Jak opravit díru v blatníku

Od: Datum: 24.04.16 20:10 odpovědí: 15 změna: 27.04.16 20:52

Dobrý den,

jelikož již má starší auto, objevila se mi díra v dolní části blatníku u prahu, nemám svářečku, ale díru bych si rád zadělal.

Neporadil by mi někdo jak to udělat? Když bych použil kit, tak přeci propadne nebo by to šlo nějak udělat?

Děkuji, příkládám fotku

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.16 20:12

Vyněnit celý díl, další varianta-odrbat na čistý plecha a následně "vyvařit"nýtovacími kleštěmi nebo přeplátovat skelnou tkaninou a zalaminovat nebo jen vyvařit kouskem ipy.

doplněno 24.04.16 20:40:

Ovšem ještě zkušenější rádce a opravář Majo neporadí vůbec nic.*plac*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.04.16 20:29

nic jiného než zkušený rádce a opravář diesel neporadím dokonalé*smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: linkollin
Datum: 24.04.16 20:40

Co strčit dovnitř, abych to pak mohl zatmelit?

Děkuji

Datum: 24.04.16 20:44

Když jsem spravoval práh u Š100, stříknul jsem dovnitř trošku montážní pěny. Ale opravdu trošku. Pěna je schopná chatrnější blatník roztrhnout.

Od: jmlc®
Datum: 24.04.16 20:44

mrkněte se na https://www.poradte.cz/auto-m…8-jak-opravit-tento-prah.html

jinak co se týče opravy- pro sebe u auta na dojetí stačí ta hnusná forma pěny nebo perlinky, ale na prodej bych se styděl takto improvizovat...

doplněno 27.04.16 20:40:

já kupoval od kámoše 1dcl barvy dle TP na můj vůz vč. tužidla (nebo jak se to jmenuje) za 100,-

Datum: 24.04.16 23:40

Budu se opakovat... po zednicku, nacpat tam sádru s perlinkou, pokud jste ovšem fajnšmekr detailista perfekcionista, tak s kusem kovové rabicky coby armaturou. PUR pěna nic moc, potměšilý technik na STK to může bez námahy propíchnout např. šroubovákem, v rámci sondáže zvolené výplně...

Od: asd1
Datum: 25.04.16 09:13

Správně buď nový díl, nebo vyřezat všechno shnilé, vyvařit nový plech a povrchová úprava.

Sádrování a podobné retuše nejsou oprava ale jen zamaskování.

Datum: 25.04.16 12:42

no jak,kit barva a lak ve spreji a za cca 400kč opraveno:) měl sem díru stejný velikosti v garáži sem uříznul kousek lina aby to právě nepropadávalo,kit zaschnul po asi 5ti minutách a mohl sem kitovat,mám starší auto a na kosmetiku nehledím i kdyby to bylo na chvilku,mám klid,protože pozor,narazíte na policjta blbce a za takovou díru můžou už hned sebrat malí techničák

Datum: 26.04.16 22:05

Díky, jak jste to ale dělal s tím linem? Já ho do té díry nedám, nebo je potřeba ho lehce opřít a zakýtovat? A poté už jen kýtovat?

Od: jenda2
Datum: 26.04.16 20:30

Opravovat rezavý plech je pro někoho zábava, jinak naprostý nesmysl. Jedině nový blatník. Vyrábět tvarové hrany z kusu plechu je fantasmagorie.

Od: hukot
Datum: 27.04.16 11:34
vyvařit, zakitovat, přelakovat

Od: lk
Datum: 27.04.16 11:36
jestli to ma smysl tak jedine normalni reseni je vymenit blatnik

Od: fik
Datum: 27.04.16 14:04

Připojím se k radě ostatních,tohle buď si s tím pohrát a pokud to není nikde jinde zhnilý tak vyřezat kousky plechu a vyvařit,potom kit,plnič,lak-když nemáš svářečku tak to se ti s tím nikdo babrat nebude,nebo bude ale nechá si to pěkně zaplatit

Koupit nový blatník,ze spoda jej důkladně zatřít tlumexem,z vrchu olakovat a máš na hodně dlouho pokoj. Když to dáš stříknout v lakovně tak je to 2 tisíce a je to fakt profesionální výsledek že to od zbytku auta nepoznáš. Já jsem si lakoval něco i sám,pistole za 300 z hobby marketu,lak ti namíchají v každých barvách lakách kde mají spektrometr a někde si půjčit kompresor to by taky nemusel být problém. Výsledek taky supet,sice to bylo trošku hrubější než z lakovny,ale když jsem to vzal 2000 smirkem pod vodou a následne rozleštil leštičkou,bylo to stejný jako z lakovny,normálně krásně lesklý,stejný odstín a drží to po 4 letech krásně pořád

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.04.16 20:33

Zajímavý Na kolik výjde takový 1dcl barvy namíchat?

Od: fik
Datum: 27.04.16 20:52

Deci kolem 100 korun,ale radši bych si dal namíchat tak dvě decky,pokud to budeš dělat poprvní,můžeš to prvně pokazit,nebo něco stříkneš mimo aby jsi si nastavil pistoli a nemuselo by ti to vyjít. Dát jednu vrstvu plniče,přbrousit pod vodou 1500 smirkem,pak stříknout vrchní-lepší jsou dvě vrsty.

K tomu ti daj tužidlo a ředidlo a před aplikací musíš ten lak namíchat podle předepsaného poměru.

Za materiál na lakování by jsi se mohl dostat takpřes 500,musíš se rozmyslet jestli by ti to stálo za to nebo dát 1500-2000 a mít to nalakovaný na jistotu a jestli se na to cítíš,já jsem taky neměl žádný lakýrnický vzdělání a musel jsem se to naučit metodou pokus omyl a podle rad na internetu.

Taky si kup pixlu tlumexu a pixslu autosealu(pružný tmel),tlumexem vypatlej spodek blatníku a autosealem musíš ten blatník podmáznout ve spojích při nasazování,aby to těsnilo,potom ještě přetřít spáry.

Práce je to fest ale pokud to uděláš dobře,máš od toho na hodně roků pokoj

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.