Sousedé nás stále upozorňují na hluk

Od: Datum: 07.10.13 09:30 odpovědí: 16 změna: 07.10.13 17:57

Dobrý den, už jsem zde jednou psala jaké mám trápení se sousedy https://www.poradte.cz/domacn…e-nas-upozornuji-na-hluk.html kteří třískají na topení když se jim zdá, že dcerka běhá po bytě více. A to znovu opakuji, že skoro celé dny nejsme doma dcera je sama a klidná. Jednou za čas řekla bych jednou za 14 dní přijde návštěva s dětmi a ano to jsou trochu hlučnější než normálně a na návštěvě jsou tak 1 hodinu. Nikdy je nenechám lítat po bytě a usměrňuju je, aby si pěkně hráli v pokojíčku. Sousedé nejdříve třískají do topení a občas poté přijdou i zvonit ke dveřím. Ze začátku jsem se omlouvala, i když jsem vnitřně cítila, že nemám za co. Poté už jsem sousedku slušně požádala, že by to chtěla i z její strany trochu tolerance, už jsem byla nepříjemná, že až budeme dělat hluk po 22:00 hod tak a mě upozorňuje. Od té doby byl klid občas zaklepala na topení, ale už nechodila. Koupila jsem i odhlučňovací desky a předělali podlahy. V sobotu, když k nám přišla návštěva po 10 minutách klepání na topení a za dalších 10 min přišel syn. Jestli můžu dceru uklidnit. Vzhledem k tomu, že opět nic tak hrozného nedělala tak jsem řekla, že ne. Tak jsem si vyslechla, že se jim houpe lustr no to mě opravdu pobavilo. Že 6 leté dítě rozhoupe lustr, který sedí na zemi a hraje si s legem. No tak jsem si vyslechla, že mě udají na sociálku, že dcera je pořád zavřená doma a proto dělá bordel a když mě byl upozornit otec tak jsem mu řekla, že dcera skáče ze stolu tak to je jasné, že je tam hluk. Pan soused nikdy za mnou nebyl asi před rokem mi donesl balíček z pošty, který tam nechala pošačka. Takže i lžou. Nevím jak už to řešit. Nyní čekáme druhé dítě a už teď se děsím toho co bude, až tady bude plakat a běhat po čtyřech. Už nevím jak dál. Manžel nechce žádné lítání po úřadech, pokud by nás hlásili na sociálku a já vím, že domluva nestačí. Klidně bych to i přes úřady řešila jen a nám dají pokoj.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.13 10:20

V pripade ze vas otravuji sousedi volejte ihned policii a podejte na ne trestni oznameni jinak to nevyresite pokud nemate manzela kterej je schopnej a radek si sjedna sam...

Ohodnoceno: 0x

Od: k2
Datum: 07.10.13 10:25

Muzu se zeptat, co rici do telefonu operatorovi na lince 158? A muzu vedet, jake trestni oznameni (za co) na ne podat?

Od: bussŽ
Datum: 07.10.13 10:43

A jakého trestného činu se dopouští? Ničí zdraví? Nejde o občanskoprávní věc? Oznámit na přestupkovou komisi obci?

Od: dojinek*
Datum: 07.10.13 10:58

Manžel to už řešil, ale co vyřešil v podstatě nic, protože začali operovat tím, že oni se snaží a já jsem je poslala do háje. Že oni se slušně chtěli domluvit a já jejího manžela poslala někam s tím, že moje dcera skáče ze stolu a to už jak jsem psala není pravdal. Požádál je taky o toleranci, když tady máme návštěvu a to není zas tak často a že přestanou mlátit do topení a přijdou osobně pokud něco budou chtít. Pro mě je to vyřešení žádné, protože buduou zase chodit za mnou a já už to řešit opravdu nechci. Vůbec se s nimi nechci bavit. Trestní oznámení asi ne nevím na co. Max. si stěžovat u města, ale to bude tvrzení proto tvrzení a opět nevyřešíme nic.

Datum: 07.10.13 12:09

Možná zkusit sousedy požádat, a jeden zůstane doma, druhý jde na návštěvu a poté a se prohodí. Potom zjistí, že se doma chováte normálně, zatím co ten co zůstal doma si bude myslet opak. Poté si své zkušenosti řeknou a třeba přijdete na to, že původ onoho hluku a hýbání lustru je někde úplně jinde?

Datum: 07.10.13 12:04

To by mne teda hrozně moc zajímalo, jakého trestného činu se podle Vás jejich sousedi dopustili? Spíše si Vy přečtěte § 174 tr. zákona - křivé obvinění, § 206 tr. zákona - pomluva, § 209 tr. zákona - poškozování cizích práv, §166 tr. zákona - nadržování. Kdy poučení o tomto je ihned na začátku každého protokolu o trestním oznámení. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.10.13 10:56

Miluju hlupaky kteri nerozumi problemu ale za kazdou cenu se tady snazi odpovidat a chytraci - http://www.mukolin.cz/cz/obca…mu-souziti-proti-majetku.html

Dalsi bych pouzil omezovani osobni svobody ale to je uz v krajnim pripade...

PORPROSIM HLUPAKY KTERI TOMU NEROZUMI AT SE ZDRZI IDIOTSKYCH KOMENTARU !

