Ma cenu kupovat v AAA auto?

Od: Datum: 11.05.15 18:52 odpovědí: 39 změna: 29.12.15 21:00
Zdravím,
Rozhodl jsem se pro koupi nového auta a tak nějak objizdim různé bazary. Vzhledem k tomu ze AAA auto ma doopravdy nejvíce aut tak mi dokážou nejlépe najít auto dle mých představ...byl jsem se tam v nedeli podívat a hned se me ujmul jeden pan. Jasné šlo vidět ze mi chce cokoliv prodat. Ale když vynechán to ze ti prodávající jsou vyderaci a tlaci na vas co to jde. Tak by me zajímalo jestli se tam da bez problémů koupit nějaké zanovni auto. Da se věřit u skodovek z roku 2008 a novějších servisním knizkam? A je celkové tento bazar predrazeny nebo vice méně je to stejne jako vsude? A taky da se z nich vydolovat nějaká sleva? Budu rad za zkušenosti a názory :) případně ma někdo zkušenost s auto ESA? Tam se mi vybíralo příjemnější ale řekli mi ze škodovky maji většinou v Praze a to je pak těžké, protože se rychle prodávají.
Případně je někde v okolí Ostravy nějaký velký bazar se skodovkama? :)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 11.05.15 19:01
avatar

Ostravsko má plno bazarů... Bych řekl, že díky nezaměstnanosti snad každý pátý začal podnikat v autobazarech... Větší je třeba tady: http://www.autohity.cz/skoda/octavia/?palivo=&rok=&dph=

Bazar AAA a ESA jsou vlastně na stejno - stejná filozofie, stejné metody... ESA jsou první certifikovaný prodejce, který má na každý vůz provedenu kontrolu u CEBIA. Ale když prodává vůz, tuto kontrolu naúčtuje k ceně. Bez ohledu, že může být výsledek i negativní...

S AAA bych nepočítal s tím, že co mají na internetu, mají i fyzicky... Domluvíte rezervaci, přijedete na místo - "zrovna jsme to prodali, omlouváme se,... kupte si toto... dáme vám slevu..."

Jenže cena vozu 140tis kč u jiného bazaru může být s ohledem na stav vozu klidně 110...

Psal jsem stokráte - ve špatném bazaru můžete koupit dobré auto, v dobrém bazaru špatný kus. Musíte pořádně hledat a šťourat... A hlavně striktně požadovat technický průkaz před podpisem smlouvy!

http://kontrolatachometru.cz/

doplněno 11.05.15 19:17:

No já bych netvrdil, že by aaa falšovali knížky a stáčely tachometr - to je nařčení z podvodného jednání. Ale na druhou stranu vím o bývalém kolegovi, že prodal do AAA svůj vůz FORD mondeo, které nechtěl opravovat. Neměl nic, jen omleté ze 3 stran, neuměle opravované /svépomocí/ auto s najetými km nad 220tis.

Za 14 dnů byl vůz v nabídce - servisní knížka, první majitel v ČR, nebouráno, najeto 150tis. Nemůžu ale ničím doložit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.15 19:01
Ahoj
Tachometr stoči a servisní knižky se dají padělat ani to není trestný tady davem si bacha na vraky u Aaa auto já mám 21 let staré escorta a není shnily a jezdí to vém si sebou vlastního mechanika
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.15 19:18
avatar

Držel bych se poslední věty co písnul Jmlc!

Především důkladně prozkoumat dané auto a to bez ohledu na název bazaru-zda-li Áčka ,či Esa nebo Davocar,Andy nebo nějaký noname v okresním městě!Nejsem ani odpůrce a ani příznivce áček či jiného AB!Vždy jsem kupoval od soukromé osoby a taky jsem naletěl!Poslední auto -Citroen Xantia-jsem kupoval od klubmena daného modelu,který šel do XM!osobní rada-od fandy značky či modelu,který šel do novějšího nebo pkd nejste technický typ a autům nerozumíte,tak s sebou vzít dobrého známého mechanika,který se v dané značce vyzná!

Ale ani pak není vše zárukou 100% dobré koupě!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.05.15 19:28
avatar

Syn u AAA asi rok dělal.Nikdy by si tam auto nekoupil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.15 19:31
avatar

kokos,

věřit musíte jen sám sobě, nebo svému mechanikovi, který vozidlům rozumí.

