Máte někdo biokrb?

Od: Datum: 27.11.12 15:06 odpovědí: 4 změna: 28.11.12 11:25

Ahojte, tak jsme si postavili dům .. pár let v něm klidně žili .. a pak si moje manželka usmyslela, že chce krb. :D Akorát je tu problémek - nemáme komín. :D Našel jsem něco takového: http://www.design-biokrby.cz - máte to někdo? Máte s tím zkušenosti? Nepotřebuji tím vytápět nebo co, čistě vzhledová záležitost. Díky moc za všechny odpovědi. :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.12 19:26

už se tu řešilo několikrát. Vesměs jen negativní hodnocení. Ten provoz mě připadne nákladný, protože ten líh není nejlevnější. Jinak si koupíte dom krabici se sklem za nímž je v podstě větší svíčka. Vzhled v bodování od 1 do 10tky bych ohodnotil 0 nebo 1.

Navíc to masívně spotřebovává kyslík v místnosti = stres, únava a pod.

Ohodnoceno: 1x

Od: pt®
Datum: 27.11.12 19:35

Moc se mi takový biokrb líbí. Když nebude velký, spíš, jako určitý bod v místnosti, pro vytvoření atmosféry, proč ne. Je to čistá záležitost a pokud je místnost větší, tak se o kyslík nebojte. Myslím, že plynová kamínka "moratherm", vemou kyslíku v místnosti víc než takový biokrb. Pohled do krbového ohně uklidňuje. Myslím, že manželce uděláte radost. - pt

Datum: 27.11.12 19:49

https://www.poradte.cz/domacn…na-stenu-a-spalujici-lih.html

O žádných plynových kamíncích se tu nikdo nebaví. To Vám zřejmě uniklo. Jedná se tedy o irelevantní příměr. Podobně jako plynová mětská kotelna taky spotřebuje hodně kyslíku, třeba že. Ten biolíh je opravdu dražší a hoří to jak svíčka, ty plameny na obrázcíh jsou přehnané až graficky vyumělkované = opravdu klamavá reklama. Zústaňme na zemi. A ten design - potěškoště :-D to jetaková slovní hříčka. Známý si to koupil, rozbalil a poté to ihned inzeroval na bazaru.

doplněno 27.11.12 19:51:

jo a jabr..píše o produkci oxidu uhlíku rovnou do místnosti, jelikož to nemá odtah spalin = značka ideál. Ja bych to nazval anti vynálezem :-D :-P

Ohodnoceno: 2x

Od: asd*
Datum: 28.11.12 11:25

Koukněte spíš na elektro - mihotaj se jako plamínky a trochu z toho sálá teplo, ten co jsem viděl vypadal docela hezky. Určitě to je lepší volba než lihový hořák v bedně - ten hlavně spotřebovává kyslík v místnosti a spaliny zůstávají (pára a CO2), samotný líh taky není levná záležitost.

Fakt je že oheň ze dřeva je živel a nahradit jde těžko, líh i elektro jsou jen náhražky a není to ono... Bohužel bez komína to jinak nejde.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.