,

Prosím Vás mohl byste mi někdo poradit. Min. zimu jsem u sebe doma topila vafkama bez problému. Vafky jsem někdy v dubnu vypnula a až dnes se je snažím zapnout. Pročetla jsem všechny návody i diskuze ale nejde to. Před zhruba měsícem tady byl pán z plynárny a kontroloval jestli je plyn zapnutý, říkal že je vše v pořádku. A před třemi dny tady byl taky další pán a také říkal že je vše v pořádku. Nevím si rady, ale už tady mám vážně zimu. Prosím poraďte. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.13 23:58
avatar

předpokládám, že když se odendá kryt, objeví se dole (asi na té straně, kde je nahoře zapínání a regulace) odšroubovací kryt k trysce s věčným plamínkem - je teda možný krytku odšroubovat, nahoře zmáčknout tlačítko pro spuštění plynu, a zapálit to dole sirkou/špejlí/zapalovačem u tý trysky s věčným plamínkem (BACHA - nesmí se pustit plyn do celýho hořáku, jinak to více či méně bouchne, jestli se to nechá běžet i jen 1-2 vteřiny, a pak teprve zapálí, ani ten věčnej plamínek by se neměl zapalovat s velkym zpožděním - ovšem tam jedna, dvě vteřiny nevadí), zaručená metoda k zapnutí to ovšem není - např. může být nějak poničená tepelná pojistka, takže plyn zas vypne (potom, co se přestane mačkat spouštěč plynu s vyřazenou pojistkou), i když se takhle spodem podaří wawky zapálit (mimochodem, je dobrý nedělat to za větru - a) není slyšet, že plyn jde-syčí, b) dík průvanu ve wawkách sirka/špejle/zapalovač furt zhasíná)
(když vše funguje, samozřejmě stáhnu plyn, a napřed zpátky našroubuju krytku a pak nandám kryt, než se mi wawky moc rozžhaví; pochopitelně nechám věčný plamínek hořet celou zimu, nebo do příchodu opraváře, jinak to budu muset zas zapalovat pomocí odmontovaný krytky; protože jasně není něco v pořádku, stejně je vysoce žádoucí nechat wawky prohlídnout - jinak se mi je někdy příště nepodaří zapálit už ani takhle)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oliva
Datum: 14.02.15 23:07

Dekuji, moc to mi pomohlo!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.13 08:24
avatar

Dejte fotku těch knoflíků na zapínání a regulaci!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.13 09:12
avatar

nechci opakovat co jsem tu kdysi napsal. Nouzový postup pro zapálení wafek najdete tady https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/22566-plynove-wawky-ulomenej-zapalovac.html Wafky jsou plynový spotřebič, proto by se měly jednou za několik let něchat prohlédnout, vyčistit a zrevidovat. Máte to napsáno i v jejich návodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.