Nespěchat!

Prodejce v bazaru je placen, aby Vás ukecal na nákup vozu.

Já jel velice nerad dálku z Jaroměře až do Olomouce, ale nakonec se to vyplatilo. Koupil jsem velice dobře, jako většina jiných.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 11.05.15 19:57

Mohu posloužit zkušenosti s prodejem v AAA. v.r.2001 jsem si koupil nové auto a staré jsem chtěl prodat. Nejrychlejší mě přišly AAA. Nakonec jsem tam strávil 4 hodiny. Ukecávaní hrozné, psychický nátlak. Jak jsem si to cenil, tak to jsem dostal. Ale dojem pod psa. Je to továrna a slabší jedinci mohou i zkolabovat. Ale jak jinak si pořídíte ojeté auto? Moje prodejní cena byla tenkrát 90000 kč. Druhý den tam to auto stálo za 120000 kč. Otázka je za kolik ho pak prodali. Samozřejmě to nebudou dělat zadarmo.

doplněno 11.05.15 20:01:

A tachometr nestočili, udali fakt to co jsem najel

doplněno 11.05.15 20:07:

Ještě jestli mohu dodat úvahu, tak si myslím, že prodej ojetých aut spíše ovlivňují jejich kupující než prodejci.

Prostě asi chtějí lepší auto, než na které mají, a tím se tvoří živná půda pro ty různé podvodníky. Kdyby jsme si každý kupoval takové auto, na které máme, tak by tento problém zcela jistě odpadl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.15 20:03

Dobrý den,

pokud chcete auto ve slušném stavu, vezměte svého mechanika. AAA inzeruje super auta, která mají ovšem jen na internetu. Když přijdete na místo, následují výmluvy a auto, které inzerují je údajně na druhém konci republiky a nabízí vám jiné. U některých aut garantují stav tachometru ve smlouvě, pokud dodatečně zjistíte rozpor, lze od smlouvy odstoupit. Pozor na nákup na úvěr, hrozí skryté poplatky za sjednání + neskutečně přeplatíte. Pokud si auto vyberete, trvejte na jasném vyznačení všech vad ve smlouvě. Nepodepisujte jejich formulář, kde je u prakticky všech součástí uvedeno - opotřebováno. V opačném případě nemáte šanci reklamovat nic. Tento papír vám dají podepsat až ve chvíli, kdy kdy jste unaven a odkecán. Pokud při zkušební jízdě zjistíte třeba nutnou výměnu ložiska, chtějte výměnu, či slevu potvrzenou ve smlouvě, jinak naslibují a pak se vám vysmějí.Pozor na údajně výhodné pojištění, které je zadarmo. Pokud jej nechcete, zaplatíte sice za auto stejnou cenu, jako s pojištěním, ovšem toto pojištění při případné nehodě snižuje hodnotu auta. Navíc pomalu nic nekryje. My kupovali s mechanikem, po 14cti dnech odešlo servo. Společnost neuznává skrytou vadu a nehodlá věc řešit. Proto zvažuji soudní spor na základě znaleckého posudku.Už máme opraveno, ale princip je princip. Obchodní zástupci mají evidentně skvělá školení obchodních dovedností a asertivity, i když jinak neumí napočítat na prstech do pěti. Ombudsman AAA auto uvedený na internetu je jen fiktivní osoba. Pokud by jste přes něj později chtěl něco řešit, neklapne to. za výše uvedených podmínek slušné auto máte šanci koupit. :)Každopádně pokud máte zájem o škodovku, možná je lepší ojettý roční vůz, předváděcí vůz, nebo škofin přímo od zdroje... Přeji hodně štěstí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kokos*
Datum: 11.05.15 23:48

Děkuji za odpověď. Dneska mi právě volali z AAA auto. Brali si totiž na mě kontakt v neděli jak jsem tam byl.

A že pro mě mají aute jaké jsem si představoval, ale je o 20tisíc dražší a v plzni. Že mám ráno přijet a ukážou mi fotky a blablabla...asi jsem se po vaších komentářích rozhodl AAA vynechat. Mám rád svůj klid při výběru auta a ne furt aby mi někdo něco tlačil.

