Výjezd z parkoviště x přednost zprava

Od: Datum: 27.06.15 19:20 odpovědí: 9 změna: 28.06.15 15:40

ahoj, mám takový menší problém - zrovna mám tak 5. jízdu v autoškole, ale dělá mi problém a nevím jak to nějak chytře poznat z dálky

když jedu po hlavní, tak vidím z dálky před křižovatkou ten žlutý kosočtverec, nebo vidím značku zákazu zabočení a vím, že zprava je jednosměrka a tudiž nic vyjet jen tak nemůže, ale jak poznám že zprava je parkoviště bez toho, aniž bych musel témř zastavit a dívat se na značku vpravo, azbytečně všechny zdržovat, když tam je parkoviště a žádná přednsot zprava.

díky moc všem za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar
Datum: 27.06.15 19:56

Ty mas znacku "hlavni silnice", tak ti muze byt jedno, co je vpravo - jestli jednosmerka nebo vyjezd z parkoviste. Ty jedes a mas prednost.

doplněno 27.06.15 20:01:

Nebo ti jde o to, jak poznas krizovatku bez znacek od mista, kde sen pripojuje vedlejsi komunikace?

Ohodnoceno: 0x

Od: gondik
Datum: 27.06.15 19:58

omlouvám se za nepřesnou formualci otázky, jak snando poznat vyjezd z prakoviste z dalky, se jedná o klasickou neoznacenou krizovatku.

Datum: 27.06.15 20:22

Nebál bych se říci,že výjezdy z parkingů od snad všech obchodůj e značeno trojúhelníkem (dej přednost v jízdě).Alespoň u nás (JH) to je tak řešeno,v PV také navíc několik je řešeno výjezdem na kruháč kde je přednost jasně stanovena.

Datum: 27.06.15 20:51

Vyjezd sice ma trojuhelnik, ale ten clovek na "hlavni" silnici nemusi videt a muze ta "krizovatka" pro nej vypadat jako krizovatka bez znacek, protoze on zadnou znacku nema.

Zajimavy dotaz. Zakon to podle me nijak neresi (paragraf 22 a 23).

V praxi bych rekl, ze jestli mohou vzniknout pochyby o tom, jestli to je krizovatka bez znacek nebo vjezd na komunikaci, tak se tam daji znacky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.06.15 21:02

Výjezd z parkoviště od vedlejší silnice poznáš tak, že je na silnici namalovaná čára. Když vidíš plnou čáru, která protíná odbočku, není to křižovatka. Bohužel spousta parkovišť takovou čáru nemá. A pak by mělo platit pravidlo pravé ruky, leda by se ti povedlo zahlédnout značku trojúhelníku pro dání přednosti v jízdě.

Nicméně řidiči vyjíždějící z parkoviště jedou pomalu a čekají, že jim nezastavíš, takže bych se nebál srážky, maximálně tě protroubí. Na druhou stranu je dobré sundat nohu z plynu a dát ji do pohotovosti k brzdě.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.06.15 21:08

Tento typ dotazu je na poradne casty a pokazde se u toho lidi pohadaji, protoze to casto neni jednoznacne.

Zalezi totiz na tom, jestli ta odbocka na parkoviste je vedena jako vedlejsi pozemni komunikace (pak ja to krizovatka) nebo vjezd z vedlejsi komunikace (a pak to krizovatka neni). Co to je, vi jen na mistnim odboru dopravy, kde pro to i navrhli znacky.

Od: gondik
Datum: 27.06.15 21:12

Hezký večer,

omlouvám se v předešlých dotazech za chyby a překlepy. Otázku jste ale pochopili správně - šlo mi o to jak poznám, kde mám dát přednost zprava a kde je výjezd například z parkoviště apod. .

Vždy když vidím neznačenou křižovatku, tak zpomaluji a hlídám si směr po pravé ruce, ale instruktor mě často utře s tím, že to je jenom výjezd nějaký, jenže dělám autoškolu v jiném městě a tak to tam neznám. Takže mi šlo o to, zda je nějaký snadný způsob (viz zde napsaná čára), jak poznám, zda opravdu budu dávat přednost zprava nebo ne. .

Děkuji všem za odpovědi.

Od: sebrle
Datum: 27.06.15 21:30

Je zbytečné řešit zákon,nebo vodorovné značení,páč zákony dodržuje tak 60% a značky,škoda mluvit. Já to řeším tak,že pokud si nejsu jist(značka není vidět-rostlinstvo),neznám místo,tak zpomalím a čučím a ostatní ať si políbí,inteligent pochopí,debil troubí. Jinak z dálky poznám co je to za značku(dej přednost v jízdě),nebo křižovatku,je to už v citu. Hodně štěstí v autoškole a pevné nervy.

Datum: 28.06.15 15:40

Komisaři při závěrečných jízdách bude naprosto lhostejné, jak se v provozu chováte vy nebo ti ostatní. Podobný problém se zde řešil zcela nedávno : https://www.poradte.cz/auto-m…-zde-pravidlo-prave-ruky.html a vlastně jsme se také ničemu nedobrali. Nejlépe je zeptat se přímo instruktora. Myslím, že podobný problém je i u našeho nákupního centra, kde není značena hlavní (tedy jsem povinnen se řídit předností zprava), ale na pravém vjezdu od autoservisu a pumpy je značka "Dej přednost v jízdě."

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.