Přednost v jízdě - podruhé

Od: Datum: 21.12.13 10:40 odpovědí: 14 změna: 23.12.13 19:59

zdravím,

už to bude rok, co jsem vložil poprvé dotaz na přednost v jízdě: https://www.poradte.cz/auto-m…o/11061-prednost-v-jizde.html

n
yní vyšel článek na Centrumnews, který se týká přímo tohoto místa: http://www.centrumnews.cz/zpr…ost-zprava-tam-ridici-neznaji

a
tak se ptám, jak to tedy skutečně je? kdo má přednost? z článku jasně vychází, že platí přednost z prava, ikdyž já si tím tedy tak jistej nejsem.

na google maps se jedná o místo se souřadnicemi: 49.156873,16.629695


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.13 10:49
avatar

Nevím jak to má být, ale byl jsem tam nedávno, a nevšiml jsem si, že by mi při vyjíždění z parkoviště kdokoliv dal přednost z prava, ani jsem se ji nesnažil vynutit. Díky těm bílým čarám to na mě totiž působilo jako výjezd z účelové komunikace na pozemní komunikaci a tedy jsem dal automaticky přednost všem jedoucím po pozemní komunikaci.

Takže sám jsem poněkud zmatený

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.13 12:18

Malíř čáry zjevně naznačoval, kudy vede veřejná komunikace. Plocha za ní, ať travnatá, dlážděná či asfaltovaná není veřejnou komunikací. Je to pastvina, skladiště, plocha k odstavení vozidla, letiště či co.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.12.13 12:22

P. Bokůvka je občan jako kterýkoliv jiný a nevykládá zákon, on jen polemizuje jako zde. Když chtěl psát, měl pátrat dále a zjišťovat jak to je. Jakou má ten článek hodnotu? A policie vysvětluje, že nemá čas. Je třeba aplikovat zákon. Být tazatelem a jezdit tam (dotaz před rokem), tak podám podnět správci komunikace. Minulý rok dle foto tam bylo nic, teď je tam vodící čára, a neměla by být přerušovaná?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 21.12.13 13:19

Teda to je blba "krizovatka"! Taky bych ji profrcel bez zastaveni. Me ta pripojka zprava pripada jako vyjezd z polni cesty - pres tlustou bilou caru vymezujici jizdni pruh/vozovku. Jeste jsem nevidel, ze by nekdo daval na silnici prednost nekomu z polni cesty. *sok* *ee*

Meli se zeptat toho inteligenta na dopravce, podle jakych pravidel rozhodl, ze to bude oznaceni prave takhle a proc tam zaroven s tou carou teda nemohli dat i jednu ceduli ("Dej prednost v jizde"). *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbbb
Datum: 21.12.13 14:28

Já to beru jako výjezd z parkoviště a většina řidičů které potkávám taky. Sám dávám přednost řidičům jedoucím po "hlavní" a dokud tam nebude značka budu to dělat stále.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.13 17:05

Ahoj. Mě na tohle téma napadla taková věc. A to, že kdyby se zúčastněné, za škody na plechách platící pojišťovny domluvily, a zaplatily instalaci značek pro ty blbé, tak by je to nakonec mohlo přijít levněji než pořád platit nějaké škody. Pravda, potom by to na těch parkovištích vypadalo jako na dětském dopravním hřišti. Určitě by jich tam stačilo míň. Jenom jako upozornění na vjezdech do areálů. Takhle by mohli ve větší míře upozorňovat i na nebezpečné úseky na ostatních silnicích. Muselo by se to určitě vyplatit.

doplněno 21.12.13 17:10:

Je to špatně. Už to vidím. Těmi blbými měli být myšleni projektanti a úředníci co takovýhle provedení pustili. Já se taky moc divoce nikam necpu. Těch pár vteřin to nikdy nevytrhne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 22.12.13 18:08

V Liberci před Bauhausem naprosto stejná situace. Já bych na pravidlo pravé ruky nespoléhal. Lidi nedávají přednost na normálních křižovatkách, natož na parkovištích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 22.12.13 19:23

Platí pravidlo pravé ruky, to je snad každému jasné.

U Olympie v Plzni je přímý směr hlavní a výjezdy (vedlejší) mají značky Pozor dej přednost v jízdě.

Když se to projektuje tak se utratí peníze za 20 cm obrubníky na kterých si lidé ničí auta, za umělé stromy a na značky pak nejsou peníze

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 20:14

Jasné to není ani málo. Ve vilových čtvrtích potkáte spousty křížení asfaltových pruhů bez jakéhokoli značení. A někde je přednost zprava a někde ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 20:53

Ahoj. Tuším, že to asi myslíš správně, jenom ,,křížení asfaltových pruhů bez jakéhokoliv značení,, znamená jen prostě položený asfalt. Bez čar na něm platí standartně Přednost z prava. Když nejsou přítomny svislé značky. Určitě se na těch značkách zbytečně moc šetří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdd
Datum: 23.12.13 13:03

Pozor platí i s čárama - jinak by se přednost měnila podle toho jestli jsou čáry vidět nebo jsou pod sněhem ;)

Je třeba podívat se jak je komunikace vedená - pokud jde o křižovatku tak bez svislých značek platí přednost zprava. Na hodně místech to je past.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.13 19:57

Nikoli. Přednost zprava platí u veřejných komunikací. Pokud se k ní připojuje něco jiného, má přednost veřejná komunikace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 23.12.13 10:28

pokud je to asfaltový pruh po kterém jezdí auta a není to zrovna žluté řepkové pole s kvetoucí 1 metr vysokou řepkou, moha by to bý veřejně přístupná komunikace a na ty se vztahuje veškerá platná legislativa, tedy i zákon 361...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.13 19:59

Ovšem je-li ten asfaltový pruh výjezd z garáže, pak nikoli. Stejně tak, jako když silnice namalovaná jen dvěma čarami přetíná bývalé letiště.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.