2x

Pomočené rohy od kolemjdoucích psů

Od: Datum: 31.10.11 10:12 odpovědí: 44 změna: 01.07.15 08:14

Neznáte někdo způsob, jak odratit kolemjdoucí psy od močení na rohy u vstupních dveří do domu? Už jsem zkoušel kde co, naposled kresol v poměrně silné koncentraci (po umytí rohů wapkou). Půlka obyvatel domu se div nepřiotrávila, psům to očividně nevadí. Za pár dnů už zase není pomalu kam šlápnout.

doplněno 31.10.11 15:09:

doplním: plot, mříž náhradní patník a podobně nepřichází v úvahu (viz foto). Rovněž ani elektrické zařízení nemůžu na ulici použít. Nejbližší trávník je cca 1/4 km daleko. Čpavek jsem nezkoušel, ale savo ani kresol nezabírá (znáte koncentrovaný kresol?).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.11 10:30

zkusil bych něco na elektriku: třeba trafo na 24V, jeden drát na zem, podložku, rohožku a pod. co u Vás je a druhý drát na odizolovanou plochu přilepenou na roh, třeba tu pěnovou fólii alobalovou, co se dává jako izolace za radiátory... nebo el. ohradník, nebo odpuzovač psů elektronický... už tu něco bylo:

https://www.poradte.cz/zvirat…od-moceni-na-jedno-misto.html

https://www.poradte.cz/zvirat…dnaucit-psi-curat-v-dome.html

https://www.poradte.cz/zvirat…ot-a-moci-na-nase-zahony.html

Ohodnoceno: 0x

Od: moto®
Datum: 31.10.11 10:35

Nj, to mne napadlo také, jsou ale i malé děti.

Od: moto®
Datum: 31.10.11 10:34

Čurejte zase na jejich pány, budou se vašem u domu se psem vyhýbat. (sranda)

Já jsem se zase marně pokoušel odnaučit našeho psa, je to jejich značkovací pud a domnívám se, že na to nic nefunguje. Jedině zodpovědní majitelé kteří si psa uhlídají a mají jej na voditku. Hádat se ale s majiteli je téměř nemožné.

Snad nějaká nápadná varovná cedule na baráku by mohla napomoci ke snížení frakvence. Sám jsem zvědav na rady jiných.

Od: ann*
Datum: 31.10.11 10:38

Nevím místní situaci, ale mám psa :) tak vim! Psům "musíte nabídnout lepší" místo, teda pokud je třeba mezi chodníkem a silnicí pruh trávy, tak tam umístit velkej kámen a nebo něco podobného. Už sem aji viděla, že si lidé dali přišroubovat k chodníku kde co, aby jim pes nečural na barák, ale na "to" . A nebo pak psovi zamezit ideální přístup k rohům vchodu!? Třeba kovovou rohoží na zemi (nutno připevnit proti odcizení), pes na ni nestoupne a tak se tam ani nevyprázdní *smich*;)

Ohodnoceno: 2x

Od: ivette1*
Datum: 31.10.11 12:48

Můj přítel byl tak naštvaný na psa své tchýně, který mu čůral na kola u auta, tak mu oplatil podobnou mincí a aspoň měl dobrej pocit, stejně jako ten pes;)

Od: petr111*
Datum: 31.10.11 14:30

Ted si asi podrážídm hodně lidí ale nedá se nic dělat musím to říct.Já bych ty psi rovnou zakázal chovat a HOTOVO.Nechal bych jen psi pro hasiče,policii,zdravotnictví atd... a ostaní smůla.Když se lidi neumí chovat tak at si pěstují andulky v kleci v kuchyni.Stejně k čemu ten pes je? bud je vězněnej v paneláku (nechápu jak někdo muže mít např.vlčáka v 1+1) nebo zavřenej v kleci na zahradě.Pak ho lidi vemou na vodítko jdou s ním na 20 minut ven vobserou a zechčijou kde co a tím celá hitparáda končí a zase je odvedou domů...užitková a efektová hodnota žádná a tak se to opakuje den co den.Vůbec nejsem nepřítel zvířat mám je rád nikdy bych žádnému neublížil ale když vidím každý den ten HUMUS venku musel jsme to napsat...

