Jak je to z přepisem

Od: Datum: 08.05.14 11:06 odpovědí: 4 změna: 08.05.14 13:57

dobry den chci se zeptat koupil jsem auto ktere nama zaplacenou eko dan ale domluvyli sme ze z prodavajicim že nepožaduje prepis auta na noveho majitele a chci se zeptat jesli si ho i tak musim přihlasyt nebo ne diky za info


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 08.05.14 12:24
avatar

Nemusíte, ovšem mohl byste tím předejít moznym problemum v budoucnu. Záleží

Samozrejme zda eko daň je 3 tisice, nebo dokonce 10 tisíc. Rozhodnuti je na vás. Rika se ale, ze ppořádek dela přátele. ..

https://www.poradte.cz/auto-m…68-jak-prihlasit-vozidlo.html a další potíže, zkuste zde pohledat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 12:29
avatar
Pro kupujícího je neodhlasene vozidlo mnohem výhodnější než pro prodávajícího...ale s přicházejícími změnami a snahou státu vytqhat z motoristů víc a víc peněz (převody,poplatky,ekovypalne atd.) se doufám naučíme podobné prodeje a koupe řešit dlouhodobým pronájmem z něhož sťatu neodvedu ani kacku a přitom je plné v souladu s legislativou(hlavne vcetne odpovědnosti nájemce)...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: stonec
Datum: 08.05.14 12:46

Samozřejmě že máte-li smlouvu na koupi - musíte si dle zákona auto přihlásit. Předvídání co se stane když nedodržíte tuto zákonnou povinost jsou jen spekulace. Správně by měl magistrát při odhlášce ustříhnout růžek malého techničáku, nebo na jeho obvodu děrovačkou vyzačit platnost.

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 13:57
avatar

To Stonec a kde máte psáno že MUSÍ přihlásit,kde je psáno, e magistrát MUSÍ označit ORV?Každý MUSÍ jen umřít nic jineho se nemusí!

Každý by si sice měl koupené auto "napsat" na sebe ale nemusí,je tu třeba jak píše Erik pronájem! A magistrát má správně při převodu prodejcem ODEBRAT ORV a vydat nové se jménem kupujícího! nikoliv děrovačkou či odstřihnutím označit starý!

doplněno 08.05.14 14:02:

To Josef-normálně sepište KS + smlouvu o pronájmu (neví zda-li ) pojištovna zrušila pr jen smlouvou o pronájmu, a zároven si do budoucna udělejte plnou moc abyste (předpokládám že asi budete poslední majitel daného autí a pak jen šroták) mohl trvale vyřadit!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.