Nástěnný biokrb - zkušenosti s ním

Od: Datum: 31.10.13 11:51 odpovědí: 32 změna: 28.01.16 21:40

Máte někdo zkušenosti s nástěnnými biokrby na biolíh? Uvítám radu, jak a podle čeho vybírat, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat, případně i doporučení, s kterou značkou jste spokojeni. Biokrb chci koupit jako dárek.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.13 12:45

O biokrbech jsme diskutovali několikrát.Sám tvrdím,že biokrb je jen reklamní trik, jak vytáhnout peníze z kapsyx tomu,kdo uvěří všem tvrzením.

Biokrb je biozařízením jen podle reklamy.Jako každé hořicí medium,tak i etylalkohol při hoření produkuje oxid uhličitý.Vyžaduje tedy i připojení na odtah spalin.Když si šetrný člověk spočítá efektivitu ohřevu okolí,zjistí,že na korunu energie zaplatí asi 10x tolik,než u plynového topidla.Jediné,co by sneslo kladné hodnocení,je vzhled zařízení.Ale i to pak po zaplacení faktury rychle zkalí zrak kupujícího.Kromě efektu plamene,který se při stažení tapety s krbem do počítače může uspokojit též.

Takže nevím,jakou pozitivní myšlenku může biokrb vyvolat?

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.13 13:00

Děkuji za odpověď. Rozhodně si od biokrbu neslibuji nějaké přitápění, spíš si představuji plápolající oheň, který by měl zpříjemnit a zútulnit místnost třeba při posezení u skleničky... Každopádně by mě zajímaly starší diskuze na toto téma - můžete mi prosím poradit, jak se k nim bez nějakého dlouhého prohledávní dostat? Předem děkuji.

Datum: 31.10.13 13:16

Dobrý den, osobně mám doma tento krb http://www.biokrby-levne.cz/w…/71-BIO-KRB-MAX-MINI-stribrny a opravdu se nedá použít na vytápění.Ale je pravda že teplotu v místnosti o cca 70m3 zvedne o pár stupňů,i když opravdu jen po dobu hoření. Pro účel atmosféry ke skleničce vína ,to svůj účel plní myslím velmi dobře. Pro někoho kdo nemůže mít klasický krb,a rád vidí plápolající oheň,to není špatná alternativa.Já jsem s ním spokojen,ale chce to víc větrat.

Ohodnoceno: 0x

Od: rnk*
Datum: 31.10.13 15:46

Je to podvod a potenciálně nebezpečná věc. V dnešní době těsných oken to spálí vzdušný kyslík a poté produkuje oxid uhelnatý. Palivo je navíc velmi drahé.

To se chcete obdarovaného jednou provždy zbavit?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.13 15:48

To se chcete obdarovaného jednou provždy zbavit?

Tak třeba ano...co můžeme vědět

Datum: 31.10.13 17:00

Děkuji všem za odpovědi, obzvlášť za odkaz na minulé diskuze. A protože se obdarovaného rozhodně zbavit nehodlám, rozhodla jsem se popřemýšlet o jiném dárku

Datum: 07.11.15 10:13

Pěkný den. přemýšlíme o koupi biokrbu. Taky nám jde spíš o estetický efekt. Chtěli bychom závěsný biokrb na biolíh. Doporučíte s jakou firmou spolupracovat? My bychom chtěli i nějaký svůj návrh realizovat.

Od: ivor®
Datum: 17.11.15 22:00

Dobrý den, mohu vřele doporučit firmu bioflame. Vybraly jsme si závěsný biokrb s tím že máme atypický prostor v bytě. Najdete je na eshopu bioflame.cz. Tak koukněte.Jsou rychlí v dopravě a máte možnost si sám navrhnout krb.

Datum: 22.11.15 21:49

Velice děkuji všem za radu. Už jsme si vybrali a čekáme na doručení té krásy. Nakonec jsem se nechal zlákat vestavěným biokrbem od firmy bioflame. Opravdu dobré ceny a podle recenzí i kvalita odpovídá.Tak ještě jednou děkuji za radu a tip. Měl by nám dorazit nyní v týdnu tak poté Vám zašlu také fotku.

Datum: 25.11.15 23:06

Páni, vypadá opravdu dobře. Těším se na fotku a Máte odkaz na stránky? Můžete ho tady rosím dát? Rád bych se podíval

Datum: 27.11.15 17:06

Ano jasně že můžu :) odkaz na stránky je zde www.bioflame.cz

Datum: 29.11.15 21:57

díky.

