1xStále nás upozorňují na hluk

Od: Datum: 20.02.13 18:29 odpovědí: 10 změna: 02.04.13 16:58

Dobrý den,

jsme rodina s 1 dítětem 6 let. Řekla bych, že většinu dne nejsme ani doma a všeobecně jsme klidná rodina. Ano dcera si občas proběhne po bytě a jednou za čas, když tady má kamarády tak se hluku neubráníte. Není to denně řekla bych tak 1x za 14 dní. Sousedi pon námi nám věčně klepou na topení několikrát, už byla i sousedka u nás a se stišíme, že to není normální. Zkoušela jsem to podobrém nakonec i po zlém. Teď pouze klepe na topení. Např. včera když v kuchyni manžel vrzl židlí a spadlo mu víko od odpatkového koše. Už toho mám opravdu dost a nevím jestli se můžu nějak bránit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.13 18:48
avatar

Bránit se podle mě nemůžete, sousedka má prostě pocit, že jste hluční. Když byla dcera malá pouštěla mýdlové bubliny ze 4 patra a osoba žijící v 6 patře po mě chtěla umýt okna prý je má od těch bublin sám flek, taky mi to rozum nebral i tak jsem jí slíbila, že dohlídnu aby to dcera už nedělala a nabídla, že ji přispěju na saponát na okna, byla z toho chudák celá nesvá a nechtěla nic, sousedi pod námi mě neustále upozorńovali, že dcera moc dupe, dělali to do doby než začali hlídat své vnuky. Nejlépe bude se sousedy v klidu promluvit, vysvětlete jim, že to neděláte úmyslně a že se budete snažit ztišit. Nasypte si popel na hlavu i když si nemyslíte, že jste se nějak provinila u nás to pomohlo.

doplněno 20.02.13 19:01:

Zkusila bych tedy paní požádat zda si mohu sednout u ni doma a dcerku bych nechala procházet, běhat doma, hned by ste věděla zda je velký hluk a zda je vůbec nějaký hluk nebo paní je jen sama, zatrpklá osoba co se takto baví. Třeba by to potom spravilo pozvání na kávu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dojinek*
Datum: 20.02.13 18:54

to už jsem zkoušela, se sousedkou jsem mluvila. A řekla jsem jí, že dceru budu krotit. Ale já jí nemám už jak krotit sedí u pohádek pak si zaběhne do pokojíčku pro pyžamo a už klepe na topení. Nevím jestli je paní nějak labilní, že musí mít naprostý klid. Nechce se mi s nikým hádat nikdy jsme neměli problém ze sousedy až teď.

Od: palae
Datum: 20.02.13 18:57

Pokud bydlíte v paneláku, tak by plovoucí podlaha měla být zespodu odhlučněna další vrstvou - izolací na tzv kročejový hluk. Dále se přenáší hluk zvukovými mosty z kolmých stěn. Povrch podlahy by se neměl dotýkat kolmých stěn. Měla by tam být dilatační spára vyplněná nějakým pružným materiálem. Bohužel většina paneláků má s tím problém. Hodně utlumí koberec nebo korková plovoucí podlaha.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dojinek*
Datum: 20.02.13 19:00

máme plovoucí podlahy nevím co pod tím je. Zůstala tady po původních majitelích. Už jsem se dívala, že plovoučku rozebereme a dáme ještě pod to hobru nebo izo floor, ale to tak jediné co mohu udělat a jestli to nepřestane tak už pak nevím co

Od: dojinek*
Datum: 20.02.13 19:11

při poslední diskuzi o naší hlučnosti jsem sousedku požádala jestli bych mohla k ní si poslechnout jak je to moc slyšet. Dcera dostala na povel a běhá ano slyšet byla, ale nic hrozného a vnímala jsem jí jen proto, že jsem se na ní soustředila. Tak jak v paneláku neubráníte se, že sousedy nad sebou slyšíte, ale nebylo to nic, že bych si řekla tak to je hrůza. Sousedka byla velmi příjemná daly jsme si kávu a nakonec jsme si povídaly o všem možném. Myslela jsem, že to máme vyřešeno, ale stále nic *zed* Vyměníme ještě ty podlahy to máme v plánu na příští měsíc a jak nepomůže ani to tak už pak nevím *nevi*

Datum: 20.02.13 19:21
avatar

Myslím, že investice do podlah bude zbytečná. Mám známé co se s paneláku odstěhovali aby je nerušil, výtah,wc, automatická pračka sousedů a podobně, dnes říkají zlatý panelák ve městě jelikož na vsi jim kokrhají kohouti, zvoní několikrát denně zvony z kostela, každý všední den minimálně 2x hlásí místní rozhlas a u toho vždycky 5minut před hlášením a 5 po pustí nějakou dechovku, soused-chalupář celý víkend řeže dříví nebo seká sekačkou a úplně nejlepší je když začne něco pálit na zahradě nebo jde vesnicí pohřební průvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.13 18:58
avatar
Dobry den, muzu se jen zeptat z ceho mate podlahy a jestli pod krytinou mate izolaci? Predpokladam, ze to koberce nebudou..
V jednom byte, kde jsme bydleli, sousedi nad nama rekonstruovali byt, vsude si dali dlazdicky a nedali pod ne izolaci.. panelovy dum a dlazba, vrazedna kombinace.. Cokoliv jim spadlo na zem, tak jako vasemu manzelovi a ze to bylo casto, zpusobovalo, ze jsme si kryli instinktivne hlavy, ze na nas neco pada.. Meli male dite, ktere po tech dlazdickach nechali jezdit na trakturku s plastovymi kolecky, presne jsme vedeli kudy jede.. Kdyz jsme se ozvali, tak se jim to nelibilo, ze by delali takovy hluk..ale vazne bych vam to prala zazit... :( A kdyz si nechcete delat zle.. stehovani pomohlo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dojinek*
Datum: 20.02.13 19:02

v chodbě je dlažba, v obyváku plovoučka bohužel nevím jaká je tam izolace podlaha už tady byla. Chystám se na pořádnou izolaci a v pokojíčku má koberec.

Od: plovoucka
Datum: 26.03.13 17:49

Dobrý den. Já té Vaší sousedce absolutně rozumím. Opravdu je slyšet úplně všechno! Nad náma si taky teď udělali podlahu a já z toho šílím. Zkuste jít k sousedce na poslech. To je tak nepříjemnej zvuk, každé vrznutí, upadnutí předmětu nebo i jen procházení v bačkorách s tvrdou podrážkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruzeŽ
Datum: 02.04.13 16:58
avatar

To jsou lidé,se kterými nic po dobrém nesvedete,máme taky podobnou sousedku,ta mlátila na radiátor ikdyž jsem klepala řízky,když byla u nás na návštěvě dcera s miminkek a to se třeba ve 23 h.rozbrečelo,tak než k němu dcera vstala,tak už mlátila! Takže,když začala mlátit,vzala jsem železnou trubku a mlátila jsem taky,více a déle! Tak jsme si několikrát vyměnili mlácení a ona už nemlátí a je klid a můžu klepat i 20 řízků-obrazně a už dala pokoj.;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.