Cisteni sklokeramicke desky

Od: Datum: 02.05.13 13:41 odpovědí: 4 změna: 02.05.13 13:49

Mam novy sporak se sklokeramickou desku, zajima me jak se ma spravne cistit aby nedoslo k jejimu poskozeni?Staci ji jen setrit nejakym jemny hadrikem jen zlehka?Bojim se ze kdybych trochu zatlacil pri tom cisteni (odstraneni zaschlych necistot atd...) tak by deska mohla prasknout.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sarkaona*
Datum: 02.05.13 13:44

Já jí čistím prostředkem přímo na sklokeramickou desku. Pokud máte silnou připáleninu, tak jí odstraníte tím, že lehce zahřejete plotýnku a vyčistíte nebo nechte odmočit. Mně k sporáku dali i takovou škrabku, ale nikdy jsem jí nepotřebovala.

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 02.05.13 13:47

Pokud je deska správně namontována, "přitlačení" nevadí - uvědom si, že ta varná deska musí unést i tíhu hrnců... ;)

Čisti ji vychladlou, saponátem a hadříkem/houbičkou. Pokud to nebude stačit (třeba na připečeniny), použij ocelovou škrabku (ocel sklo nepoškrábe, ale seškrábne nečistoty).

V žádném případě nepoužívej čistící prostředky "s abrazivním účinkem" - ty povrch skla poškrábou a už nikdy škrábance neodstraníš (resp. než nechat desku přeleštit, je levnější koupit novou).

Ohodnoceno: 1x

Od: sarkaona*
Datum: 02.05.13 13:49

Nikoliv koupit novou, ale koupit nový sporák... sklokeramická deska stojí 6400,-

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 02.05.13 13:48

Dobrý den, také se můžete pro nějakou informaci podívat viz odkaz. Řešil se tam podobný problém.

Zdravím!

https://www.poradte.cz/domacn…-proc-a-z-ceho-skrabance.html

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.