Ostění střešních oken

Od: Datum: 24.01.13 23:50 odpovědí: 4 změna: 25.01.13 10:15

Čau, potřebuju radu odborníka, montuju sádrokarton v podkroví, mezi krokvema (šikminy) je 16cm vata-parotěs-5cm vata-profil-SDK. A teď řešim jak s konstrukcí pro ostění střešních oken: trámy mezi kterýma je okno jsou zateplený vatou, přes ně jsem dal parotěs, lepicí páska v drážce jak má být, akorát teď nevim jak na spodek a vršek ostění. musim to udělat ve stejným složení tak jako jsem to načrt na obr. nebo stačí, aby šel parotěs na profil a na to SDK: v tomhle případě bych přidělal svislý UD na trám. Pokud to budu muset udělat podle obrázku tak bych přidělal UD asi na SDK šikminu? díky za názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: parrez
Datum: 25.01.13 00:01

A na obrázek jsemsamozřejmně zapomněl

Datum: 25.01.13 06:00

Jen technická poznámka... nevím co máte za okna, ale když jsem dělal podkroví a dělalo se ostění u střešních oken, tak bylo napsáno, že SDK na spodní straně okna má být kolmý k podlaze kvůli proudění vzduchu...

Jestli dobře vidím, tak podle obrázku to tak nemáte - aby se Vám pak kvůli té hraně např. nerosila spodní strana okna...

Ohodnoceno: 0x

Od: parrez
Datum: 25.01.13 09:58

To je pravda chtěl jsem jí původně udělat tak jak píšete, ale spoustu lidí to tak dělá kvuli zateplení rámu okna, například Standam obr.1 : https://www.poradte.cz/domacn…14088-zatepleni-podkrovi.html

Od: olaf71*
Datum: 25.01.13 10:15

pokud bude pod oknem radiátor,tak by to mohlo být v pohodě. reaguji na kolmé ostění k podlaze

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.