Vyřazení vozidla v polopřevodu

Od: Datum: 02.01.14 14:28 odpovědí: 19 změna: 10.04.14 15:13

Dobrý den,

potřebuji akutně POOOOMOOOC OHLEDNĚ ÚŘEDNÍHO PŘEVODU "NEJAKY ROZUMNY ZPUSOB". Uvedu do obrazu, mam na sebe v polopřevodu vozidlo již rok i smlouvu o koupi vozidla, jelikož jsem jej plánoval brzy prodat a nechtěl platit EKO poplatek 3000,- doposud jsem jej mojí nerozvážností a negramotností v tomto směru nepřihlásil, nicméně už skončila TK (před 2měs.) a pojistku platímjenže ejhle odešla spojka a na opravu nemám čas a v servisu by to vyšlo šíleně draho. Rozhodl jsem se auto prodat buď na opravu nebo ND.

Otázka zní na dvě varianty PŘEVODU,

1) Prodám někomu, kdo si opraví a dále bude provozovat: Tím pádem napíši souhlas že již vozidlo nebudu provozovat, on si zajede na EVIDENČKU a dále si odhlásí sám na magistrátu. Pokud tomu správně rozumím z jiných témat na tomto foru.

CO SE STANE POKUD TO DOTYČNÝ NEODHLÁSÍ? MŮŽU SE NĚJAK BRÁNIT NEBO TO NĚJAK VYŘÍDIT POTÉ PŘÍPADNĚ JÁ?

2) Chci prodat někomu vcelku na ND. Tím pádem na úřadě za 800,- přihlásím a vzápětí vyřadím prohlášením k vyřazení z důvodu JINÉHO VYUŽITÍ (př.: ponorka, kůlna na dříví,...). Poté mohu vozidlo "prodat" na ND? popřípadě nemáte někdo zkušenost jak to proběhlo v Brně na magistrátu?

Bude vše v porádku? nemohou na mě s něčím vyrukovat?

PŘEDEM MOOOC DĚKUJI ZA ODPOVĚDI :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 02.01.14 17:46

1.) auto v polopřevodu je ODHLÁŠNÉ, odhlašovat odhlášení auto nelze

2.) buď se k autu někdo přihlásí a ten pak může auto odhlašovat t, nebno se k autu nidko nepřihlásí a toto auto podle nového zákona účinného od 1.1.2015 ZANIKNE dnem 1.7.2015

3.) prodávejte klidně na kuličky nebo jako ponorku, na evidenční úkony to nemá žádný vliv, k trvalému vyřazeni musíte dát auto sešrotovat a doložit potvrzení, žádná třetí ani pátá ani jiná protizákonná možnost není, samozřejmě pkud bude kdokoliv o cvokoliv ve vztahu k autu řádatm, musí se nejkdříve k autu zaregistrovat. U auta v polopřevodu není podle zákona jasné kdo je oprávněným žadatelem, protože podle zákona je žadatelem ten kdo jke k autu přihlášen. Takže je to jasné,

Buď se k autu přihlásit a vyřadit, nebo prodat tak jak je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes
Datum: 02.01.14 19:47

To mi právě nebylo jasné, děkuji za odpověď.

Myslel jsem si, že to jde trvale vyřadit z evidence vozidel i jiným způsobem než ekologickou likvidací, přesněji jak jsem se dočetl ve fórech že napsali nějaké to čestné prohlášení že vozidlo bylo použito jako př. ponorka apod. Jen nechápu jak to mohlo projít skrz kapaliny atd. K čemu se to prohlášení tedy vztahuje?

Díky

Od: mikes
Datum: 02.01.14 19:52

No a ještě prosím k tomu prvnímu bodu, co se stane když to auto tedy Prodám někomu, kdo si opraví a dále bude provozovat: Tím pádem napíši souhlas že již vozidlo nebudu provozovat, on si zajede na EVIDENČKU a dále si odhlásí sám na magistrátu.

Ale otázka zní:

CO SE STANE POKUD TO DOTYČNÝ NEODHLÁSÍ? MŮŽU SE NĚJAK BRÁNIT NEBO TO NĚJAK VYŘÍDIT POTÉ PŘÍPADNĚ JÁ? Kdyby např. dotyčný jej rozebral a nechal někde stát, PČR jej odtáhne a PLATIT BUDU JÁ? IKDYŽ BUDU MÍT SMLOUVU ŽE JIŽ NEJSEM MAJITEL? teoreticky jen ÚŘEDNĚ?

DÍKY

Od: nu*
Datum: 02.01.14 19:59

Proti čemu se chcete bránit když jste se sám k autu nepřihlásil?

Sepíšete dobrou ku¨pní smlouvu, kupce si ověříte podle občanky, přesnou adresu, číslo op a je to

Registr vozidel není evidencí vlastnictví, je to jen seznam

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes
Datum: 02.01.14 20:05

A co by se stalo když pak zruším povinné ručení a dotyčný nový majitel si pojistku nevyřídí. Nemůže se mi ozvat ČKP že mám uhradit pojistku? Můžu se pak případně ohrazovat smlouvou předpokládám, ale bylo by to takhle v pořádku?Díky

Datum: 10.04.14 13:23
avatar

Vy nemusíte psát žádný souhlas ,že nebudetet dále provozovat!Vy jen a pouze v případě prodeje sepíšete Kupní smlouvu,kde by mělo být vymezo kdo prodává,kupuje,kupní cen a její předání,popis předmětu atd,vzory se dají najít na netu.Dotyčný tj.kupující nemůže nic odhlásit,tenm bude moci jen a pouze na sebe přihlásit.

