Odhlášení vozíku

Od: Datum: 12.12.15 11:55 odpovědí: 21 změna: 26.12.15 00:54

Prodal jsem přívěsný vozík za OA jaké budu potřebovat doklady na dopravním úřadě?, musím tam odevzdat i kupní smlouvu?

Máme problém (říká kupující), že mu nikdo neudělá evidenční kontrolu, že nemůže projít, a nebo se vymlouvá a je tudíž problém vozík vůbec přepsat, resp. já se na kupujícího odhlásit, vůbec nevím co stím..

Koik by stála lividace toho vozíku a nebo dát do depozita?

Aktuální situace je taková: na základě kupní smlouvy je vlastík on, vozík ma doma i SPZ, on říká, že neleze udělat evidenční kontrolu, že neprojde, TK to má cca před rokem, jde jen o evidenčku. Já mám doma velký, malý TP, pojistku, ale je problém donest list DEKRA o ev.kontrole, který dopraváci potřebují.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.15 12:59

A důvod udává jaký? Vždyt na EK kontrolují akorát čísla a jestli nebyl loni na STK problém tak kde je teď?Upadl štítek? I ten se dá sehnat.Já bych zrušil KS a prodal někomu serióznímu-třeba mě*smich* opravdu bych koupil odkuď jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatel
Datum: 14.12.15 21:02

Důvod udává, že neudělá evidenčku kvůli zvýšeným bočnicím, čísla-štítek i barva, kdy se do tp zapisovala i změna v barvě (kolem 50,-) je zprávně, ale přesto říká, že to neudělá, no podle mě je lenošnej si vozík trochu upravit, ale to on né. Já sem třeba při koupi evidenčkou prošel bez problému, ale možná se pravidla trochu zpřísnily. Koupit můžete, vozík má ale on doma někde na vysočině, já mám značku, maly, velký tp a pořád funkční zel.kartu, předplacené pojištění na rok dopředu, vozík je jinak pojízdný. Koupě vozíku od něj, já dodám značky, TP samozřejmě zdarma, on něco bude chtít když už zato zaplatil, dá se asi vyjednat slušnější cena. je to sportjacht malinkej vozík a prodejní mc dle KS á 3000,-. Jsem z JM poblíž jihomoravské metropole.

Od: mzxy*
Datum: 12.12.15 18:32

Když máte velký a malý TP doma v šuplíku, tak logicky nelze udělat evidenční kontrolu, protože evidenční kontrola znamená mimo jiné zkontrolovat, zda provedení vozíku odpovídá tomu, co je napsáno ve velkém TP...

Bez velkého a malého TP vozík ani nevpustí na linku STK, protože to zákon neumožňuje

Kupující má proto pravdu, nidko mu neudělá evidenčku. Můžete za to sám,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatel
Datum: 14.12.15 21:06

Ano to je pravda, tenkrát jsme si to přeposílali a dekru tenkrát měl ale poslal mi to poštou později a už jsem na něc nestihl udělat přepis, když dopravní inspekt. chce doklad o evidenčce do urč.data a podruhé se vymlouvá, že evidenč. i s papíry neudělá, jakoby už asi nemá sílu stím někam jet. (stk/me).

Datum: 12.12.15 20:34
avatar

Buď jste měl dát kupujícímu doklady zároveň s vozíkem při podpisu kupní smlouvy nebo jste měl udělat Evidenční prohlídku vy sám na jméno kupujícího. Takhle to je patová situace, ale z vaší strany, kupující se může snažit jak chce a s problémem nehne, protože Evidenční prohlídku mu bez dokladů neudělají.
Řešení?
1) vypůjčte si vozík od novího majitele, udělejte s ním Evidenční prohlídku (na jméno nového majitele) a pak vozík na něj odhlašte - on si ho dohlásí na sebe a je hotovo
2) dejte doklady novému majiteli a a vozík si odhlašte na nového majitele, on si ho udělá EP a vozík si dohlásí na sebe
Nic mezi tím není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatel
Datum: 14.12.15 21:14

Ano měl, bylo to nějak na rychlo, zdálo se to jednoduché, rychlé, pohodlné. Ten vozík jsem tenkrát prodal a zamýšlel jsem koupit větší, což se mi i během týdne (myšlenka, plán, realizace až po prodej) povedlo, zaměnil jsem malý za velký (fyzicky). U druhého vozíku to přesně takto probíhalo, pán z Brna mě vzal na inspekt. měl tam známou, tak to bylo do deseti minut, hned maly TP vse ok.

A kdybch na něj udělal e.kontrolu, to bych ale zase od něj potřeboval plnou moc, když se předkládá i občanka. Sním není pořízení furt někde cestuje.

Datum: 12.12.15 21:06
avatar

jak píší přede mou-bez dokladů opravdu EvK NIKDO NIKDY neudělá!takže doporučuji abyste se spolu domluvili-on vzal vozejk a dojel za Vámi,vy dokldy a spúolečně na STK-uděláte evidenčku ,na jm.kupujícího,pak společně na úřad a společně dát žádost o změnu-předkládá se -protkol o EvK na jm.kupce,TP a ORV možná ještě osobní doklady skrz identifikaci žadatelů+ peníze na spr.popl..Nebo se musíte domluvit-vy dáte doklady a ověřenou PM a ostatní udělá kupec nebo on dá vozík ov.PM Vám vy uděláte změnu a vše předáte kupci.nebo oba najměte další osobu ta dostane vaše PM + ostatní a provede změny za Vás oba.NEJLEPŠÍ je oba vše společně!

