Jak často revize plynového kotle?

Od: Datum: 10.09.13 13:48 odpovědí: 6 změna: 13.09.13 19:49

Každý rok objednávám na revizi plynového kotle v rod.domku technika.Je nutná každoroční revize,nebo by nám stačilo technika volát třeba co druhý rok.Kotel máme kondenzační a máme ho 4 roky.A co kominik jak často se vyžaduje revize komínu?Když jsme dávali kondenzační plynový kotel tak nam ti montéři po revizi komínu řikali že kominika nemusime volát že v tom komíně kondenzujou jen páry.Nevite někdo jestli jsou ty informace správné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.09.13 14:22
avatar

Dobrý den, řekl bych, že dělat revizi každý rok není nutné. Je to, však, povinnost ze zákona.

V praxi to dělá určité procento majitelů, ale určitě ne všichni. Pokud se něco stane, tak je to potom problém (např. i s pojišťovnou). U toho komína jde o to, že tam může něco ucpat tu spalinovou cestu (ta vložka snad koroduje a může se zbortit). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.13 14:36

Každoročně by se měla dělat servisní prohlídka kotle a revize na plyn (rozvody) jednou za 3 roky.

doplněno 10.09.13 14:43:

Kontrola komína (ne revize) jednou ročně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.09.13 16:14
avatar

Kondenzační kotel je dost drahá a složitá věc, tak bych vám radil se o něj dobře starat.

Plynaři vám spolu s revizí kotel vyčistí, seřídí a připraví na sezónu. Není nutné provádět revizi rok co rok, ale není špatné vědět, že máte kotel čistý, seřízený a zrevidovaný.

Revizi komína pro odkouření potřebujtete jen pro první zprovoznění kotle. Pak už ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fribble*
Datum: 10.09.13 17:25

Revizi odkouření je nutné mít jen pro spuštění kotle, ale každoroční prohlídka spalinové cesty od kominíka je povinná. Pred pár lety se to tu řešilo, jsou tam i nějaké odkazy https://www.poradte.cz/domacn…56-povinna-revize-komina.html

doplněno 10.09.13 17:26:

Jinak ale máte pravdu, servismana volám pro sichr vždy před sezonou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jari
Datum: 11.09.13 15:50

Čištění komína provádím hadicí kterou zavedu na střeše do komína, následně propláchnu cca 30L vody , u kondenzačních kotlu by měla být na komíně zakončovací hlavice která znemožní spadnutí např. havrana co se chtěl ohřát. Ptáte se kam ta voda odteče , odteče stejnou cestou jako skondenzované spaliny přes sifon do odpadu.

Čištění kotle by se mělo provádět jednou ročně, z důvodu nánosu spalin a oxidu v tělese kotle, já to dělám sám jelikoš mám junkerse a tam je to sranda, vyndá se směšovač, hořák a dva tepelné "rozptylovače" nádoba se vyčistí štětkou o průměru 60mm propláchne vodou, vyčistím sifon od oxidů hliníku. Tj mechanická část která stojí od fa udělat 1000-2000kč podle dojezdové vzdálenosti .

Pak je ještě elektronická část, kde se nastaví servizní interval, nastavení směšovače a tlaků musí provést technik pomoci vývěvového měřáku, vočuchat všechny spoje zda jsou plynotěsné. cena cca 1000-1500.

Možná mě někdo odsoudí , že jsem hazardér, ale dělám to už 5rok a revizáka na elekronickou část jsem měl 2x. on by to vyčištění lépe neudělal ba naopak. To si musí každý posoudit.

PS: lepší je čistit každý rok ˇ- lepší účinnost přenosu tepla

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 13.09.13 19:49

Jak již tady uvádí Fribble, již se to zde řešilo - viz odkaz, který přiložil. V tomto odkaze je příspěvek od přispěvatele Buss, který se zmiňuje o naříz. vlády 91/2010 o požární bezpečnosti při provozu komínů... Z tohoto nařízení vyplývá, že jsou stanoveny lhůty pro čištění a kontrolu komínů. Revize se provádí revizním technikem pouze před uvedením nově do provozu, při změně druhu paliva, při instalaci nového spotřebiče paliv a po komínovém požáru.

U kotlů na plyn do 50 kW se provádí čištění a kontrola jedenkrát za rok. Oboje provádí kominík. U kotlů na pevná paliva do 50 kW se může čištění spalinové cesty provádět svépomocí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.