Jak zrušit poviné ručení, auto v polopřevodu?

Od: Datum: 15.04.15 23:46 odpovědí: 6 změna: 16.04.15 21:08

potřeboval bych poradit jak zrušit povinné ručení u vozidla které je v polopřevodu na mě a prodal sem jej na základě kupní smlouvy (TP jsem při prodeji dal kupujícímu)?

Pojistovna po me chce kopii TP s vyznačením o změně vlastníka (kupní smlouva jim nestačí).

Kupující vozidlo již přihlašovat nebude.

Pojištění jsem nedávno platil, tak se mi jim to nechce nechávat.

Nevíte někdo jak na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.15 00:22
avatar

Zdravím,
dříve braly pojišťovny jako důvod ke zrušení pojistky i jen předložení kupní smlouvy. Ale rozmnožilo se množství vyčůránků, kteří, aby dosáhli zrušení pojistky (jedno z jakého důvodu, ale většinou to bylo z důvodu že nechtěli dodržet pravidlo výpovědní doby před výročním dnem pojistky, psali falešné kupní smlouvy. No takže se pojišťovny již poučily a dnes chtějí vidět i změnu majitele v TP. Tohle můžete obejít pouze tak, že nový majitel uloží RZ do depozitu (dnes dočasné vyřazení vozidla). Pokud už auto nebude přihlašovat, neměl by v tom být problém. Pokud ho přihlašovat bude chtít, RZ si z depozitu vyzvedne. Jiná cesta asi nebude - resp. nevím o ní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 16.04.15 00:37

Jenže uložení do depozitu je stejně jako kterýkoliv jiný procesní úkon podmíněn dokončením registrace na nového majitele (provozovatele).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 01:01
avatar

Špatně jsem to napsal - ne nový, ale starý (podle papírů, tzn, jak by žádná kupní smlouva tudíž žádný prodej se nekonal uloží RZ do depozitu). Takže tazatel vyzvedne RZ + ORV + TP od toho, komu auto prodal, uloží RZ do depozitu, seberou mu ORV, vyznačí "dočasné vyřazení" do TP a ten mu vrátí. On ten velký TP vrátí novému majiteli a je vyřízeno.
Pokud by se nový majitel rozhodl, že auto opět přihlásí do provozu, pak už se samozřejmě registraci (a s tím spojené ekiodani) na sebe samozřejmě nevyhne. Ale jinak RZ mohou v depozitu ležet v podsatě neomezeně dlouho, jen budou na původního majitele. Samozřejmě - je třeba také dodržet nařízení nového zákona, tzn. že majitel uvedený v papírech musí do 31.12. 2015 na registru ohlásit, kde auto stojí a jaký je účel jeho využití, protože pokud to neudělá, auto mu bez náhrady "z moci úřední" k 31.12.2015 zruší - trvale vyřadí (i bez dokladu o ekologické likvidaci).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 06:50
avatar

Petře, tento týden již třetí podobná debata.

https://www.poradte.cz/auto-m…zruseni-povinneho-ruceni.html

Pokud po přečtení nebude jasné, klidně text dovysvětlím..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 16.04.15 14:59

Nechte si zavolat nadřízeného, ať vám vysvětlí proč pojišťovna porušuje Zákon o povinném ručení č. 168/1999 Sb, par. 12 odst. 1a

(1) Pojištění odpovědnosti podle tohoto zákona zaniká

a) dnem, kdy pojistník, jeho dědic, právní nástupce nebo vlastník vozidla, je-li osobou odlišnou od pojistníka, oznámil pojistiteli změnu vlastníka tuzemského vozidla,

Vy jste oznámil změnu vlastníka, pojišťovna odmítla ukončit = porušila zákon. Pokud máte o oznámení doklad, tak požadujte ukončení k datu kdy jste oznámil. Není třeba ani KS, stačí vaše oznámení že ke změně vlastníka došlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petamrokic
Datum: 16.04.15 21:08

Tak povedlo se, pojištění nakonec mi nakonec zrušily.

Díky za rady

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.