PS KS nikoho nezajímá!ta může být ústní!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatel
Datum: 14.12.15 21:16

Kdyby sním byla domluva, tak ano. Sám jsem mu navrhoval at prijede, at to konecně vyřešíme, ale furt se neco jen popotahuje a není s pánem domluva.

Od: buss
Datum: 12.12.15 22:37

No tak udělejte EK. Proč si nezjistíte postup než konáte? Jaké doklady je nutné předkládat najdete v zákonu. Na problémek jste si zadělal sám, řešte.


doplněno 14.12.15 21:49:

Odstupte od smlouvy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cekatel
Datum: 14.12.15 21:19

No ano, pro příště.

Od: cekatel
Datum: 14.12.15 21:26

Je také možné se domluvit za určitých podmínek, tak, že by se vozík ekologicky zlikvidoval a trvale vyřadit z evidence, když bych to zajistil nemá vtom problém, jen je podmínka, že si chce vozík nechat na pole za malotraktor.

Je nějaká možnost, že mi nějaký ekodvůr vystaví doklad o ekologické likvidaci, když vozík ale nedodám fyzicky? Je to malý vozík, fyzický váží dle TP snad 120kg, kolik bych zaplatil? a jde to takto?

Od: mzxy*
Datum: 14.12.15 21:35

u přípojného vozidla zákon nevyžaduje ekolikvdaci

stačí doklad potvrzující zničení, teoreticky by měl stačit i "doklad" od hasičů že byl vzík v rámci železné soboty zničen - předán ke zpracování sběrně

připravuje se novela zákona která opět umožní zapsat zánik vozíku jen na základě holé žádosti, bez nutnosti dokládat potvrzení

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatel
Datum: 15.12.15 21:01

Tak se skusím optat, u jednoho jsem nepochodil, že už to prý nejde, ale tak se uvidí a zkusím to jindy popř.se domluvit na vrakovišti.

Datum: 15.12.15 21:15
avatar

Kuwa,tak tam zajeďte ,"seberte"mu vozík a udělejte EvK a zahajte zápsání změny sám (viz odkaz p.Mzxy zde: https://www.poradte.cz/auto-m…-odhlasit-vuz-bez-papiru.html ) nebo z něj odstrante identifikátor a RZ .Na základě štítku-identifikátoru Vám snad dají doklad o likvidaci a pak trvale vyřadte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatel
Datum: 16.12.15 22:51

Ano jedině tak. Jen se raději přikláním (pokud to půjde) vozík raději zlikvidovat. Díky všem za rady.

Datum: 16.12.15 06:43
avatar

cekateli..

u jednoho jsem nepochodil..

u koho?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatel
Datum: 25.12.15 11:55

Tak už je vše vyřízené a vozík je trvale vyřazen z evidence. Zavolal jsem na dopravní inspektorát, tam mě řekli, že se vozík ekologicky likvidovat nemusí, jen jsem napsal do žádosti prohlášení o tom, že jsem vozík zavez na vrakoviště, do velkého TP se zapsal zánik a byl prostřihnut, na základě toho jsem mohl konečně zrušit pojistku.*modla*.

 

Od: mzxy*
Datum: 25.12.15 16:09

zajímavé, protže doklad potvrzující zničení nelze podle zákona nahradit čestným prohlášením, ale pokud to vyřadil dopravní inspektorát Policie ČR, který pode zákona není věcně příslušný řešit podobné žádosti, je vše ok, až na to, že toto rozhodnutí je podle zákona NICOTNÉ...nebudu vysvětlovat obsah pojmu nicotnost podle zákona č.500/2004 Sb., v každém případě Vaše informace jen dokládá skutečnost, že složité zákony z dílny paan Stanjury které nejsou pro lidi v některých městech ČR neplatí...

Pan Ťok se snaží prosadit změnu zákona o registraci vozidel, podle které by se dal jakýkoliv evidenční úkon až na pár výjimek provést kdekoliv...

Pak by se mohlo stát, a také se stane, že podobné město, kde si zákonnou úpravu naharazují vlastními psotupy a selským rozuemm mohl ostát cílem regisuzarčníé turistiky, přestane stíhat náppry žadatelů o evidenční úkony, které jinde s odpůvpdněním na právní úpravu nebude možné provést...

Klidně zlegalizovat kradené nebo 5 let sešrotované auto, nechat "nabouchat" na rám nebo "přepsat" v platných dokladech VIN- ko atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatel
Datum: 25.12.15 16:30

Ano to asi ne, ale žádný doklad potvrzující zničení nebyl vůbec potřeba, u vozíku je to asi jiné, každopádně jsem rád, že to takhle šlo. Na druhou stranu je pro někoho blbé, že se vozík v evidenci neudržel, podle mě se dal pěkně zpravit a e.kontr. by zvládl pak na jeďničku. Kdybych věděl co to bude za obštrukce, tak vozík pěkně vylepším a prodám jinde, ale na kdyby se nehraje, byla ho škoda sportjachta... zbohem ádyýeé *haha*.

Datum: 25.12.15 18:53
avatar

Jen tak ,mimo soutěž-co budete dělat až Vám přijde soudní obsílka nebo policisté a začnou vyšetřiövat ten vozík ,pže nový majitel na Vás podá TO za to že jste mu vyřadil z evidence jeho vozík a bude požadovat náhradu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cekatel
Datum: 26.12.15 00:54

Neměl by, sám to tak chtěl po domluvě a když to tak chtěl a bylo zřejmé, že se tak dvě strany domluvily, tak bych neměl čekat žádné překvapení.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.