Upozornění od sys hejkal 07. 10. 2013 12:52:46
Většina odpovídajících zřejmě bude souhlasit s tím, že už úplně první odpověď o 10:20 obsahuje tyto Vámi popisované nešváry.

Datum: 07.10.13 12:06

Bohužel za hlupáka jste tu Vy, jelikož proti občanskému soužití je přestupek a ne trestný čin, to je docela dost velký rozdíl ;) Rozumíte tomu asi jako jeden nejmenovaný kolega, který tu tvrdil, že chodí podávat trestní oznámení na služebnu městské policie. Navíc jsem si nevšiml, příspěvku tazatelky, že by jí někdo omezoval osobní svobodu. Nejdříve si přečtěte co to vlastně znamená, poté si k tomu danému paragrafu přečtěte komentáře a stanoviska, event. nějaké ty rozsudky ze soudů a pak o někom povídejte, že je hlupák. ;) Hezký den.

doplněno 07.10.13 16:08:

A já Vám doporučuji vhodně vybírat slova, trestní oznámení je o trestném činu, tudíž jste o něm psal, takže si neplete pojmy s dojmy ;)

doplněno 07.10.13 16:10:

Nehledě na to, že omezování osobní svobody je přečin (trestný čin) podle § 171 trestního zákoníku, doporučuji nastudovat, když už o tom mluvíte.

http://business.center.cz/bus…restni-zakonik/cast2h2d1.aspx

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.10.13 15:56

Nevsiml jsem si ze bych nekde psal o trestnem cinu chtelo by to poradne cist a nepsat hlouposti psal jsem pouze o trestnim oznameni pro jistotu doporucuji precist prispevky znova a pro uplny poradek minimalne 2x...

Od: fribble*
Datum: 07.10.13 10:58

Myslím, že bude jednodušší to nechat na nich. Klepání na topení si nevšímat a před návštěvou se významně podívat na hodinky - to už je tolik hodin? Pokud chtějí, a si stěžují, nechají změřit hluk u nich v bytě atd. Pokud je pravda co píšete o odhlučnění podlah a pod., myslím že nemají šanci.

doplněno 07.10.13 16:01:

To dojinek - myslel jsem tím podívat se na hodinky a říct :"To uz bylo 22.00?".

Datum: 07.10.13 11:10

No právě nevím co snažila jsem si i z naší strany odhlučnit podlahy, no podívat se na hodinky nepomůže oni na nás chodí v 15:00 odpoledne, protože dcera chodí v 20:00 spát tak už je klid. Já vím, že šanci nemají oni si stěžovali i na sousedy, kteří bydlí nad náma, že slyší jejich dceru jak tam dupe a ječí. Nechápu jak by mohli slyšet něco přes jeden byt. Podle mě nejsou normální a je mi jedno co si o nás myslí. Já vím, že jsme slušná rodina a snažila jsem se i ty podlahy udělat. Ale deptá mě to. Chci mít klid a né, věčné hádky.

Datum: 07.10.13 13:15

Bohužel, jak se říká příbuzné, sousedy a nadřízené si člověk nevybírá. Jediné řešení za sebe vidím v tom, jít do vlastního domu, bohužel ale ani to nemusí být konec. Sousedy budete mít bohužel chtě nechtě všude a každému bude vadit něco jiného.

Nᚠsoused třeba vůbec neuklízí před svým domem, kdyby mu tam navezli hromadu výkalů, tak jí překročí, na sněhu si radši zláme natřikrát nohu, než aby ho zametl. Místo aby dům opravil, aby nᚠnepoškozoval, tak to zakryje sádrokartonem a pak se chlubí, jak mu tam nic nepraská. Na "rekonstrukci" domu si najal samé odborníky, takže nám nejen že přesekli elektriku ve zdi (radši ani nechci vědět, jak to opravili), ale ještě dali špatně plech na střeše, takže se nám urval kus betonu pod střechou a kdyby to na někoho spadlo, tak nevím nevím. Ze schránky si nevybírá letáky, jednou jsem mu je z ní vyhodil, jelikož jsem myslel, že jsou na dovolené, tak aby je nevykradli, samozřejmě, že byli doma. Nyní to prostě přehlížím, v zimě chodím po silnici, výkaly překračuju, letáky nechávám být a dům zatím neopravuju. Holt jsou věci se kterými se člověk postupem času musí smířit, ač nechtěně.

Datum: 07.10.13 11:38

jednou jsem mel problem se sousedem a jeho hudba , nevyresite nic , pustil si musi v 6:10 a vypnul v 21:57 ... u me neprekracoval zvukovy limit , takze bylo vse jak ma byt a neudelate vubec nic

doplněno 07.10.13 12:06:

*music

Od: fribble*
Datum: 07.10.13 16:04

To hOnz490 - myslíte tím, že sousedé tazatele s tím neudělají nic? Tazatel si na hluk nestěžuje ...

Datum: 07.10.13 17:13

TAK JIM TO OPLA´ĄTE A ŘEKNĚTE JIM ŽE DĚĹAJÍ HLUK KDYŽ TLUČOU DO TOPENÍ.

Datum: 07.10.13 17:57

Nechci se snížit na jejich úroveň. No nezbývá mě nic jiného než se smířit z jejich výpady a když opět přijdou je slušně poslat někam. A stěhovat se jinam proč? Aby buzerovali další co přijdou po nás? Odkážu je na změření hluku ve svém bytě do té doby to řešit nebudu. Díky za reakce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.