A ted se na mně všichni vrhněte.

Upozornění od sys hejkal 31. 10. 2011 15:21:32
když jsi si o to řekl...Obsah připomínky má něco do sebe, ale já se vyjádřím k formě: v rubrice Zvířata se o vyměšování píše často. Někdo používá odborné termíny, někdo dětské, většina pokud možno slušné a výstižné. Tvoje názvy vyměšování se v běžné řeči ve společnosti moc nevedou... určitě takto nemluvíš s lidmi neznámými, či i známými. Tak prosím trochu kontrolovat... díky za nás na poradně...

Datum: 31.10.11 15:15

...užitková a efektová hodnota žádná...

To myslíte vážně*sok*? To musí mít všechno nějakou užitkovou hodnotu? Vy nemáte nic jen tak, pro radost? V tom případě je mi Vás líto.

Od: petr111*
Datum: 31.10.11 15:37

Mně líto proč? Já jsem uplně v pohodě.Ano at si každý dělá, chová,pěstuje,sbírá co chce ale at s tím neobtěžuje okolí.A bohužel u psů a radosti jejich páníčků to okolí díky výkalům obtěžováno je!.Neplatí to samozřejmě pro všechny ale myslím že jejich většina.A nemá cenu pátrat kdo "hovínka" sbírá nebo ne.Prostě stačí když půjdete na procházku a budete koukat do země.Nejhorší je a to jsem se všimnul u hodně lidí když se jejich pes "vykaká" a někdo je v blízkosti tak to páníček uklidí ale jak se rozhlídne a nikde nidko nechá to být...

Od: bizon*
Datum: 31.10.11 19:35

Buď zdráv!

No není tohle Praha 3 možná Přemyslovská? Zde v této lokalitě je mnoho psů a málo zeleně, lidé nechávají pejsky značkovat a oni se snaží přebít jeden druhého.. Je to začarovaný kruh, myslím, že je to boj s větrnými mlýny.. Bizon

Datum: 01.11.11 07:27

Není to Přemyslovská, ale je to prakticky stejné.

Od: bmbx®
Datum: 01.11.11 07:57

magdon:

mit něco pro radost bych považoval za efektovou hodnotu, ale lidi co mají zvíře pro radost by se k němu tak chovat neměli, přesně jak píše petr111. Vyvenčit psa opravdu neznamená oběhnout s ním barák, když mám psa pro radost tak situ radost snad udělám například i pěknou procházkou, ne?

Od: ivette1*
Datum: 31.10.11 18:16

Poplatek za psa bych upravila na částku deset tisíc korun. Každý další pes v bytě padesát tísíc a to vše ročně. Pak by mi úřad zaplatil och... kola u auta, uch... plot či nějaký jiný můj majetek.;)

Datum: 31.10.11 20:26

Jaaaaaj... mate pravdu, podrazdil jste me. Ovsem nikoli ani tak obsahem, jakozto formou. Az se naucite spravne a slusne vyjadrovat, mozna budou ostatni zde brat Vase nazory vazne.

Od: ipsace
Datum: 19.06.15 11:47

Naopak, slovo "vyměšování" je slušné ! Bože, ti mladí už neumí rozlišit ani slušnou mluvu od vulgární.

Od: bublinaunosu
Datum: 31.10.11 14:53

Kdysi jsem polil roh domu čpavkovou vodou,pak byl nějaký čas pokoj.

Od: krkovicka*
Datum: 31.10.11 16:20
Čpavek zabere.Pes ztratí i stopu ;)

Datum: 03.11.11 08:51

Čpavek by možná zabral, ale je to vchod do domu. Při každém otevření dveří se průvanem dostanou čpavkové páry do domu. Mám zkušenost s kresolem, který sice psům nevadil, ale pár nájemců z nižších pater na mě chtělo zavolat hygienika (pálení očí, potíže s dýcháním). Nehledě na to, že postřik je nutné po pár dnech obnovovat, což je prakticky těžko proveditelné.

