Hučící bojler

Od: Datum: 16.02.13 19:47 odpovědí: 5 změna: 17.02.13 18:37

Čím to je, že bojler hučí? Je to slyšet neustále po celém bytě, hlavně večer a v noci je to o nervy. Když se ale pustí teplá voda, hučení po tu dobu přestane. Jde s tím něco dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.13 19:51

Tak na to velký bacha! Bojlery začínají hučet, když se spirála obalí vodním kamenem. Pak je jako ve svetru a uvaří sama sebe a spálí se. Pak neteče do její výměna teplá voda vůbec, ale to je snad jasné. Jinak dle tvrdosti vody dokáže hučet i 2 roky, než úplně odejde.

Hučí jako rychlovarná konvice, že? To je ono.

Co je to za bojler? Dělal jsem Tatramat EOV 151dničku:

doplněno 16.02.13 19:52:

https://www.poradte.cz/domacn…ava-elektrickeho-bojleru.html

doplněno 16.02.13 19:53:

Odpuštěním vody se od spodku bojleru dostává čerstvá studená voda a ta spirálu ochladí a zároveň se z vršku bojleru odebírá trubkou, procházející celým bojlerem odvádí horká voda (viz. princip bojleru).

Proto hučení ustane a pak se zase objeví...

doplněno 16.02.13 19:58:

A mimo to, když je obalená kamenem a hučí, tak špatně předává teplo do vody což znamená, že se voda ohřívá déle a více se platí za elektřinu...;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.02.13 09:27
avatar

ano, jde. Je potřeba bojler vyčistit. Jak vám tu už napsali, spirála se zanáší vodním kamenem, vodní kámen ji tepelně izoluje od vody, spirála se přehřívá, voda těsně u spirály expanduje na páru, no a pak bojler hučí. Úplně stejně dovedou hučet velké hrnce, než v nich voda začne vařit. Když pustíte teplou vodu, pak se kolem spirály objeví chladnější voda a hučení na chvíli přestane.

Další problém se zanesenou spirálou je ten, že a od přehřáté spirály se začnou ohřívat i elektrické dráty v bojleru. Nakonec se poškodí celý elektrický obvod.

Moje rada:

vypustit bojler, topnou spirálu ven a vyčistit.

Jestli je bojler už staršího data, pak vám radím kupte nový.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eywe
Datum: 17.02.13 13:46

Moc děkuji za radu. Zkusím to nadhodit ostatním v bytě (právě jsem se nastěhovala na nový privát). Nikdy jsem nic podobného nedělala a netuším, jak se s bojlerem zachází, ale snad si nějak poradíme. Na to vyndání spirály je potřeba nějaký odborník, nebo to zvládne "normální" člověk? :)

Datum: 17.02.13 18:37

Normální člověk coby odborník (technik) *frajer*. Záleží na typu bojleru. Některé jdou hůře a některé lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.13 15:21

přesně tak,zasraná spirála vodním kamenem.pokud je spirála uvnitř je obalená a nechladí se,-spatná učinost do vody-velká spotřeba el energie.pokud je tvrdá voda dělám to po 2 letech,dost se to zanese kamenem-mam dražice je tam i hořčíková tyč která tohle zanášení zmírnuje, tak jí také vyměním společně s těsněním,jen spirála je vně a nabaluje se příruba,ale to je dle konstrukce

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.