Přepis vozidla od 1. 1. 2015

Od: Datum: 04.04.15 10:31 odpovědí: 9 změna: 04.04.15 22:23

Ahoj potřeboval bych od vás poradit ;) . Jak je to nyní s přepisem vozidla na nového vlastníka od 1.1.2015? Když budu kupovat auto v Německu tak je to jiný než v ČR. Když budu kupovat auto v ČR a prodejce bude z Jihlavy a já jako kupijící z Hradce Králové tak přepis vozidla budu muset být v Jihlavě a nebo když dostanu plnou moc od prodejce tak v Hradci Králové? Poraďte jak bezstarostně přihlásit vozidlo :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.15 10:55
avatar

I s plnou se musí přehlásit v místě registrace,tzn pkd je v Ji tak ne v HK ale musíte přehlásit v JI a na úřad v HK jen pkd chcete změnit RZ (z J na H ) a za poplatek!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 11:04

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/zmeny_v_registraci_2015/Zm%C4%9Bny+v+registraci+vozidel+po+1.+1.+2015.htm

doplněno 04.04.15 12:23:

Na úřadě k této problematice mají vytisknutý věcný leták, který tohle všechno popisoval, mohlo by to být i na stránkách MDCR

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.04.15 11:04

Načtěte si 56tku ... https://www.poradte.cz/auto-m…prevod-a-prechod-vl-prav.html

Sejděte se k tomu úkonu oba dva a odjíždí...

doplněno 04.04.15 19:16:

Na PM to jde. Ale, věříte jinému? Pak se zde objevíte a budete chtít poradit, co s tím, kupec nereaguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dann
Datum: 04.04.15 11:24

A co když budu kupovat auto když maji na úřadě zavřeno? Když to bude o víkendu nebo po pracovní době tak je všude zavřeno. Když koupím např. vozidlo o víkendu a dám kupujicímu plnou moc, aby vozidlo v pondělí přihlásil na mě tak to půjde? Nerad bych jezdil 2x. Myslel jsem si, dát prodavajícímu plnou moc k přihlášení a pak by mi poslal poštou vše potřebné atd.. jde to? ;)

Od: newo
Datum: 04.04.15 15:05
Dávat někomu plnou moc kupujícímu je riskantnější než se sejít oba dva na úřadě
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 19:09
avatar

Myslet znamená ,bohužel,houby vědět! Někdy se nedá spolehnout ani na příbuzné,natožtak na coziho člověka-buďto si vezměte dovču a přijedte dle pracovní doby úřadu (klidně i v jiný tzv neúřední den- doložíte-li že jindeý nelze,musí Vás obsloužit)nebo důvěřujte cizímu člověku že za Vás na ověřenou PM udělá to co má a že to udělá bezodkladně!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 20:34
Vítejte v banánistánu. Když se nad tím zamyslíte do důsledků, musíte se ptát, proč vlastně existuje registr vozidel. Proč nemáme třeba registr automatických praček. Navíc s takovým komplikovaným postupem při převodu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 20:56

Možná že proto, že s pračkou nejezdíte přes všechny možné země, neujíždíte bez zaplacení od BČS, neujíždíte od "pračkových" nehod,nezabíjíte pračkou lidi (alespoň ne v takovém množství jako auta :-D )apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 04.04.15 22:23

Registr vozidle je obyčejný seznam a doufám že se ještě dožiju toho, že poslance napadne evidenční úkony radikálně zjednodušit.

1.) když se vozidlo porvé zapisuje do registru, například vozidlo ze zahraničí, je v pořádku, když se auto důkladně prohlédne, zdokumentuje (na STK), na STK a pak na úřadu prověří doklady ( bohužel k tomu zatím nejsou dostatečné technické podmínky), je v pořádku i povinnost předkládat zelenou kartu...

2.) Když už je toto řádně zkontrolované a zdokumentované vozidlo jednou zapsáno v registru silničních vozidel, měla by být změna vlstníka nebo provozovatele jednoduchá, podle mého názoru by se měl předkládat jen velký a malý TP a doklad totožnosti a nový vlastník by měl možnost zapsat se do registru v místě svého trvalého pobytu...Evidenční kontrola a zelená karta jsou nadbytečné, EK se provádí při každé TP v plném rozsahu a sjednat si povinné ručení je zákonnou povinností každého kdo vozidlo provozuje, není nutné vést občany za ručičku...

3.) Také se domnívám že není nutné každou kravinu zapisovat do TP, je nutné vzít EU směrnici o registračních dokladech a vše co v ní není předepsáno z českého TP VYŠKRNOUT. Pak se z velkého lopuchu ( náš TP) klidně může stát kartička A5, která nebude obsahovat další část formátu A4 neo A5 k zapisování zbytečných kravin.

4.) Pak se může začít elektronizovat.

5.) Výrobcům se zákonem nařídí poskytnout BEZPLATNĚ státním orgánům, policii, STK a dalším subjektům zainteresovaným v oblasti automobilové dopravy technické údaje v rozsahu kompletního technického popisu všech vyrobených vozidel dané značky, nejlépe jejich zpřístupěním na internetu. Pak nebude nikdo muset platit 2000,- Kč za sdělení emisní normy nebo rozměrů kol a pneumatik k vozidlu, pokud je výrobce neuvedl v TP.

6.) První zápis do RSV může klidně trvat několik dnů, následné změny vlastníků a provozovatelů budou hotové za 10 minut.

7.) Současných 9 různých tiskopisů k jednomu autu se zredukují na jeden jednoduchý formulář, navíc se může tisknout podobně jako žádosti na přepážkách řidičských průkazů...předložíte občanku, úřednice zadá do systému rodné číslo, SPZ auta, zatrhne myší úkon o který dotyčný žádá a ze systému vytiskně vyplněnou žádost, kterou žadatel jen podepíše.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.