Od: olca*
Datum: 31.10.11 16:08

Pokud vím, existuje jakási chemikálie ve spreji (bohužel neznám obchodní název) která odpuzuje právě psy - pryč od místa, které s tím ošetříš. Používá se to například na zahrádce, když máš psa a nechceš, aby Ti zvedal nohu třeba na malý stříbrný smrček, který by tím úplně zničil. Dalo se to koupit např. v Hornbachu v oddělení potřeb pro zvířata, ale určitě to seženeš i jinde. Ono pejskům to místo potom vůbec "nevoní", naopak je to odpuzuje pryč, protože jim to má být velmi nepříjemné (vyrábí se to i ve verzi proti značkujícím kocourům). Dá se to používat prý i tak, když nechceš aby Ti doma pes lezl třeba na sedačku, když nejsi doma. Otázka je, jak dlouho po ošetření to vydrží fungovat a také to je poměrně drahé - myslím, že to stálo nějak okolo 150,- Kč za nikterak velkou nádobku. Ale třeba by se naučili chodit jinam, na jiný roh, kde už Ti to tak moc vadit nebude. Tohle je docela nepříjemný problém. Jinak mám psy moc ráda.

Od: aaaaaa*
Datum: 31.10.11 16:38

ten zázrak mi byl jednou darová, na některé psy vůbec nezabírá, některým smrděl tak 10 minut po postřiku.

Od: viky®
Datum: 31.10.11 18:54

Na této stěně by byla pěkná železná mřížka, jen tak půl metru od země. Představte si mřížku, připevněnou do spárů kachliček, tak 5 cm od domu, nesmí být z plného materiálu. Představuji si něco ze stavebnin, mřížka se dává do základů. Nad mřížku můžete umístit štítek, proč mřížka je na domu umístěná. Pes se vyhýbá železu. Můžete to vyzkoušet nanečisto, mřížku dejte jen opřenou o dům, dole od domu odsunutou a můžete sledovat z auta, co na to říkají pejskaři.*jasne*Na sto procent si každý majitel svého pejska přitáhne, aby se nezranil.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.11.11 07:25

vzhledem k úzkému profilu chodníku nepřichází v úvahu čímkoliv ho ještě zužovat. Nehledě na to, že by tam jakýkoliv kovový předmět vydržel jen do doby, než by si ho všimli naši milí nepřízpůsobiví občané*smich*.

Od: karlik*
Datum: 02.11.11 21:56

Datum: 03.11.11 08:35

Na první pohled řešení dobré, ale... Dalo by se použít pro zabránění vstupu zvířete třeba na zahradu, ale je těžko použitelné v městské ulici, kde prochází denně tisíce lidí, takže by zařízení bylo v podstatě trvale v provozu. To by asi baterie dlouho nevydržely. Zařízení by muselo být umístěno minimálně 3 m nad chodníkem (jinak tam dlouho nebude) a lést k němu dejme tomu 3x týdně měnit baterie by se mi zrovna nechtělo. Navíc nemám právo bránit pouhému průchodu lidí se psy po veřejném prostranství. Dobré by bylo, kdyby se siréna dala spouštět v okamžiku, kdy pes zvedne nohu;). Dík pavlovovu reflexu by se to pesové brzo odnaučili. Jenže netuším jak to udělat.

Od: pumbaaja*
Datum: 02.11.11 22:53

Já jsem někde četla že chce to místo popepřit. Sama jsem to nezkoušela takže nevím jestli to funguje :)

Datum: 03.11.11 08:44

Zkušenosti s pepřem nemám, ale jde o veřejný, frekventovaný chodník. Pepř by tam asi dlouho nevydržel a sypat ho tam několikrát denně není možné.

Od: severka
Datum: 07.12.11 18:51

Zdravím přítomné.Mám to! ((( :-D Pepř zabírá tak na půl dne ,ale protože nechci používat chemikálie ,napadlo mě nastrouhat asi 5 stroužků česneku a 1 cibuli,pak jsem to zalila asi skleničkou vody a nechala to odstát ,aby to pěkně pustilo štávu ,nastříkala jsem to rozpračovačem a neštetřila,čím víc,tím líp ,dělám to každý den ráno a večer a -ani kapička moči nikde ) zatím co u pepře tam byli loužičky pořád..at se vám daří ...)