Stejně jsem teď přišel, že údajně škodovky s 1.9 TDi v letech 2007-2008 měli problém s ojnicema. A já chci právě něco takového, takže nákup posouvám na později, než zjistím info :)

Datum: 12.05.15 09:17
avatar

Zdravím a přidám svou zkušenost. Do AAA jsem psala mail a ptala se,jestli auto, které se mi líbí je v Brně. Okamžitě volali, že je v Praze, ale přivezou mi ho, když složím zálohu v Brně. Tam to mám asi 70 km, tak se mi tam jet nechtělo, tak jsem řekla, že si to rozmyslím. Od té doby mi volali pořád a ptali se, kdy přijedu a že mají slevy atd... Shodou okolností syn chtěl taky koupit auto a v Brně tu zálohu, aby mu ho přivezli, složil - 2000. Řekli mu, že auto tam bude v neděli a zavolají. Doma si přečetl na faktuře od zálohy malinkým písmem, že si ji musí vyzvednout v neděli do 12 hod. jinak propadne. Tak tam v neděli jel, auto z Prahy nepřivezli, zálohu mu vrátili. No a já jsem si vybrala v Brně jiné auto na netu a že si ho přijedu omrknout. Když mi zase volali, tak jsem jim to řekla a oni prý, že mi ho přivezou z Ostravy. To jsem nechápala, když jsem ho viděla na netu v Brně. No tak to je taky jejich fígl, Pak jsem zjistila, že stejná auta píšou na pobočce v Brně, Ostravě, Praze... Nakonec jsem auto koupila v malém bazaru a uvidím, jak dlouho mi vydrží. Taky to není až tak, jak to vypadalo:(

Takže je to o štěstí a náhodě. Může se koupit dobré auto v AAA a taky můžete naletět v malém osvědčeném bazaru.

Hodně štěstí při vybírání:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 18:26
avatar

Čerstvou zkušenost s autoESA má pavelpek,jehož příspěvek se týká reklamace na vozidlo koupené v autoESA. Stejnou zkušenost můžeš učinit koupí auta v AAA..Předražené,nikdy nehavarované s kilometry stočenými až o polovinu,se smlouvou téměř vylučující reklamace,to je byznys praktikovaný v AAA.

Takže jdi směle do toho a vlákno žádající radu můžeš zde kdykoliv založit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 22:03

Proč z bazaru? Nákup od soukromé osoby je lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 22:08

No, nevím, ale když jsem chtěl do AAA prodat Patrola, tak ho prolezli dost důkladně a řekli, že je potřeba vyměnit čepy řízení, závěsy kol, teče jeden tlumič, že trochu teče turbo a ještě pár dalších "drobností" a že o to nemají zájem, pokud to neopravím, že se jim zkrátka nevyplatí se s případným kupcem dohadovat. Tak jsem to otočil do ESA a bez prohlídky vyplázli 130.000,-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.15 06:52
avatar

a kdo byl podle Vás serioznější? A pro koho?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.15 07:30

Podle mě ty AAA.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 13.05.15 08:23

To je jejich politika. Levne koupit, draze prodat. A aby kupni cenu srazili co nejvice, tak vam to prolezou komplet a najdou kdejakou odreninku. Jakmile by ale auto vzali, tak se na netu objevi jako standardni ojetina bez oprav.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 22:15
avatar

Ne, ne, ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.05.15 00:01

A proč ne? Není zákaznk pán co nese peníze? Je třeba se takto chovat! Když se necháte očurat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 13.05.15 07:48

Má to cenu, pro Johnyho Dennyho a další akcionáře této firmy

pro klienty nemá

Já bych objížděl bazary v Německu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frankovka
Datum: 28.09.15 22:36

Nemyslím si, že je to s německými bazary tak slavné. Malujete si je moc růžově. Slušné auto se dá vybrat i u nás a zrovna ty áčka mají tak širokou nabídku, že stojí se tam mrknout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.15 14:17
avatar

pár informací i tady, není to až tak staré a praktiky prodejců snad ještě vylepšené...na úkor zákazníka

https://www.poradte.cz/auto-m…599-aaaauto-jsou-zlodeji.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.15 15:36
avatar

