Parkování ve dvorku

Od: Datum: 20.02.15 19:03 odpovědí: 18 změna: 20.02.15 21:10

Dobrý den, nedávno jsme si postavili rodinný domek, ale bohužel asi jsme narazili na skvělé sousedy. Ještě nemáme dostavěný plot, tak nemohu dvorek nijak zamknout. A toho využívají sousedé, kteří nám drze parkuji na zahradě nebo nám zablokují výjezd z dvorku (zaparkují na příjezdu). Opravdu nevím, jak to mám řešit. Jednou jsem byla dokonce na zahradě, když nám do dvorku soused vjel. Jen jsme se pohádali, že on u sebe nemá místo. Skutečně tam místo na suto nemá, jelikož mu tam parkuje pár vraků a má tam plno harampádí. Ale co mi je po tom. Co byste na mém místě dělali vy, když byste šli např. se smetím a na dvoře měli cizí auto (třeba když u nás parkuje i jeho návštěva)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 20.02.15 19:06
avatar

městská nebo státní policie - nahlásit jednou, dvakrát,... jeden odtah - už si to nedovolí.

Bohužel - sousedy si nevyberete...

doplněno 20.02.15 19:10:

@pepr - to je zásah do cizího majetku - to by mu nemuselo projít. Když zavolá PČR, že chce vjet/vyjet a nemůže, bude v právu.

doplněno 20.02.15 19:19:

Je jedno, jestli právě teď nepotřebujete vjet dovnitř - zákaz parkování ve vjezdu platí a už se tu několikrát probíralo... takže když stojí ve vjezdu, mrknu z okna, zavolám PČR.

Je to přestupek = pokuta. Kdyby jen přišli "upozornit" na nějaké porušení a odešli (např. hlasitá hudba), každý by se na ně vykašlal. Ale když už je to přestupek a pokuta bloková nebo odtah, tak to už se nastřádá...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepr®
Datum: 20.02.15 19:08
avatar

...nebo např. nenápadně vypustit pneumatiky. Záleží na vaší nátuře.

doplněno 20.02.15 19:10:

A co tak pozemek provizorně oplotit? Pár tyček a špagát nebo spíš široká páska, aby nešla přehlídnout.

doplněno 20.02.15 19:37:

@jmlc: Šak píšu ... nenápadně... ostatně sám bych to neudělal, to mě jen napadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janax
Datum: 20.02.15 19:12

Věřte, že po té hádce jsem měla chuť mu ty gumy vypustit. Ale to by nejspíše na dvorku to auto zůstalo nadobro. Jinak my plot máme, jen není celý. A právě tuto část nemáme.

Od: janax
Datum: 20.02.15 19:15

Ne vždy jsem potřebovala vyjet nebo vjet. Ale je mi skutečně nepříjemné, když mi prakticky pod okny na mé zahradě zaparkuje cizí auto. To už by si mohli jít s návštěvou sednout k nám do altánku.

Datum: 20.02.15 19:18
avatar

Co tady řešíte? Vůbec se se sousedem nebavte, když je vůl a zavolejte policii. To že nemáte plot jej neopravňuje zabírat váš pozemek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.02.15 19:17
avatar

Normálně to řešte tak ,že spočítejte jak dlouho tam stál a pak dle místních poplatků po něm začněte požadovat poplatek za parkování!Pokud pochopí tak dobře pokud ne upozornit, že při opakování budet volat policii popř necháte odtáhnout!

doplněno 20.02.15 22:05:

Pokud nerozumí po dobrém,tak nejprv bych mu asi parkrát vypustil kola ,dvě aby nemohl odjet. pokud by ani pak nepochopil a bojíte se jít či volat MP nebo PČR, tak mu zkusmo píchnout kolo a postupně to navyšovat .Ono pololegálních možností je hejno ale předně když je to opakovaně a upozornili jste jej, je to vaše chyba že jste se jej nezbavili nějakým zátarasem!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.15 19:18
avatar

Pozemek oplocený mít nemusíte, je třeba jen aby soused věděl, že stojí na soukromém pozemku. V takovém případě volejte městksou, popřípadě státní policii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janax
Datum: 20.02.15 19:29

To, že parkuje na cizím pozemku, zcela jistě ví. Ono to totiž jde poznat. Dosud jsme to řešili kartičkami za stěračem s napisem PROSÍM,NEPARKUJTE NÁM NA ZAHRADĚ, což nepomohlo. Tak se asi budeme skutečně muset obrátit na policii. Ještě jsem nikdy policii nevolala, tak ani netuším, co budou dělat a zda mi pomohou.

