Kdy můžu řídit po loku piva?

Od: Datum: 14.01.15 21:53 odpovědí: 20 změna: 15.01.15 19:26

Ahoj všem.

Otevřel jsem si od kamaráda pivo, které má 8,5% alkoholu, dal si dva loky, ale volal mi známý, že potřebuje nutně pomoct s autem, že ho někde nechalo a potřebuje odtáhnout.

Otázka zní, kdy můžu sednout za volant? Nemůžu si dovolit přijít o papíry.

p.s.: Skoro vůbec nepiju a když si dám slavnostně láhev na stůl a otevřu jí, tak nemůžu! :-D

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.15 22:01

Od tebe bych zrovna takovou otázku nečekal, hlavně neznáme tvoji hmotnost, rychlost spalování a objem "loku" :) ale jestli dva loky můžou být deci, máš normální spalování a 75 kilo, tak to máš 100% pryč za hodinu (dle kalkulačky).

doplněno 14.01.15 22:02:

já osobně bych si dal něco k jídlu a nebál se za půl hodiny vyjet

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.01.15 22:07

Jo, já vím, ale já bych chtěl tohle slyšet tady od Vás, jinak za volant prostě nesednu :-D

Datum: 14.01.15 22:04
Znám lidi co na dva loky dají celou lahev..
Počkal bych tak hodinu,po takovém speciálu...
doplněno 14.01.15 22:28: Kdyby jste vypil cca 1dcl takto silného piva(cca19°), odpovídá to přibližně jednomu 0,02 panáku destilátu,takže klidně i hodiny dvě.

Datum: 14.01.15 22:08

Mám 80kg svalnaté postavy...

Datum: 14.01.15 22:09

Ne, nemůžete, protože jste požil před jízdou vědomě alkohol, a to ze zákona není možné. Jiná otázka by byla, když by vás přistihli při jízdě, a nic by jste nenadýchal a řekl jste, že jste nic nepil - takže - byl by jste "čistej... další otázka však je, kdyby jste měl nějaké malé množstvi v dechu a to více jak 0.2 prom. a vy by jste řekl, že jste nic nepil - tak by to asi neprošlo, protože jste prostě nadýchal více jak říká judikatura. Kdyby však jste měl méně jak 0.2 promile a vy by jste řekl, že jste nic nepil - tak by jste možná tak - nějak prošel... Ale kdyby jste měl na druhou stranu méně než 0.2 prom a vy by jste doznal, že jste vypil před jízdou půlku piva, tak jste jasnej taky, protože jste doznal, že jste před jízdou požil vědomě alkohol a to ze zákona nelze... atd., atd.,

doplněno 14.01.15 22:34:

Ale rozumím,. ale jako co chcete přesně slyšet, jeden vám řekne 2 hodiny, druhý 4 hod., třetí 8 hod atd., to není nikde obecně určeno.., to může vypočítat jen znalec, záleží na mnoha faktorech, jak zde někdo už nastínil.. Měl jste 2 loky piva, které má 8,5 % - to je skoro 2 x silnější jak dvanáctka. Ale protože po tom evidentně toužíte, tak vám řeknu, že za 2 hodiny já bych bych jel, mám 188 cm, a 115 kg. Tak co teď? Pojedete? Je to zcela váš problém, ale připravte se na případnou otázku - pil jste před jízdou? Co už chcete sakra slyšet, navádět vás přece nebudu... A 2 loky - promiňte, ale ty má každej chlap jiné... a vězte, že když vás policie vzápětí po požití zastaví, tak jste jasnej ! Protože jim určitě přístroj ukáže, že máte více jak 0.2 prom. - a to jsem vám již rozebral !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.01.15 22:14

což se zřejmě občas stává i v praxi - viz (takže rada je jasná - zapírat, zapírat,zapírat...):
"Mnohdy se stává ,jako třeba známému,dal si pivo na stavbě svého domečku,po asi dvou hodinách,ukončil práci sedl do auta a jel domů.Jenže policie měla hlášku a čekala na úplně jiného,permanetního pijáka-řidiče,samozřejmě do toho spadl-ještě po těch dvou hodinách měl alkohol,sic pod hranicí 0,2 promile (tudíž jen přestupek ne trestný čin) ale o ŘP přišel na půl roku + nevím jak vysoká pokuta.A současně i stím-placení zkoušky na každou skupinu + psychotesty."
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…16-prisel-jsem-o-ridicak.html