Jelikoz jsem mel kontakt primo na pracovniky AAA tak jsem zjistil jednu vec. V AAA se da koupt slusne auto, ale ne slusne auto za dobrou cenu. Kdyz bylo auto treba o 20 - 40 000 levnejsi nez ostatni, tak po zavolani jsem zjistil ze je bourane na nosne casti, do vrtule a podobne. Takze oni vykoupi dobre auto treba za malo, ale nechaji si zamozrejme zaplatit plnou cenu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jas
Datum: 17.05.15 20:35

Ne nikdy jsem z nich byla na prášky ...Co se mi líbilo,nikdy nebylo v blízkosti,ale hodně daleko,nebo bylo prodané,i když se sotva objevilo na internetu, mafiánské chování slibování,nahrávání hovorů,nabízení nechtěného,reklamy,čas běžel a jen telefony řeči k ničemu, prostě stres.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nox*
Datum: 18.05.15 11:43

Osobně zkušenosti s těmito bazary nemám, ale ani bych si zde auto nekoupil. Určitě se zde dá najít slušné auto za neslušné peníze, ale chce to pečlivý výběr, počkat a hlavně někoho, kdo se opravdu vyzná, po ruce. I kamarád v AAA kupoval před několika lety asi 4 roky starou Octavii, do dnes jezdí bez problémů. Na druhé straně, známý se potřeboval rychle zbavit Felície a v ESA mu za ni dali asi 5000,-, navíc ho chtěli oškubat o další poplatky a auto nakonec prodali za 30000,- se zárukou podctivých kilometrů. (přestože byly prokázaně stočené) Sám jsem se byl občas po těchto bazarech dívat, nějaké ty kousky se tam určitě dají najít, sám bych to viděl jako poslední možnost, jak se zbavit auta, když je nikdo nebude chtít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 20.05.15 16:17
avatar

Známá má 5 měsíců auto z AAA,nedala si říct,když jsme jí říkali,ať tam neleze. Na autě se objevily 3 ,,skryté,, závady,zítra ho tam po domluvě veze na opravu. Mají na to ze zákona 30 dní,ale prý to zvládnou za 2 týdny,tak uvidíme. :--)) Já osobně a ani nikdo z naší rodiny by si tam auto nekoupil!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: therubiasca
Datum: 21.05.15 08:51

Já teda nevim, ale my máme Audinu z ESA už asi 3 roky a je to uplně v pohodě. Koupě probíhala, co si pamatuju, taky bez problémů. Přivezli nám ho z Brna do Prahy, a do teď šlape jako hodinky. Naopak náš známej kupoval auto přes inzerát a věřte, že takovou blbost by už nikdy neudělal... Prodal mu děsnou šunku. A to se nemáte ani kam odvolat a nikdo vám nic nezaručí. V autobazaru si můžete pozvat vlastního automechanika a máte nějaký záruky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peklon
Datum: 22.05.15 11:40

Mám Octavii ll z AAA a nemel jsem problém.Opsal jsem si VIN nechal prolustrovat,porádne prolezl,vse vyzkousel a pak jsem se rozhodl a koupil.Trochu me cpali do vyhodnych splatek,ze je auto levnejsi ale ve finale auto za270000kc by vyslo na 400000kc.A ta jejich zaruka na skryte vady 2roky je pojistka za cca 15000kc,kterou zaplatite a je v cene vozu.A dobra je poznamka na konci faktury,ze v cene vozu je zahrnuta sleva 15000kc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vaha
Datum: 23.05.15 11:34

Vše co píší o áčkách rádcové výše je pravda mám s nimi stejné zkušenosti proto Nedoporučuji! A sleva,na tu zapomeňte.Když jsem tam kupoval auto tak jsem s nimi dohodl slevu 5 tisíc.Byly tam závady.Pak jsem byl zavolán na sepsání smlouvy a slečna chtěla napsat do smlouvy cenu o 4 tisíce vyšší.Po mém dotazu proč o 4 t.více odvětila .Dostal jste slevu 5 t.tak zaplatíte za prověření vozu u Carlife 4 t. toto nebylo nikde deklarováno,Tak jsem se našňupl a odešel jsem pryč.Druhý den od nich dva telefonáty tak jsem je odmítl.Mají na internetu auta která neexistují jde jim jen o to aby Vás nalákali k návštěvě jejich bazaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantik
Datum: 23.05.15 20:09

Kdysi asi před 15 lety jsem kupoval v AAA Favorita. Jednání nic moc, jen samé zdržování, aby zákazníci vyměkli a furt ukecávání, abych si koupil tohle a tohle a nucení nějakých pojistek, apod. Nakonec jsme vybrali a koupili a byl celkem OK, vyvařený(o tom nám neřekli) a i jezdil celkem dobře. Už bych tam ale nic nekoupil, vadil mi jejich styl, jak každého převálcovat, oškubat a udělat z něj vola.

