Přepis odhlášeného vozidla

Od: Datum: 22.02.14 13:46 odpovědí: 3 změna: 22.02.14 15:36

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je možné prodat odhlášené vozidlo. Koupil jsem si auto a bývalí majitel ho na mne odhlásil. Na sebe jsem si ho nepřihlásil, ale chtěl bych ho prodat. Je nezbytně nutné abych ho na sebe musel přihlašovat a hned ho zase odhlásit na nového kupce, nebo to jde jinak? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 22.02.14 14:14

Mnohokrát odpovězeno zde, takža ANO! Ale nechť se kupec u nich poptá co jeho úřad konkrétně požaduje..
https://www.poradte.cz/auto-m…17230-auto-v-poloprepisu.html
A pojistku, vč. EK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.14 14:42
avatar

Ne že co požaduje konkrétní úřad! Jen to co je ze zákona!

Při zapsání nového majitele je třeba:

Technický průkaz,Osvědčení o registraci,protokol o evedenční kontrole nebo technické kontrole do stáří 1 měsíc,KS nebo alespoň údaje o prodedejci (jméno příjmení,adresa,rč či dič,plnou moc prodávajícího,(pkd jste zaspán do polopřevodu tak stačí asi od Vás),svoje doklady (OP) a peníze (800kč + O-10 000kč dle emisních limitů) a zelenou kartu.Na úřadu vypsat žádost o změnu? nwn jak se to jmenuje,vzory a tiskopisy tam mají vystaven a vyloženy!

Při změně z kraje do kraje se odevdávají i RZ!

Snad jsem na nic nezapomněl.

Vy jako prodejce -dáte plnou moc a předáte doklady od vozu

doplněno 22.02.14 16:59:

Předpisy jsou stejné a je jedno zda se přihlašuje v Aši nebo naopak v Jeseníku!Když už jsme u toho tak dokonce ani zelenou (tj nemusí být uzavřeno PR) kartu nemusí při přehlašování být!

A je jedno zda-li je odhláška na mne a já nedohlásil a prodávám dál,evidenční úkon nevyjadřuje vlastnický vztah k vozidlu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 22.02.14 15:36

Mohu se zeptat na kolika úřadech v této zemičce jste tuto změnu prováděl a zda postupovali všude naprosto stejně? Já tu zkušenost mám. Uváděný není klasický prodej, jak ho tedy zákon řeší?

doplněno 22.02.14 17:28:

Jo zákon je jeden, úředníků moc. Ale neodpověděl jste, jak případ tazatele řeší zákon. Píšete o něčem jiném, já žádný vlastnický vztah nenapadám. Můžete si načíst § 4 a § 6 vč. z. 168/1999? On totiž zákon, tedy zákonodárci nepočítali s bordeláři, že se nebude dodržovat a proto nastanou změny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.