Problém se zásuvkami v bytě

Od: Datum: 10.08.13 12:51 odpovědí: 12 změna: 04.09.14 10:10

Dobrý den, nedávno jsme začali mít v našem panelovém bytě problém s elektroinstalcí a to takový, že když v obyváku máme v zásuvce zapojenou televizi tak všechny zásuvky v bytě funugjí v pořádku, ovšem když je televize vypojená přestanou jít zásuvky v kuchyni, pokoji a fungují jen v jádře(jádro je v jiném elektrickém okruhu) a ložnici. Zásuvku v obyváku jsme kontrolovali a měla by být v pořádku.

Proto bych se vás rád zeptal co by se s tím dalo dělat a v čem by nejspíše měla být chyba, popřípadě jestli hrozí nějaké nebezpečí. Bohužel nevím jak problém lépe popsat, ale snad pochopíte co se vám tu snažím vysvětlit.

Děkuji Veselý.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 10.08.13 12:57

Už tady něco podobného bylo, může jít o problém upadlého vodiče v okruhu, možná hrozí i nebezpečí, podívejte sem, jestli se závada neprojevuje podobně...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 10.08.13 13:18

Jak jste kontrolovali tu zásuvku, kde máte připojenou TV? Pravděpodobně v ní máte povolený šroubek, pod nímž jsou vodiče připojeny. To pouhým pohledem nezjistíte. Z té zásuvky jsou připojeny další, takže když se v ní přeruší spoj, nefungují ani ty následující Když připojíte TV, kontakty v zásuvce s mírně pohnou a tím se uvolněný vodič dotkne svorky a vše je zdánlivě v pořádku. Ale pozor, hrozí nevratné poškození vodiče, v extrémním případě i požár či úraz proudem. Zkuste dotáhnout všechny šroubky v zásuvce - samozřejmě při vypnutém jističi. Pokud to nepomůže zavolejte radši odborníka, který má zkušenosti s hliníkovými rozvody. Jejich oprava není vůbec jednoduchá.

doplněno 10.08.13 13:36:

Na ten odkaz od Hopa se podívejte, to by taky mohla být příčina. S tím rozdílem, že byste neměla nulák přerušený u elektroměru, ale "jen" u obvodu, dotčených zásuvek.

Hope, měl jsem něco podobného. Když jsem vytáhl ze zásuvky šňůru ponorného črpadla ve studni, zhasl mi celý rodinný domek. Byl uhnilý Al drát na nástřešáku a nulu jsem tahal přes kostru čerpadla z vody. Chudák čerpadlo sloužilo jako uzemění. Na všech kovových kostrách spotřebičů v domě v tu chvíli byla plná fáze.

Ohodnoceno: 6x

Od: mkat®
Datum: 11.08.13 10:58

Vyzera že mate odpojeny nulak.Ak mate televizor pripojeny cez spoločnu antenu ,tak ju skuste odpojiť.Možno nulak beriete cez antenu.Musite zistiť kde je prehoreny nulak.Pri odpojenej telke mertajte zasuvky ,ale nejakym voltmetrom,aby ste zistili pokial mate v zasuvke fazu aj nulak.Alebo zavolajte elektrikara nech sa na to čim skôr pozrie.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.13 11:17

jediné a bezpečné řešení je rekonstrukce elektroinstalace.

JABRAKA

Datum: 12.08.13 07:08

To jo, ale je to řešení nákladné a v obývaném bytě prakticky neproveditelné.

Datum: 11.08.13 11:54

Tady neni co radit a co merir. VOLAT ELEKTRIKARE, ten se na to podiva a treba ano, doporuci vymenu elektroinstalace. Ale zase tak horke to byt nemusi.

Krom toho si myslim ze tazatel uz to bud vyresil, nebo vite co...

Ohodnoceno: 1x

Od: veselylukas
Datum: 11.08.13 14:09

Děkuji všem za rady, teď jsem bohužel na chatě, tak toho moc nevyřeším.. vyzkouším tedy v týdnu odpojit koaxiální kabel z televize a uvidím, povolený šroubek nemám určitě celou zásuvku jsem měl vyndanou a překontrolovanou.. Ale nejspíše si na to zavolám odborníka, to bude nejlepší :)

Datum: 11.08.13 14:36

Pokud budete odpojovat anténní konektor, odpojte raději nejdříve TV ze zásuvky, po odpojení koaxu ji připojte zpět do sítě a zkontrolujte zásuvky, pozor, může být fáze i na kolíku nebo krytu připojených spotřebičů, buďte opatrný!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.08.13 07:14

Zatím se nikdo nezeptal - chová se to tak jen při připojení TV, nebo i jakéhokoliv jiného spotřebiče (lampička, raději plastová) do oné zásuvky? A jak píše Hop - POZOR!, pokud máte zrovna zásuvky zdánlivě bez napětí, budete mít pravděpodobně životu nebezpečné napětí na kovových částech všech ostatních připojených spotřebičů.

Ohodnoceno: 2x

Od: veseylukas
Datum: 17.08.13 11:26

Tak problem byl vyřešen, ve vedlejším pokoji byl v jedné zásuvce ulomený nulák. Teď už je to opravené a vše funguje jak má, děkuji vám všem za pomoc. :)

S pozdravem Veselý

Od: kolemjdouci
Datum: 03.09.14 22:40

není to divny? to by podle me neměla bejt ta zavada, muže mě to někdo chytřejší polopatě vysvětlit?

děkuji

Datum: 04.09.14 10:10

Přečtěte si téma z mého prvního odkazu, třeba pochopíte... ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.