Jakou tepelnou/zvukovou izolaci pod linoleum

Od: Datum: 03.10.13 15:13 odpovědí: 7 změna: 03.10.13 22:00
avatar

Co je dobré dát pod linoleum, aby se zlepšila tepelná/zvuková izolace v patře domu a taky se dosáhlo tzv. lepšího měkkého došlapu chodidel? Něco jiného než ten Miralon a nebo doporučujete něco korkového? Za rozumnou cenu při koupě linolea cca 350Kč/m2.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 03.10.13 16:28

Já tam mám ve dvou vrstvách bílou netkanou textilii (cca 3 mm), co s ní zpevňují svahy na dálnici. Náhodou jsem ji měl najednou na zahradě, asi spadla z letadla či co. Je to umělina, nenasákne vlhko, je taková tužši nez Miralon ale ne tvrdá, hezky se s ní dělá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rnk*
Datum: 03.10.13 17:10

Některé PVC podlahoviny mají jako podklad umělý filc. Některé slabý a některé až 5 mm. Funguje to jak popisujete. Tak kupte takovou nebo sežeňte ten filc. I ten mirelon by se dal použít.

doplněno 03.10.13 18:10:

OK. Mirelon beru zpět. Lino se na podlahu lepí. Pokud už máte koupené lino bez filcu a seženete ten umělý filc, tak by šlo nalepit filc a na něj lino. Misí to být však ten pevný umělý. Nějaký málo pevný by se rozcupoval a lino protrhlo.

takže pokud to ještě nemáte koupené, tak kupte rovnou s filcem.

Ovšem mám zkušenost, že pevnější PVC podlahovina je použitelná i bez lepení. Nesmí se ovšem po tom jezdit něčím jako kolečkovým křeslem. Dnes se však prodávají podlahoviny tenší a méně pevné, tak by to dobré být nemuselo. A už vůbec nemůžu sehnat lino, které bylo z 5mm pryže. Nikoliv PVC.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.10.13 17:25
avatar

Dávat pod lino cokoliv měkkého je nesmysl.Lino se po určité době "vyšlape" a nadělá vlny.jediné řeč´šení je koupit lino s filcovým podkladem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kono
Datum: 03.10.13 17:49

Za 350Kč si kup PVC Jupiter; Jumbo , nebo přidej pár desítek Kč /m2 a kup PVC Gerflor. Pod PVC patří pouze lepidlo, Jabraka to zná, za 6let na Poradte se to už konečně teoretický naučil.

https://www.poradte.cz/domacn…12-jaky-podklad-pod-lino.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.13 22:00
avatar

Kono,ani si nedovedeš představit,kolik lina jsem položil!Nejvíc najednou v ubytovacích domech jednoho ústavu pro duševně nemocné.Docela si nás tam chtěli nechat.

JB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.