Jak zapojit klasický alternátor?

Od: Datum: 05.02.14 15:44 odpovědí: 3 změna: 05.02.14 18:10

Zdravím všechny mám dotaz chci zapojit běžný alternátor tak abych mohl z něho brát 12V. Našel jsem zde schéma zapojení alternátoru v autě to je jasný +- pak na baterii pojistky atd atd. Ale mě stačí nebo mě jde o to aby mi alternátor fungoval v případě zapojení tak že když ho roztočím bude dávat 12V popřípadě tam dát spínač kterej by ho vypl nebo pojistku pokud máte tip poraďte předem dík vše za inteligentní nápady...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.14 15:58

Alternátor, na rozdíl od dynama, potřebuje externí buzení. Proto je tam ta baterie a regulátor, který vyhodnocuje výstupní napětí a tím pádem více, či méně pouští proud do buzení. V tom spočívá jeho funkce. Čili vám nezbývá, než tyto tři součástky použít k tomu, abyste se dostal k vašemu požadavku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.14 17:00
Nepíšeš na co to potřebuješ, ale vždy tam musí být akumulátor (stačí malý) a vypínač. A kontrolka, aby bylo vidět že se po roztočení nabudil.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.14 18:10
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.