Stav brzdových kotoučů - Favorit

Od: Datum: 16.06.14 18:07 odpovědí: 14 změna: 18.06.14 21:02

Může stav (dle fota) souviset s tím, že mi moc nebrzdí předek? Kotouče jsou původní, byly měněny pouze brzdové desky a kapalina. Při výměně byly kotouče ještě solidní. Nebyly ani moc vydřené. Po výměně jsem najezdil asi 200 kilometrů, než si vše sedlo. Brzdný účinek byl naprosto solidní (brembo hadr). Brzdy dostávaly podle mě někdy záhul. Vše bylo ok. Poslední dny se stim jezdilo lážo plážo v provozu. Pak jsem potřeboval zabrzdit pač mi do cesty někdo vjel a ono to nebrzdilo! Respektive brzdil zadek na doraz a předek brzdil hala bala, jen tak aby se neřeklo.. Když přijedu domů, tak jsou přední brzdy teplé od provozu.. Když jsem je testoval, tak byly uplně horké. - tím jsem si ověřil, zda-li skutečně brzdí. Obě přední kola brzdí stejně. Uplně totožně. Brzdy jsou dvou okruhové do kříže, takže kdyby odešel HVB tak by nebrzdilo ani zadní kolo. Tudíž se závada na válci vylučuje. Brzdy jsou dokonale odvzdušněné. Jinak při popojíždění a přibržďování skřípe pravé kolo a každý kouká, co to jede za pekáč. Auto je Favorit r.v 90 . Koukal jsem různě na poškození kotoučů na netu ale obrázek o tom, na čem jsem, jsem si pořádně neudělal. Můžou destičky zhořet? Zaráží mě, že jsou na tom kotouči takové ty "uhlíkové" usazeniny. Snad mi někdo poradí. Budu vděčný za odpovědi. Auto dávám do kupy a tak mi každá rada pomůže :) díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: majco
Datum: 16.06.14 18:15
Vracaju sa ti predne vaalceky?pri kratkej jadze do 5km s normalnym brzdenim by sa brzdy nemali volako prehrievat kotuce su totiz vzduchom chladene..aspon u vacsiny modelov..skuste zhodit brzdy a pozrite na dosticky ci su neni sklovite..mozno ste kupili tvrde ktorych brzdny ucinok je slabsi ale zase vydrzia dlhsie o sa v niektorych situaciach nevyplati..ak by boli sklovite dobre ich zo smirglom zdrsnit a poriadne odmastnit s acetonom jak kotuc tak aj dosticky..nechat vysusit a zlozit..este skuste pokial sa vam da dostat za gumennu prachovku valceka streknut tam trochu vazeliny alebo oleja nech sa lepsie vracia..pozor ale aby sa vazelina nedostala na kotuc a platnicky..
Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.06.14 18:22

Zkusím to rozebrat pak. Při normálním provozu je to jen vlažné až teplé. Pístky jsou ok, vrácí se fajně. Třmeny jsou taky fit. Čepy třmenu - nevymlácené, nové namazané tukem + nové prachovky. Auto má nalítáno 44 tisíc km

doplněno 16.06.14 18:30:

Spíše je tam divné to, že to bylo v pořádku +/- asi 1000 kilometrů. A brzdilo to uplně supr. Ale teď jako nic moc.. bez zásahu

Datum: 16.06.14 19:30

pkd jsou desky volné,pístky chodí lehce, tak bude závada asi v deskách -nesedli si s kotoučem,nebo se utvořil povrch díky jízdě s minimápním brzděním! budto vybrat desky a obrousit trochu povrch a strhnout hrany ,nebo "spálit" povrchovou vrstvu na deskách několikerým razantním brzděním,ale bacha na provoz,raději někde kde je minimální aby tě někdo nesetřelil !Pokud se to potom zlepší je jasno (at již provozem či obroušením!)

Datum: 16.06.14 21:58

To jsem zkoušel.. Zadní kola zabrzdily nadoraz.. prostě se obě kously a předek halabala.. - nepomohlo.. Jel jsem z kopce na neutral a razantně jsem brzdil.. Výsledek: akorát se to zahřálo :D .. Nebudu ztrácet nervy, koupim nový kotouče a desky. Půjdu do německých kotoučů MEYLE. Jaký jsou dobrý destičky brzdový? Co třeba ferodo? Nebo ATE.. Nebo Bosch. Brzdy jsou základ a nemělo by se na nich šetřit.

Datum: 16.06.14 19:57

kouknout jestli navysí destičky,kouknout zda nejsou zrezlý plovoucí šrouby kouknout zda neni tuhej pístek a pokud ten pístek pude špatně zatlačit tak vyměnit brzdový hadice budou rozpadlý zevnitř

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.06.14 21:59

Hadice vyměnim i s trubkama páč je to zarezlý

Datum: 17.06.14 00:00

Podle mě jste použil nevhodné desky.

http://stekly.wz.cz/img_auto/brzdy/brembo.pdf

bod. 4.5 je váš případ

doplněno 17.06.14 00:01:

a vyměnit hadice jak napsáno výše.

Datum: 17.06.14 13:35

Datum: 17.06.14 19:10

Říkám, že je vše oukej.. Třmeny a pístky jsou v pořádku, čepy třmenu přemazaný nevymlácený, nový prachovky.. Pístky se vrací. Dnes jsem byl na pumpě a wapem jsem navalil šampon na kotouče.. Chvilu sem na to stříkal aby to pořádně proteklo. Nicméně to pak brzdilo jak sviňa, sem vyjel z boxu a že zabrzdim u stojanu a jak sem si nějak zvykl, že nebrzdí předek, tak jsem na to hamtnul a málem jsem si dal hlavou o čelní sklo. Takže to bude skutečně třením mezi deskama a kotoučema. To příjde nový

Datum: 17.06.14 19:50

Kterou značku mam vzít? Když vezmu kotouče meyle a k tomu desky meyle, budou dobré?

Datum: 18.06.14 11:15

Meyle není špatná volba. Mají řadu i Meyle HQ.

Datum: 18.06.14 18:10

Tak jsem koupil vše meyle.. 615 za oba kotouče a 240 za desky.. což je skoro zadara. Díly na favorita sou levnější než na motorku :D

Datum: 18.06.14 19:59

Když měnim přední trubky - od HVB, vyšroubuju u válce.. o zbytek se nestaram, to řešit nemusíte, to je jednoduchý a vim co a jak. Když sundam trubku u válce, nedostane se náááhodou vzduch do trubky do zadní brzdy? jakože když to sundam, tak mi tam vletí vzduch, pak tam našroubuji novou a jak budu odvzdušňovat, tak ta bublinka se dostane do zadní trubky, pač je to křížem. Nebo to nemá vliv? .. už nemam tolik brzdovky na vylejvání ala odtočení brzdovky a bublinky přes celou zadní trubku *tuc*

Od: gumis
Datum: 18.06.14 21:02

Jestli teče čistá, tak ji nevýlévej a klidně ji vracej zpět do nádobky. Je lepší počkat, aby se případné úsady dostaly na dno a neobsahovala bublinky vzduchu (prostě čistá odstátá - byť proteklá jednou systémem).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.