Favorit topení

Od: Datum: 09.07.14 22:36 odpovědí: 2 změna: 10.07.14 01:20
avatar

Na favoritu 1988 se mě pos*** větrání na spodek. Páčka na panelu topení pohybuje, jen praskl spojovací mechanismus klapky. Páčka s lankem jde jenom praskla trubička, kterou je propojena ovládací klapka na spodní větrání. Část této trubičky je vidět z venku a hned vevnitř je klapka. Jak lze celou klapku vymontovat, popřípadně vyměnit topení, nebo co s tím.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.14 00:00

Nemohu si vynachválit topení s Felicie. Pasuje tam přesně,jen otvor v kapotě je o 1cm posunut, ale to vůbec nevadí. Co se týče elektriky, tak je vhodné na vrakáči s topením vzít i konektor s kousky drátů ze svazku, ale není to podmínkou. Spojit dráty jde i čokoládou, ale já chtěl konektor origo.

Přivedeš standartně + od původního přívodu k topení, dále podsvětlení ovladačů k žárovičkám a pak kostru od žároviček.

Teď důležitý moment. Kostra od topení musí být napojená z mot. prostoru třeba od baterky či od jedné z matek topení (jde tam na tu jednu i kostra stěračů, tak třeba na tu). Pokud by kostra topení byla napojená jen na tu kostru od původního přívodu, tak to shoří, protože to je jen slabá kostra pro žárovičky, proto ji posil přidáním druhého vodiče o průřezu 2,5mm a vyveď ho k tomu motorku stěračů a ukostři o skelet vozu.

Hadice je jedno, jak dáš, tak je dej tak, aby se nekřížily a nové spony. Voda se vypouštět nutně nemusí. Stačí vysát jen obsah z nádobky. Hladina klesne pod úroveň topení a je to. Pak jen hadice vhodně ucpi.

U topení s feldy odpadá vodní kohout. U Feldy jde horká voda výměníkem furt, jen se kolem něj klapkama směruje vzduch. U Favorita se kohout do výměníku zavřel a pak to foukalo studený vzduch ovšem kohout po čase tekl.

Neváhej a starý vrak topení neopravuj. Kuchnul bych si jen motorek větráku.

doplněno 10.07.14 00:00:

https://www.poradte.cz/auto-m…23-vymena-topeni-favorit.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.07.14 01:20

Myslis tohle?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.