Datum: 29.11.15 22:01

Já pořád nevím. Viděla jsem jich už tolik a prochodil spoustu prodejen.

Datum: 30.11.15 21:08

To záleží na tom, co by jste chtěla, jaký máte vkus, na vašem prostoru doma a celkovém dojmu výsledném. A samozřejmě na rozpočtu.

doplněno 30.11.15 21:08:

my máme tento

Datum: 01.12.15 22:06

Tak určitě mám nějaký rozpočet.Jen bych chtěla doporučit opravdu kvalitního a spolehlivého výrobce.Ráda bych ten krb měla doma delší dobu tak nechci žádnou made in čínu :).

Datum: 03.12.15 21:51

rozumím. Můžu ti doporučit toto

https://www.biokrb-levne.cz/

Datum: 09.12.15 21:55

Díky, dívala jsem se na ten odkaz co jste mi poslal a vypadají opravdu kvalitně. Máte krb taky z těchto stránek?

Datum: 09.12.15 22:07

Pěkný večer. Mohu Vám biokrb do bytu doporučit s klidným svědomím. Je to opravdu dobrá volba když není možnost mít normální krb. Dneska už biokrby ani nesmrdí a i to biopalivo je kvalitnější.

Datum: 19.12.15 16:44

Vše bez problémové. Celá komunikace proběhla telefonicky a emailem a neměl jsem vůbec žádný problém s ničím.

Datum: 19.12.15 17:05

A to biopalivo je co?

Datum: 27.01.16 12:41

Tato"diskuze"je jen reklamní trik.Líh je jako palivo nesmírně drahý,název "bio" je nadnesený.Stejně jako jiná paliva spotřebovává z místnosti kyslík a vyrábí oxid uhličitý.Na televizoru mám program"krb" a pouze ten je bio.Efekt je stejný,dokonce i praská dřevo při hoření.

JABRAKA

Od: jendad
Datum: 27.01.16 13:02
Uplně jednoduše si to vyzkoušejte at víte do čeho jdete . Kupte si v drogerii líh a nalejte si ho doma do plechovýho hrnku , misky. Dejte na nějakou izolační podložku a zapalte si ho . Tak budete mít představu o co jde. Kdo má rekuperaci , ta mu to zplodiny vyvětrá , kdo ne tak doporučuji větrat . Přece jen je to ohen co spaluje kyslík

Datum: 27.01.16 13:17

Jabraka *palec*

Podle mě je mnohem účelnější velká obrazovka, na které mám možnost si vybrat poměrně velký sortiment krbů, samozřejmě s patřičným zvukovým efektem. Večer posezení u krbu, přes den třeba naprosto fantastické mořské akvárium. Jindy třeba fotbal nebo prezentace fotek. Nebo prostřednictvím kamery pohled do zahrady či na okolní krajinu. Myslím si, že ve srovnání s těmito možnostmi, tento předražený ekobionesmysl nemá šanci obstát.

Datum: 19.12.15 17:19

Tady něco ke čtení, nechce se mi to vypisovat postodvacáté ...

http://www.kamnari.cz/cz/252.…y-bez-kominu-skutecne-tak-bio

Datum: 17.01.16 14:35

Ahoj, sháním biokrb v dobré cenové relaci. Doporučte. Děkuji

Datum: 17.01.16 21:18

Ahoj. Taky vybíráme a my se nemůžeme rozhodnout. Chceme hlavně aby nám seděl do interiéru spíš jako dekorativní kousek.

Datum: 26.01.16 20:53

Biokrby už dneska maj taky užitné vlastnosti. Výhřev a tak dále. A je fakt že i desing je už různý, takže nebudeš mít problém. Kukni tady ten třeba je v příspěvku výše a ten by se líbil i mě.*smich*

Od: sandra19
Datum: 27.01.16 11:56

Ahojik. Já se taky koukám po BIO krbu. Rozhodla jsem se to zkusit a při hledání se mi více a více líbí skleněné BIO krby. Jsou dosti dekorativní a když nehoří vypadjí jako vázy:D druhá varianta co se zamlouvá i manželovi jsou nerezové. Ty jsou takové "drsnější" :)

Datum: 27.01.16 19:25

Nevíte někdo, proč je tenhle "krb" bio ?

Od: sandra19
Datum: 28.01.16 21:33

možná proto, že u nich nevzniká tolik splodin jako u normálních velkých krbů? a není po nich popel...

Datum: 28.01.16 21:40

Proto mají komín do obýváku?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.