Otec bývalé přítelkyně kdysi koupil u auto ESA Seata prý i se zárukou najetých km a pár let s ním jezdil a na tachometr ani nesáhnul. Když ho asi před 5 lety chtěl prodat, tak ho v auto ESA vyhodili, že má stočené km :-D To mi o serioznosti tohoto bazaru stačí...

doplněno 23.05.15 20:12:

Ještě dodám, že v kupce na Favo od AAA bylo dole drobným písmem, že je to vůz kategorie snad "C" a tyto vozy nemají vlastně na silnici co dělat, protože jsem podle jejich smlouvy vlastně koupil předraženou hromadu šrotu, kde není záruka vůbec na nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostislaf
Datum: 28.05.15 21:02

Nemáte někdo smlouvu o koupi vozu u AAA auto? Docela by mě zajímalo, jak to tam mají napsané, jaké finty tam jsou...Bylo by zajímavé to nafotit a dát sem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standa1122
Datum: 28.05.15 21:37

Ačka mají zabudované připojištění oprav cca za 10000 Kč. Nebo tak nějak. Kupoval jsem tam už dvě auta a neřešil jsem to. Při dalším ale vím jistě, že takové pojištění jsou vyhozené peníze, protože podmínky lze těžko splnit. Jinak auta při výkupu lustrují a nebývají pak zpravidla nějaké problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radimax*
Datum: 24.07.15 16:21

Passat r.v. 2012, z AAA po prvním majiteli koupen před cca půl rokem. S autem jsem byl již v Chorvatsku a Bulharsku, nechal jsem vyčistit klimatizaci protože mám rád čisto jinak auto naprosto v pořádku. V Autobazaru rychlé jednání a profesionální přístup. Vybíral jsem asi ze čtyř podobných aut. takže výběr ucházející co mi jinde nenabídli.

Jedná se o největší autobazar tak stojí za to se tam jet mnimálně podívat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marin
Datum: 20.09.15 19:03

Víceméně jsou ceny všude dost podobné, ale u Áček máš garanci původu a oprav na dva roky. To je podle mě dost velké plus.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: layborrr
Datum: 28.09.15 22:43

marin - to si myslíš jenom ty - garanci ti neuznají nikdy , porušils bod smlouvy XY , jezdils nepatřičně vzhledem k stavu ojetého vozu , bla ,bla ,bla , pokud nebudeš mít chytřejšího právníka než oni tak ti neuznají NIC

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: zuzanka*
Datum: 19.12.15 16:18

Take mame auto z aaa auto v Praze, uz to uz nejaky ten rok a zatim vse v pohode, jezdi se s nim paradne a nic jsme do nej zatim za opravy nevrazily, takze pri tom kdy jsme ho kupovali bylo v super stavu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rohan
Datum: 19.12.15 22:09

Bazar jako každej druhej, teď tam myslim začaly výprodeje, takže se návštěva vyplatí. Jako všude, je dobré s sebou mít někoho, kdo rozumí autům

Ohodnoceno: 0x
 
Od: takyjelen
Datum: 20.12.15 13:15

Já jedu první do AAA, kde si projdu auta co chci, omrknu ceny a jdu jinam. Zatím jsem se ale pokaždý vrátil. Nejen cena, ale i kvalita auta mne tam vychází nejlíp. Pro mne je podstatné i zázemí autobazaru. Vemte si s sebou automechanika.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chromnikl
Datum: 29.12.15 21:00

Tam jezdí dost lidí, vzhledem k tomu že je to největší autobazar tak tam asi budou i nejlepší ceny a výběr bych řekl. Proti tomu asi žádná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.