Datum: 15.01.15 11:39
Hafhaf-koukám zkopiroval jsi můj příspěvek!
Cobraku-za mého mládi (+-kolem30roků) jsem na trubičce testoval.v klidu plnotučný Regent-tehdy 12-ka-nadýchal jsem až po 30 minutách,další měření po dvou hodinách-už jsem nenadýchal.Otázkou je jak by to dopadlo
s dnešními přístroji-aso jsou podstatně přesnější a citlivější!
doplněno 15.01.15 18:59:

V pořádku!Já nereagoval skrz to že bych tě chtěl za to dát za uši!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.01.15 18:38

zkopíroval - s citací v uvozovkách a uvedenou stránkou (což bylo jistě přínosnější než jen ten odkaz, kde se jinak řešilo něco jinýho
(ale zájemcům o problematiku kontrola + následné možné eventuality doporučuju celé vlákno - dost užitečné informace))

Datum: 14.01.15 22:19

Děkuju za odpověď, ale asi mi nerozumíte. Já se ptám, kdy asi tak řídit budu moci.

Od: mildas*
Datum: 14.01.15 23:05

počkat raději 2 hodiny

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.01.15 23:10
Jestli nedas na dva loky cely pivo a napijes se jsk normalni clovek, tak abys mel jistotu, tak hodinu. Kdyz do toho neco snis, tak pul hodky

Datum: 14.01.15 23:18

Takže říkáte chlapi, že když je to teď už dvě hodiny, tak můžu vyrazit? Byly to fakt jen dva cucíky.

Datum: 14.01.15 23:40

doufám, že známej nečeká na místě, to už by tam zarost...; vymluvte se na Poradnu - že vám všichni horem dolem psali, ať do půlnoci nesedáte za volant...

Datum: 14.01.15 23:44

klidně můžeš.. ty dvě hodky tak odpovídaj zhruba vyprchání, kdybys vypil půl lahve toho piva..Ty dva loky už jsou jistě pryč..

Datum: 15.01.15 06:57

cobraku, jak to dopadlo? Počkal kamarád až přijedete?

Hezký den.

Datum: 15.01.15 10:59
Pěkné dopoledne všem. Nakonec jsem si řekl,že i když tu hodně lidí radilo,že už za dvě hodiny můžu vyrazit,tak jsem nakonec ani ve dvě hodiny, což už bylo skoro pět hodin po napití řekl,že prostě za volant nesednu! Domluvil jsem se s jiným kamarádem a nakonec řídil on a aspoň nás bylo víc. Určitě už bych nic nenadýchal,ale přeci jen jsem zodpovědný řidič a podle toho jsem se také zachoval. Patřím mezi ty,kteří,když ví,že ráno pojedou,tak si to pivo prostě nedám. Proto jsem nikdy neřešil,za jak dlouho můžu řídit nikdy,jen vím ještě z autoškoly,že 10 stupňové pivo je 3 a půl hodiny. Takže jsem zkrátka nejel a byl jen jako doprovod,kamarad s rozbitým autem čekal v teple na čerpací stanici. Díky všem za odpovědi.

Datum: 15.01.15 19:26

Pane kolego cobráku, musím Vás pochválit za odpovědnost. Podobně jsem na tom já, poslední (druhé) pivo 10° max do 21 hod, páč v 6:11 vyjíždím.

Datum: 15.01.15 09:29

Odbourání alkoholu je velice individuální.Před časem jsem na plesu po večeři vypil 12 st.pivo a kolem 12 hodiny jsme odjížděli.Kousek za hospodou stáli policajti a dýchal jsem do balonku.Měl jsem hrozný strach,že přijdu o papíry,ale nic to nenaměřilo.Tedy asi za 4 hodiny.Ale jiný člověk by asi o papíry přišel.

JABRAKA

Od: buss®
Datum: 15.01.15 11:18

Nelze odpovědět, zcela individuální, až po fyzilologickou hranici, použít detektor.

Datum: 15.01.15 18:54

Myslím, že pokud občas popíjíte a chcete si být jistý, měl byste si koupit alkohol tester, viz třeba zde a díky němu přesně zjistíte, kdy už si můžete bez obav zasednout za volant. Pokud do toho nechcete investovat, zde máte alkoholovou kalkulačku, pomocí níž uděláte odhad pro váš případ.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.