Datum: 20.02.15 19:57

Počítejte, že v první řadě se řidiče pokusí kontaktovat. Pokud jej seženou, napoprvé to vyřeší pravděpodobně domluvou aby si přeparkoval. Pokud by se to opakovalo, dají mu buďto pokutu nebo jej oznámí do správního řízení, kde může dostat pokutu vyšší, než v blokovém řízení. Pokud jej neseženou či tam bude parkovat dál, tak pokud Vám vyloženě nepřekáží ve vjezdu a výjezdu z pozemku, tak se obávám, že jej neodtáhnout, neboť potom netvoří překážku v silničním provozu a tím pádem na náklady MP či PČR odtáhnout vozidlo nelze. A ze své kapsy to ten policista či strážník samozřejmě také platit nebude. Poté by jste museli nechat vozidlo odtáhnout vy a po majiteli vozidla vymáhat náklady (samozřejmě by to po dobrém asi nešlo, takže soudně - žalobou na místním soudě).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cedule
Datum: 20.02.15 19:39

Velkou ceduli- Soukromí pozemek, vjezd zakázán! Nebo provizorní závoru , třeba ze dveřa, pant na zámek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 20.02.15 19:45
avatar

Já bych v případě cedule napsal "Soukromý pozemek" - vypadá to líp...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cedule
Datum: 20.02.15 19:51

;) dík, jasný, tvrdý ý,, oprava, omluva.

Anebo -Zde je moje soukromí, zákaz vjezdu! To už bych tam to í nechala.*pivo*

Hezký večer všem))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.15 19:47
avatar

připravil bych si hřebíky a jak zaparkuje na mým píchne gumu a sem zvědav jak dlouho to vydrží

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.02.15 20:00
avatar
Přesně tak, na svém dvorku přece mohu zasázet i hřebíky..místo trávy, co je komu do toho.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.02.15 20:15

No ono to zas až tak jednoduché Martine není. Pokud by se někomu něco stalo a pozemek není oplocený, tak i přes to, že by byl označený značkou "soukromý pozemek" apod., tak by to u soudu neprošlo. Viz. sem tam nějaký ten případ ve zprávách nebo tak často diskutovaný el. plot :).

doplněno 20.02.15 20:17:

bussi, zkusit to mohou, popř. zablokovat jeho auto nějakým, které jen tak neodtlačí, např. náklaďákem či alespoň dodávkou, popř. pokud je to staré auto, podívat se na technickou, blokovat, dokud nepropadne a pak ho oficiálně vyzvat k odklizení vraku, pokud se k tomu nebude mít, tak bych to oznámil na úřadě popř. nechal odtáhnout do šrotu na náklady majitele. Ale i tak by to nebylo právně úplně košér.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.15 20:18
avatar
Za hřebík v trávě nikdo člověka popotahovat nebude, jednak mu nedokáže, že tam ten hřebík není 30 let..A jednak když to udělá šikovně, ani nikdo žádný hřebík nenajde..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.02.15 20:14

Je to váš pozemek? Je, tak konejte. Až tam vjede, tak ho upozorněte, že tam nemá o dělat a zablokujte. Popř. stavte své auto tak, že dál nevjede. Už jste to mohli mít dávno označené, nějakou závoru, dva sloupky řetěz ..., něco tam dát aby byl nucen to odklidit a to je jasný zásah do vašich práv. Já bych s policií moc nepočítal.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.