Cementový potěr na starou dlažbu

Od: Datum: 18.08.12 11:50 odpovědí: 8 změna: 19.08.12 11:42

Dobrý den,

jako naprostý amatér ve stavebních pracech jsem se i přesto rozhodl v cihlovém domě ve 2.patře zarovnat podlahu, která je zde dost křivá. jde o kuchyň o rozměrech cc 2x4,5m. V domění, že pod kobercem, kde bylo staré lino a pod ním telepná izolace naleznu beton byla milná. Objevil jsem starou dlažbu a bod ní více jak 5cm jakési hliněné suti. Můj dotaz zní.

Je možné na starou dlažbu za použití nějakého adhézního můstku rovnou položit cementový potěr (doporučen a zakoupen BP8) který by byl 3-4cm? (na ten poté buď dlažbu, nebo plovoucí podlahu). Nebo bude nutné,dlažbu rozebrat a vykopat onen hliněný podklad, vyplnit jiným materiálem, položit izolaci a pak teprve potěr?

Přiznám se, že vykopávat vše by byla asi ta nejhorší varianta, jelikož naročnost úprav se výrazně prodraží a protáhne. O tom, že zde v domě není výtah a vše bych musel dopravovat v teplých mne dost děsí. To že obdobně na tom budou ostatní pokoje ani nezmiňuji.

Budu vděčný za každou radu či nápad, který usnadní rešení. Mnohokrát děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.12 13:22
avatar

Jak už tu bylo mnohokrát zmíněno,rovnou na tu starou dlažbu nalep novou.Je to nejméně práce.Nanejvýš bude dobré starou dlažbu zdrsnit.Třeba flexou.Novou dlažbu zvolit v jiném formátu,než původní,aby se prvky překrývaly.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Od: petans*
Datum: 18.08.12 14:18

Děkuji za tip, rád bych to tak i udělal, ovšem pár dlaždic je uvolněných (prošlápnutí cc o 5mm) a i na tak malém prostoru je celá dlažba v kuchyni dost nerovná,zvlněná až o 2cm oproti rovině. Proto si s tím nevím rady.

Našel jsem zde toto téma https://www.poradte.cz/domacn…7-beton-na-starou-dlazbu.html kde chtěl pán pokládat poloviční vrstvu, než mám možnost já, tak jsem právě přemýšlel "zatížit" a zarovnat dlažbu oním potěrem.. Mám obavu, že vetší vrstva lepidla pod dlažbou nerovnosti a uvolněné dlaždice nepobere. Co si o tom myslíte?

Od: kato®
Datum: 18.08.12 13:39
avatar

Já bych to raději odsekal-každý centimetr se někdy cení.Jinak jak říká Jabraka jde to.A pokud nějaká dlaždička špatně drží tak raději pryč s ní.

doplněno 18.08.12 13:41:

https://www.poradte.cz/domacn…polozit-dlazbu-na-dlazbu.html

doplněno 18.08.12 14:47:

Mám obavu, že vetší vrstva lepidla pod dlažbou nerovnosti a uvolněné dlaždice nepobere. Co si o tom myslíte?

Ale pobere;)Kvalitní lepidlo na dlažbu u kterého výrobce uvádí možnost vyšší vrstvy a obkladač si poradí.Dělá se to trochu hůř ,ale vo co goou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petans*
Datum: 18.08.12 15:30

Obkladačem budu já, takže o zábavu postaráno *smich* Nicméně obou pánům děkuji za pomoc ;)

Teď už je zbývá využít nakoupenou BP8 na něco jiného a smělě do toho.. Jsem zvědav o kolik budu lepší, než předchozí obkladač oné staré "rovné" dlažby.

Datum: 18.08.12 16:04
avatar

Pokus se lepit novou dlažbu na koso,je to lepší pro konečnou dořezávku.Konečné dořezání je lépe udělat o mm větší a přesně zabrousit ke stěně,Pokud budeš dělat i sokl okolo,pak tak přesná být nemusí.Než se dáš do lepení,lepidlem starou dlažbu srovnej,volné kachlíky přilep a po ztvrdnutí lepidla můžeš lepit.Používej slabou vrstvu lepidla.Malé zuby hladítka.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petans*
Datum: 18.08.12 16:22

No, to je právě to, starou dlažbu asi nepřilepím, jelikož podkladem je zmiňovaná směs hlíny, písku a kdo ví čeho. Mužů některé kusy znovu podsypat a zarovnat, ovšem ne všechny. Jem rád, že dlažba více méně drží pohromadě a většina dlažby není uvoněna. Proto mi to přišlo jako vhodný základ pro potěr.

Jak napsal Kato, s dobrým lepidlem lze dát mezi novou a starou dlažbu více lepidla.. Tak sem tedy teď lehce zmaten. Slabou vrstvu, nebo mohu silnější, když je podlaha na 4,5 metrech zvlněna téměř o 2cm oproti rovině. Pujde to zarovnat vyšší vrstvou lepidla, či nikoliv?

Datum: 19.08.12 11:42
avatar

stará dlažba zase je přilepení na betonovém potěru.A uvolněné propadlé dlaždice spíše přilep do trošky netonové směsi.Pak celou plochu srovnej pomocí latě do roviny lepidlem a nech vše zatvrdnout.Na vytvořenou rovinu lep pak už jen slabou vrstvou lepidla.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.08.12 16:21
avatar

Zatím tady nikdo neuvažuje o značném zvýšení zatížení podlahových trámů. Další betonová vrstva na podlaze by mohla narušit statiku!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.