Primární a sekundární přívod vzduchu

Od: Datum: 30.11.12 12:00 odpovědí: 6 změna: 30.11.12 17:18

Chci se zeptat co znamenají tyto dva pojmy: PRIMÁRNÍ a SEKUNDÁRNÍ přívod vzduchu. V radách jak správně topit se stále zdůrazňují tyto dvě věci, ale nikde jsem nenašel co se tím myslí? Přívod PRIMÁRNÍHO vzduchu - to znamená pootevření spodních dvířek (těch kde je popelník), nebo snad klapky do komína?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.12 12:31

Dobrý den ,primární,sekundární ,terciální vzduch je laicky řečeno první ,druhý a třeti vzduch dle důležitosti.

Primární vzduch je hlavní přívod vuduchu do kotle.Nachází se na spodních dvířkách.Sekundér je na horních přikládacích dvířkách.Samozřejmě záleží na tom jaký máte kotel.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.11.12 12:37

Děkuji za radu, mám asi 20 let starý Dakon U 20 a ten má regulaci na spodních dvířkách jak píšete a pak po bokách kotle jsou z obou stran taková kulatá okénka zakrytá plíškem, která se dají pootevřít - to je ten sekundární přívod vzduchu?

doplněno 30.11.12 12:39:

Do tohoto kotle se přikládá shora, takže tam žádné okénko na přívod vzduchu není.*nevi*

Datum: 30.11.12 12:54

Nevím jak vypadá ,ale ty dva otvory po stranách kotle by měl být terciální vzduch,který umožňuje lepší spalování.

Datum: 30.11.12 13:12

Tak jsem Vás asi přivedl v omyl.Pročtěte si toto: https://www.poradte.cz/domacn…13483-kotel-dakon-vzduch.html

Oni to asi Dakony mají každej jinak.*ee*

Datum: 30.11.12 17:18

Děkuju, za vyhledání vyčerpávajících rad. Přečetl jsem toho za poslední dobu hodně a abych řekl pravdu, tak se názory na správný průběh topení hodně liší. Jeden topí neustále s komínovou klapkou otevřenou, jiný pravý opak, je to věda*nevi*. Ale jsem rád za odpovědi.

Datum: 30.11.12 15:01

V příspěvku dle odkazu je to řečeno správně v poslední odpovědi.Při hoření hlavně uhlí se vytváří řada plynných produktů,které najednou na roštu neshoří.Proto se přidává vzduch v horních částech topeniště.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.