Zateplení svépomocí versus Zelená úsporám

Od: Datum: 26.07.13 22:26 odpovědí: 4 změna: 27.07.13 08:16

RD rv.80, zeď 37cm duté cihly, vyměněné před 5 lety okna (dvojskla), plocha velice hrubým odhadem 400m2 stěny, EPS chci 15cm. Zvažuji co je výhodnější.

Zateplení svépomocí:

Nikdy jsem to nedělal, nemám lešení, finální omýtku prej nechat dělat odborníky, ten zbytek se prej dá zvládnout.

Materiál na 1m2 mě podle informací na netu vychází na 300Kč.

+ 80Kč za 1m2 natáhnutí omýtky nějakou firmou

+ cena za lešení - což nevím za kolik bych sehnal, bylo mi doporučeno vzít nějaké použité z bazaru, vše v klidu na baráku udělat a pak ho prodat (dejme tomu, že mě vyjde na 20 tis. když budu moc optimista)

Celkem 172000Kč

Zelená úsporám:

Budu počítat, že se mi podaří sehnat někoho, kdo to udělá za 800/m2

V případě, že dostanu dotaci 30%, tak mě to vychází na 224000Kč.

Mám někde hrubou chybu v číslech? Protože pokud ne, tak svépomocné zateplení mi nedává moc smysl.

Děkuju za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.13 22:30

Svépomocí jste o hodně níže, tohle je kapku vysoká kalkulace

Ohodnoceno: 0x

Od: neon®
Datum: 26.07.13 22:45

Vycházím z této diskuze https://www.poradte.cz/domacn…cena-zatepleni-svepomoci.html

Kde padaly ceny za materiál svépomocí od 250Kč - 400Kč.

Datum: 27.07.13 07:22
Chybí ti tam taková drobnost a to je cena projektu a výpočtu tepelných ztrát. Bez toho ti zelená nedá ani halíř.
Co se týče materiálu tak jestli počítám správně můžeš se dostat o trochu níž - Polystyren 150
perlinka 20
lepidlo 25 (8m z pytle )
3hmoždinky 30
Plus nějaký zakládací profil když ho budeš dávat a drahé extrudo kolem základů.
Ohodnoceno: 0x

Od: neon®
Datum: 27.07.13 08:16

Diky za postreh. V ukazkovych prikladech na webu Zelene usporam je vzdy zapocitana cena za odborny posudek 10 tis. Kc a ta je pak taky dotovana. Tak samotneho by me zajimalo, jestli je tam jeste nejaka jina cena (za projekt?) navic?

K cene materialu ti tam chybi cena za omitku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.