Odtok vody drenážní trubkou

Od: Datum: 24.06.12 14:10 odpovědí: 6 změna: 04.02.16 15:19
avatar

Jak funguje odtok podzemní vody žlutou flexibilní drenážní trubkou?

Po všech stranách jsou malé dírky pro vtečení podzemní vody. Není mi ale jasné,jak tato voda odtéká,když jsou díry po všech stranách.

Neměla by se vyrábět jen s dírama ve vrchní polovině trubky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 24.06.12 14:21
avatar

Pokud je mokro, do trubky se stahuje voda všemi otvory, horními i spodními, neboť výška "hladiny" je nad úrovní trubky a voda ani spodními dírkami nemá kam odtékat (díky tlaku vody). Pokud je sucho, a hladina nízko, funguje drenážka jako větrání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.12 14:23
avatar

ono zase té vody v zemi není tak moc najednou, přes to vytváří určitý tlak a ta drenážní trubka představuje pro vodu podstatně menší odpor, jak rostlá zemina. Zemina obaluje trubku, dírkami vteče voda dovnitř, a cestou menšího odporu teče pryč...A když je moc vody okolo trubky, drenáž plní účel...

doplněno 24.06.12 15:03: Už to tady na poradně párkráj bylo
https://www.poradte.cz/domacn…olace-poste-a-vzdy-jinak.html
Nebo plno řešení na http://www.google.sk/search?hl=cs&client=ms-android-sonyericsson&channel=bm&sky=mrdr&site=webhp&sa=X&ei=Ig_nT5PxIO-Q4gTw0oHUAQ&ved=0CAoQvwUoAQ&q=%C5%A1t%C4%9Brk+kolem+dren%C3%A1%C5%BEe&spell=1&biw=240&bih=366
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.12 14:39
avatar

Tak díky za vysvětlení. A kolik centimetrů štěrku by se mělo dávat okolo té trubky.(kolik cm lože,po stranách a nad trubkou). Mám na mysli drenáž okolo baráku.

Od: vladimirsefl
Datum: 04.02.16 14:58

Dobrý den,

soused odvádí vodu drenážní tr. 80cm od mého objektu a nyní dochází v podstatě k trvalému průtoku vody do mého objektu a zdí v délce 25m.

Ze sousedem je těžké jednání a pokaždé jeho nápravě došlo k dalšímu zhoršení.

Pozor jak a kde ty drenáže budete dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 15:19
avatar

Škoda, že jsem si dneska nevyfotil hrozivé dílo s drenážkou k odvodnění mokrých zdí.

Díravá drenážní trubka v zemi asi metr, zasypaná kamením, a oba konce zvednuty nad terén, osově od sebe 4,5 metrů. Prý to tak musí být aby to větralo. Když jsme se zeptal, kam zateče voda, která proteče kamením do trubky, tak ivestor sděli, že neví, ale dalala to odborná firma, tak tomu rozumí..

Jen nevím co bude honit vzduch do té trubky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.12 19:17
avatar

Heteráku,

uložení drenáže spočívá v tom,že jednak výkop musí mít mírný spádový sklon a vyůstění trubek okolo domu je svedeno do vsakovací zóny.konce trubek jsou vyvedeny v nejvyšším místě a buď ukončeny mírně nad terénem,nebo dokonce do komínovky,kvůli větrání.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.