Jizda na polní cestě

Od: Datum: 22.06.14 01:34 odpovědí: 12 změna: 24.06.14 11:11
Dobrý večer. Měl bych dotaz. Muže policista zastavit vozidlo na polní cestě? Respektive, může kdokoli řídit auto na polní cestě bez řidičského oprávnění? Děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.14 02:03

Na takové cestě může jezdit auto bez STK/ME, klidně nebrzdící a řídit ho může cvičená opice, pokud jste vlastníkem toho pozemku, té polní cesty.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.06.14 08:47

Ano může, ale musí to být Vaše soukromá cesta a ostatní tam nemají přístup, oploceno, výstražné tabule a.p.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 23.06.14 11:05

A doplnl bych hradit daň z nemovitostí. osadit povolenou! DZ od úřadu.

Datum: 22.06.14 07:02

Já mám opačný názor . Vyhláška 361/2000 mluví o provozu na pozemních komunikacích a vyhláška 13/1997 pojem pozemních komunikací vymezuje - cituji

Pozemní komunikace a jejich rozdělení:

(1) Pozemní komunikace je dopravní cesta určená k užití silničními a jinými vozidly1a) a chodci, včetně pevných zařízení nutných pro zajištění tohoto užití a jeho bezpečnosti.

(2) Pozemní komunikace se dělí na tyto kategorie:

a) dálnice,

b) silnice,

c) místní komunikace,

d) účelová komunikace.

A v dalším ustanovení je polní cesta vymezena jako účelová a tedy pozemní komunikace. Takže vyhláška o provozu na pozemní komunikaci platí i na polná cestě. Jo kdyby se jezdilo po soukromé louce či poli,pak to není komunikace.A ze zkušenosti vím,že už jsem byl kdysi i na polní cestě zastaven a kontrolován.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 22.06.14 09:34

Dobrý den, pokud je to veřejně přístupná komunikace, pak ano. Pokud je to na soukromém oploceném, závorou zavřeném atp. pozemku, tak tam si můžete dělat co chcete, samozřejmě s přihlédnutím k ostatním zákonům (živ. prostředí atp.)

Od: uska®
Datum: 22.06.14 10:53

https://www.poradte.cz/auto-m…a-v-lese-je-to-na-pokutu.html

Doplním. Soukromá cesta nemusí být oplocena atd. Jde-li o pozemní komunikaci, nemáte tam co dělat bez řidičáku. Jde-li o soukromou cestu, platí totéž s řidičákem nebo bez něj. Problém vidím v tom, že dnes i polní cesty někomu patří, takže máte smůlu. Kupte si pozemek a dělejte si tam co chcete.

Datum: 22.06.14 20:55

Luke, máš-li řidičák tak znáš z. č. 361 kde už v názve je ... o provozu na pozemních komunikacích. To říká vše, pak si lze načíst zákon o pozemních komunikacích, jaké máme.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.06.14 10:21

Luke,

1) Ano, může policista zastavit auto i na polní cestě..

2) ano, může i bez řidičáku jezdit po polní cestě...

doplněno 23.06.14 18:31:

Jiří, platí zákon 361/2000 i na polní cestě?

Neplatí!

Datum: 23.06.14 18:27

Milane,dolpním jen bod 2)...ano, může i bez řidičáku jezdit po polní cestě...
...do té doby,než ho chytne policajt.

Datum: 23.06.14 21:56

Napřed by bylo třeba definovat, co je to polní cesta. Známe účelové komunikace. A jaká tam pak platí rychlost?

Od: luke*
Datum: 23.06.14 22:48

Jedná se o "klasickou" polňačku za vesnicí. Já řidičský průkaz vlastním, ale jde mi o kamarádku, kterou učím řídit. Kdyby se tam náhodou objevilo policejní auto.

Datum: 24.06.14 11:11

Luke, určitě je vidět daleko, takže včas zastavíte a přelezete si...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.