Elimon - dodávky elektřiny i plynu

Od: Datum: 14.06.12 10:36 odpovědí: 7 změna: 15.06.12 13:25

Hezké dopoledne všem, *slunce*

ráda bych vznesla dotaz, zda někdo neodebírá energie od společnosti Elimon? Pokud ano, jak jste spokojení? Popřípadě, jestli z vás někdo přešel od PRE k jinému dodavateli, jaké máte zkušenosti - vyřízení změny, poplatky, úspora?

Díky předem. HankaUK dělá kuk.;)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jkr®
Datum: 14.06.12 12:54

Ano, presel jsem s plynem od RWE - zatím naprostá spokojenost.

Zalozil jsem na to tehdy téma:

https://www.poradte.cz/domacn…e-na-vysocine-kam-prejit.html

Ohodnoceno: 2x

Od: hankauk*
Datum: 14.06.12 13:25

Děkuji za odpověď... Asi se na to už vrhnu. PRE mě štve. V bytě, kde de facto nebydlím, platím 550Kč/měsíc. A to prosím jede pouze kotel, který je plynový, ale má digitální ovládání a jistič tedy na elektriku. Kotel jede pouze v zimě na teplotu cca 7°C, aby nezamrzly trubky. Když jsem v bytě byla a jelo všechno - myčka, mikrovlna, trouba, lednice, plazma, atd... tak jsem platila tisícovku. Takže udržovačka za 550 je dost drahá. Navíc... peníze berou celý rok, i když spotřeba je nižší. Přijdou si určitě na pěkné úroky!:(

Datum: 14.06.12 16:54

Přechodem k jinému dodavateli se většinou moc neušetří, větší úspory lze dosáhnout volbou vhodné sazby.

Já mám u PRE sazbu d35 a elektřina mne přijde v průměru na necelých 1.000 měsíčně včetně topení. Byt má 45m2, elektřinou vytápím přes polovinu bytu.

Datum: 14.06.12 20:15

Já mám tu nejnižší sazbu (dle jejich tabulek), všechny ostatní u PRE jsou dražší. Porovnáním typu odběru, velikosti a počtu jističů mě to vyjde u všech ostatních dodavatelů levněji. Bohužel, na PRE si stěžuje více lidí a myslím, že přechodem na jiný tarif právě u PRE si nepolepším. :(

Datum: 15.06.12 00:56

... nejnižší sazbu ...mít jen nestačí. Kdo má smlouvu na dobu neurčitou (snadno vypověditelnou) toho PRE trestá pořádným měsíčním platem (cca 100 Kč s DPH), a k tomu jsou ještě další, regulované pevné platby). Měsíční plat může být nižší, pokud si zákazník sjedná produkt vázaný na smlouvu na dobu určitou (2 až 3 roky) - z řady KOMFORT FIX nebo KOMFORT+( http://www.pre.cz/domacnosti/produkty-a-ceny.html). Výše pevného platu je tu ovšem přibližně na úrovni běžné konkurence (např. EON). Zajímavě vypadající produkt KOMFORT+ GARANT 2012 (nabízený v současnosti do konce června) má pevný plat dokonce nulový, v dalším textu je ale uvedena podmínka minimální roční účtované spotřeby 365kWh (1kWh/den), což zřejmě nedosáhnete a platila byste tak i to, co jste nespotřebovala. Smlouva na dobu určitou je i zde podmínkou, dokonce s její další automatickou obnovou (to je ale i oblíbený trik leckteré konkurence - např AmpérMarket), případná výpověď v budoucnu se dá učinit tak jen jednou za rok. Nezaujme-li vás žádná nabídka, poohlédnete se po jiném dodavateli.

Pro nízkou spotřebu je vhodná sazba D01, kterou si ponecháte, nemusíte ani příliš sledovat ceny elektřiny které v tomto případě hrají jen menší roli v celkové ceně. Podstatnější roli tak bude hrát pevný měsíční plat. Někteří dodavatelé ho mají nulový, třeba ČEZ / produkt E-TARIF - v podmínkách je ale zaručen jen do konce letošního roku. Dále třeba již zmíněný AmpérMarket také za 0,- ale smlouva na dobu určitou budí podezření z budoucího vývoje ceny. V každém případě si dejte pozor nejen na ceny, ale i ostatní podmínky nové smlouvy včetně možnosti jejího vypovězení.

Stejně si ale myslím, že momentální cenový výběr je jen válka o zákazníka a časem se ceny všech dodavatelů srovnají na podobnou úroveň.

Jestli odebíráte plyn od Pražské plynárenské, dovolím si upozornit, že vloni (asi listopad) zvýšila položku stálý měsíční plat z 15,- na 50,- Kč (bez DPH) a dostala se tak asi na první pozici v republice. No to jen tak pro ilustraci, jak se ceny mění.

doplněno 15.06.12 01:50:

Koukám na původní dotaz - Elimon, běžné ceny trochu nižší ve srovnání s EON, pro další zvýhodnění chtějí i plyn ( http://www.elimon.cz/akce-bonusy/produktova-rada-svezi-energie/)... Nechci slevu zadarmo...

Jinak jsem konzervativně zůstal u PRE a objednal si ten garant, protože jsem v tom pásmu spotřeby, kdy se to nejvíce vyplatí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.06.12 12:54

Ferdo, znovu jsem to srovnávala... U PRE by mě to vyšlo asi nejlevněji v případě, že bych přešla ke zmiňovanému tarifu komfort+garant 2012. Ovšem do určité výše spotřebovaných kWh... Pak už to vychází levněji u konkurence. Ach jo! Je to boj, ale nějak se rozhodnout musím. Cpu jim do chřtánu zbytečně moc peněz. *klik*

Datum: 15.06.12 13:25

No on ten GARANT v letošní podobě už není tak výhodný jako býval. Při spotřebě 365kWh/rok (a menší!) vychází celkem na cca 2150 Kč s DPH. Můžete - li připsat předpokládanou spotřebu kWh za rok, doplním z čeho bych si vybíral já - doplním zde v této odpovědi (dnes večer).

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.