Od: pb®
Datum: 03.11.11 14:42

Tak snad jedině cedulku s prosbou, aby čoklisti venčili své čokly jinde*modla*, když vám žádná nabízená rada není dobrá. A pověřit domovníka, ať ty schody aspoň jednou denně umyje. Případně by mohl hlídkovat nějaký nerudný senior, který nemá nic lepšího na práci a patřičně vykloněn z okna by mohl kolemjdoucí napomínat. Možná by bylo řešením se psy nesnažit odpudit, ale přilákat něčím, co jim voní a chutná. Tedy předpokládám, že ani takový dobytek, jakým pes bezesporu je, si nebude močit tam, kde je něco lákavého k snědku a majitelé by si pejsky snad hlídali, kdyby pokaždé u baráku zblajzli nějaký fujtajbl.

Od: aaaaaa*
Datum: 03.11.11 15:16

no já hodlám nainstalvoat kameru a protože lidi kolem znám, tak jim budu házet fotky s tím jak jejich miláček och... můj dům nebo vrata nebo se.. na chodník. Včera soused, přišel domů já byl zrovna na dvoře tak mě zdravil a hned ať se jdu podívat. A před brankou měl, no třičtvrtě kila kabanosu.

Od: jardula
Datum: 29.11.11 11:46

Na některý zabírá lehce postřik naftou, existuje také postřík proti psům a kočkám, lépe dražší.

Mně hodně pomohl na několik měsíců postřik sprey- impregnace na stany.

Zdravím

Od: lui*
Datum: 08.12.11 22:40

No a co se tam párkrát postavit, naprosto viditelně s foťákem, a fotit každého psa i s majitelem který nechá svého psa značit. Když se bude majitel ptát proč ho fotíte, tak mu můžete říci, že chystáte stížnost a sbíráte podklady.

doplněno 08.12.11 22:42:

No kdyby Vaše přítomnost zabrala, tak tam nainstalovat nějakou imitaci kamery.

Datum: 09.12.11 07:37

Vidím, že neznáte místní obyvatele. I kdybyste tam stál s celým filmovým štábem, nikdo se Vás na nic ptát nebude. Nanejvýš Vám preventivně rozbijou ústa.

doplněno 09.12.11 07:40:

Kameru (nikoliv imitaci) namontovanou u vchodu do krámu na rohu (3m vysoko) kdosi ukradl během 2 dnů a bylo mu jedno, že ho při tom natáčí.

doplněno 09.12.11 08:01:

Ještě doplním: těch pejskařů tam denně projdou desítky, možná i přez stovku. Těžko můžu každého fotit a oslovovat.

Datum: 09.12.11 07:48

Já vím, že vypadám jako nevděčník, kterému není žádná rada dobrá. Ale já tuhle otázku položil právě proto, že běžná opatření selhávají a já už si fakt nevím rady. To, co by se dalo použít na soukromém pozemku, na větším prostranství, nebo v malém městě, kde se všichni znají, je nepoužitelné v úzkém prostoru velkoměstské ulice, kde neznáte pomalu ani vlastního souseda.

Od: skokycz*
Datum: 10.12.11 17:17

váš problém je zapeklitý a není snadného řešení... já osobně bych nainstaloval zamaskovanou kameru a záznam se všemi močícími psy i jejich páníčky zaznamenané na kameře potom odevzdal na policii pro poškozování cizí věci s žalobou na náhradu škody... nad vchod umístit značku, že prostor vchodu je monitorován ...

Datum: 10.12.11 23:15

Položil bych tam otráveného buřta:))

Od: viky®
Datum: 11.12.11 02:15

Otráveného buřta, pro koho? *zed* Pes neví, že tam nesmí dělat značky! *zed*#ffff00">#ff0000">Pániček buřta nesní! *cert*

doplněno 11.12.11 02:18:

#ffff00">Bylo by to nespravedlivé, odnesl by to nevinný!

Datum: 11.12.11 15:47

Pozorný páníček pejska za vodítko od buřta odtáhne, takže se tam pes nevymočí!

Od: lui*
Datum: 11.12.11 16:53

No jo. A co tam dát nápis: Pozor položena otrávená návnada. A vysypat tam rejži obarvenou potravinářským barvivem. To by bylo tóčo. Ale pejskaři by si dali potom možná pozor. *smich*.