Pkd prodáte,tak nezapomente na kupní,ta pro Vás bude jediný doklad,že nejste majitel a tím kohokkliv kdu po Vás bude něco chtít pošlete někam!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes
Datum: 02.01.14 20:09

A ještě prosím jeden dotaz, když nového majitele zastaví PČR (vozidlo bude stále v polopřevodu na mne - jelikož on si jej nepřihlásil) nemůže PČR stíhat či pokutovat i mne?

Od: nu*
Datum: 02.01.14 20:15

ne, policie bude stíhat petra nečase ...zbytečné obavy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes
Datum: 02.01.14 20:24

ted jsem cetl https://www.poradte.cz/auto-m…anym-autem-v-poloprevodu.html

od filhaus - https://www.poradte.cz/detail.php?kdo=filhaus

zdravím jak již bylo zmíněno s pojistkou nebude problem př. 1.1.2013 jste auto prodal je uvedeno v kupni smlouve k 1.1.2013 zzrušíte povine ručení na zaklade změny majitele (prodej) ... když noví majitel nebude platit pojistku a vy jste jako poslední v tp

příjde nedoplatek čkp vám a vy se obhájite kupní smlouvou pujde to za dalším koho máte ve smlouvě-kupující a tak to jde dal a dál ... nicmeně jeden problem tu je , jste povinen auto do 10 dnu na sebe přihlasit pokud to neudelate hrozí vám pokuta až 30tis kč

př ... nového majitele zastaví policie auto bude pořat v polopřevodu dostane pokutu on i vy
Zdroj: https://www.poradte.cz/auto-moto/15706-problem-s-prodanym-autem-v-poloprevodu.html

Datum: 02.01.14 20:24
avatar

Když jej policie zastaví,bude pokutovat jeho ,pkd ho zaměří radar a vyfotí ,tak obešlou posledního zapsaného v registru a ten se obhájí (pkd ji má) KS.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes
Datum: 02.01.14 20:39

A může provozovatel (bývalý majitel který mi vozidlo prodal a ODHLÁSIL JEJ NA MNE, já jej už ale nepřihlásil) nějakým způsobem zrušit tu odhlášku na mne, když mi dá plnou moc nebo osobně spolu zajdeme na magistrát? Abych jej pak mohl jednoduše odhlásit na nového kupce (s tím že bych samozřejmě smlouvu napsal s bývalým majitelem a kupcem).

A dejme tomu že se zruší odhláška na mne, muselo by se to znovu přihlašovat na bývalého majitele a pak odhlašovat na kupce, nebo se to automaticky vrátí na bývalého majitele aby se to dalo odhlásit?

To by vyřešilo celý problém..Díky

Od: nu*
Datum: 02.01.14 21:50

nečteš co jsem napsal? Na NĚKOHO se to musí přihlásit

oprávněným žadatelem o COKOLIV ve vztahu k autu je TEN, kdo se k autu přihlásí

naposledy, PŘIHLÁSIT SE

Klidně se může k autu opět přihlásit i bývalý majitl, zaplatí ekodaň + 800 a auto odhlásí na někoho jiného

Takže dalí krok je PŘIHLÁSIT, nebo jinak řečeno REGISTROVAT

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes
Datum: 03.01.14 12:56

ctu co jsi psal a dekuji za odpoved, a je mi JASNÉ ŽE SE AUTO MUSÍ PŘIHLÁSIT!

PTAL JSEM SE ALE NA PŘÍPADNÉ PROBLÉMY CO BY SE MOHLO STÁT KDYŽ KUPCE JEJ NEPŘIHLÁSÍ, JÁ SE PŘIHLAŠOVAT NECHCI PROTOŽE NEBUDU PLATIT 3.TIS EKO-POPLATEK 800 PŘEPIS, EVIDENČKU, 2000 TK ABYCH PRODAL AUTO ZA 10.TIS.

PROTO JSEM SE PTAL CO BY SE PŘÍPADNĚ MOHLO STÁT.

JINAK DĚKUJI VŠEM ZA ODPOVĚDI :)

Od: nu*
Datum: 03.01.14 15:21

to je skutečně zajímavá otázka, stát by se mohlo cokoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: max*
Datum: 10.04.14 13:14

To je blabol. On se pta, jestli je mozne, domluvit se s minulym majitelem, aby vzal sve odhlaseni zpet. COZ LZE, a pote odhlasit na nekoho jineho. A rozhodne nebude nic platit, pouze mozna 50kc za ukon. Dela se to v pripadech, kdy novy majitel odstoipi od smlouvy, nema auto na sebe DOHLASENE, tim padem ho vrati prodejci (majiteli), a ten "vezme" odhlaseni zpet na sebe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 03.01.14 13:13

Myslím, že bych si rozmyslel kupovat staré auto bez TK k provozování, hradit poplatky a pak zjistit, co se do toho musí vrazit. Postupy dává jedině zákon, co umožnuje a jak ho využít (i mezer). Vzhledem k tomu, že postupy úřadů se mírně liší (každý má pak jinou zkušenos) , jednal bych na místě příslušném.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes
Datum: 03.01.14 13:49

bezná cena takoveho auta s eko a tk je cca 18-20tis proto jsem take snizil cenu. mam jiz nove auto tudiz se mi vic vyplati to prodat nez zase platit pojistku..

Od: buss
Datum: 10.04.14 14:01

Mohl by zde tazatel uvést, co se od 3. ledna stalo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes
Datum: 10.04.14 15:13
Auto jsem prodal s tim ze si jej vezme kupce na dily a zajisti na sve naklady ekolikvidaci. Vse bylo za tyden ok. Auto jsem jeste za 800 dohlasil na sebe a rovnou dolozil papir o likvidaci a je vyreseno.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.