Datum: 11.12.11 08:21

...a každých 10 minut dalšího.

Datum: 11.12.11 10:49

Já to vyřešil jednoduše.

Stačí polít místo kolem domu benzinem. Za chvilku se vůně benzinu ztratí a skoro rok je pokoj.

Datum: 11.12.11 12:27

To by možná stálo za pokus. A doufat, že než se benzín odpaří, tam nikdo nehodí vajgla. Je to na veřejné ulici. Pak by se tomu místu asi vyhýbali nejen psi.

Datum: 19.06.15 12:50

Našemu známému proniká zápach moči přes roh domu do pokoje. Cokoli nastříkal na roh domu, to smyl déšť. U domu má jen asfaltový chodník, není tam trávník, keř, strom, patník, ani lampa či zábradlí, na což by mohli psi čůrat. Napsal žádost na úřad, aby mu tam dali cokoliv na čůrání pro psy. Když ho úředníci ignorovali, tak se na ně tzv. vykašlal, koupil si patník kdesi ve stavebninách typu Bauhaus, Hornbach a zabudoval jej do chodníku naproti rohu svého činžáku. Na roh domu přišrouboval a přilepil extra pevným lepidlem ceduli s přibližně tímto textem : "Žádáme páníčky, aby své psí miláčky nenechali čůrat na náš dům. Naproti mají čůrací patník. Prostor je monitorován kamerami pro informaci na PČR a ÚMČ (OÚ). Roh je ošetřován chemikáliemi nezdravými pro psy i občany."

Datum: 28.06.15 17:57

Nejlépe o pázdninách, kdy je ve městech nejméně občanů, zapusťte do asfaltu (asfalt lze rozříznout flexou s nejlevnějším diamantovým kotoučem, což máme vyzkoušeno, ev. nějakým sbíjecím kladivem či možná jde prorazit velkým majzlíkem) na kraji chodníku u bílé čáry nebo na ni, u té pneumatiky, jak ji vidím na vaší fotce, tzv. čůrací totém, popř. patník, sloupek s nápisem : "Na čůrání pro psy". Na dřevěnou kládu, starý trám ze střechy apod., jako indiáni na totém, vypálit schematicky (ikonku) psa. Lidi budou potěšeni dobrým nápadem a psi ještě víc. Potřebují nejlépe přírodní útvar na močení. Sloupky kovové i plastové prodávají ve stavebninách v supermarketech apod. Nebo lze zasadit malý stromek (hlavně s kmínkem, tj. asi lepší než keř, vykutejte někde v neudržovaném pralese), na ten psi také rádi močí. Četli jsme na IN, že se lidé už ani neptají úřadů, neboť úředníci neví, jak to řešit. Můžete jim ale poradit : zabudování plastových bezúdržbových sloupků po okraji chodníků, jako jsou (ale kovové) např. u sv. Václava na Václaváku v Praze.

Datum: 01.07.15 08:06

Zajímavý nápad. Stačí k tomu akorát povolení místního úřadu, hasičů, hygieniků, dopravního odboru, odboru životního prostředí, energetiků, vodáren, plynáren, UPC (kabelovka)... a co já vím, koho ještě. A pak pravděpodobně trvale platit za zábor veřejného prostranství. Zřejmě jste nikdy nežádal o zásah do veřejného chodníku ve větším městě. Vy si to představujete jak Hurvínek válku. Nehledě na to, že by tam ten sloupek vydržel asi tak 2 dny, než by ho srovnalo se zemí některé parkující auto a jeho majitel by po mně chtěl náhradu škody.

doplněno 01.07.15 08:14:

A stromek uprostřed žižkoského, 3 m širokého chodníku *sok*? To si snad vážně děláte srandu! Nevěřte, že úředníci nevědí, jak to řešit. Vědí to moc dobře. A jsou za to pokuty v řádu desetitisíců (a samozřejmě uvedení do původního stavu).

Od: vaha
Datum: 29.06.15 09:50

Zkuste dát ceduli.Pejskaři choďte se svým psem chcát na svůj dům.Něco podobného jsem viděl před lety v Českých Budějovicích,jednalo se tehdy o kálení na chodník,.údajně to fungovalo.Škoda že nemohu najít foto.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.